درک متقابل صنعت و محیط زیست نسبت به هم ضروری است

مدیرکل محیط زیست تهران گفت: برای توسعه هدفمند نیازمند درک متقابل مدیران صنعتی و محیط زیستی نسبت به مسائل مشترک در این دو حوزه و حل و فصل مشکلات موجود از طریق تفاهم هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیست و دومین همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز امروز ۱۲ اسفندماه با معرفی ۶ برگزیده در تهران از مجموع ۶۵ برگزیده ملی به کار خود پایان داد.

سعید محمودی در بیست و دومین همایش واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی استان تهران که به صورت ارتباط زنده ویدئو کنفرانس با سازمان حفاظت محیط زیست و به صورت ملی و همزمان برگزار شد با بیان اینکه در این دوره صنایع، معادن و واحدهای خدماتی در ۱۰ گروه بررسی شده‌اند، گفت: در شهری مانند تهران با جغرافیای کوچک و انبوهی از بار صنعتی که در طول این سال‌ها رشد یافته، آلودگی به فرض رعایت استانداردها همچنان وجود داشته و تأثیرات زیادی بر محیط زیست به همراه دارد.

وی افزود: اما در این شرایط سخت واحدهای صنعتی و خدماتی هم هستند که به فکر بهتر کردن شرایط و محیط زیست اطراف خود بوده و به دنبال ایجاد زندگی بهتر برای شهروندان هستند.

محمودی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیران صنعتی هم باید شناخت و نگاه کافی نسبت به محیط زیست داشته باشند، تصریح کرد: برای دستیابی به توسعه پایدار و توسعه هدفمند یکی از موضوعات مهم درک متقابل مدیران صنعتی و محیط زیستی نسبت به مسائل مشترک در این دو حوزه و حل و فصل مشکلات موجود از طریق تفاهم و تعامل دو سویه برای تحقق رونق صنعت، همگام با حفظ محیط زیست است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فلسفه وجودی و رسالت برگزاری این همایش نیز به موضوع تعهدپذیری و ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی واحدها در شناسایی و رفع مشکلات و معضلات محیط زیستی بر می‌گردد، اظهار کرد: هدف و نگاه کلی در برگزاری این همایش توسعه و اشاعه فرهنگ حفاظت محیط زیست، ترغیب به سمت ارتقا شاخص‌ها و استانداردهای محیط زیستی و تعامل دو سویه در حل مشکلات محیط زیستی در حوزه واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی در کنار تقدیر از برگزیدگان این حوزه است.

وی در پایان گفت: امیدوارم روزی برسد که همه واحدها و فعالیت‌ها سبز و همسو با محیط زیست باشد تا جامعه هم به لحاظ رشد و شکوفایی شاخص‌های محیط زیستی به سمت بهتر شدن و تکامل برود.

در این دوره از همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز پس از بررسی و ارزیابی ثبت نام کنندگان در سطح ملی، پنج واحد صنعت برگزیده سبز، چهار واحد خدمات برگزیده سبز، ۴۲ واحد صنعت سبز، یک واحد معدن سبز و ۱۳ واحد خدمات سبز، انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش از مجموع این تعداد در حوزه استان تهران، شرکت نفت پارس، شرکت مترو تهران (پایانه‌های صادقیه و فتح آباد)، بیمارستان بانک ملی، بیمارستان روانشناسی میلاد شهریار و بیمارستان مهر درمان نیکان به عنوان واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در این دوره معرفی شدند. همچنین از فعالیت‌های محیط زیستی بیمارستان میلاد تهران نیز قدردانی شد.

کد خبر 5160187

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =