«نزاجا» به فناوری‌های مهم در حوزه بالگردی دست یافته است

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ارتش از ظرفیت‌های نخبگان کشوری استقبال می‌کند، گفت: نیروی زمینی ارتش در حوزه بالگردی به فناوری‌های مهمی دست یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با حضور در مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه در جمع نخبگان وظیفه چهاردهمین دوره رزم مقدماتی جامع‌پذیری ذخیره‌های نظام، ضمن ابراز خرسندی از حضور نخبگان کشوری در این مرکز اظهار داشت: شما علوم و فنونی را متبحر هستید و نیاز بود که در مقطع کنونی با لباس مقدس سربازی علم دیگری را تحت عنوان رزم انفرادی نظامی فرا بگیرید.

وی افزود: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه‌ای به علم و شما نخبگان دارند و به همین دلیل این دوره با سایر دوره‌های رزم مقدماتی تفاوت‌های مهم دارد؛ زیرا شما جوانان عمر خود را صرف علم نافع و پیشرفت ایران اسلامی می‌کنید.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به روایتی از امیرالمومنین علی (ع) که می‌فرمایند «اگر طالب صلح هستی، آماده جنگ باش»، عنوان کرد: منظور امیرالمومنین این است که اگر ما جنگ را پدیده‌ای شوم می‌دانیم، لزوماً دشمن این استنباط را ندارد و در پی کشورگشایی و تصرف ذخایر مادی و معنوی کشور ما است و امنیت ملی خودش را در دست‌درازی به منافع ملی و امنیت دیگران تعریف کرده است؛ بنابراین بایستی برای دفاع از امنیت، ارزش‌ها و منافع ملی، نیروهای مسلح وجود داشته باشند، نیروی زمینی محوری ارتش به این دلیل که محور شکست و پیروزی در جنگ‌های آینده است یک نیروی بسیار مهم و راهبردی محسوب می‌شود.

امیر حیدری بیان کرد: در نیروی زمینی ۲۶ رسته در رشته‌های مختلف در حال فعالیت هستند که این فرآیند از سینه ستبر یک سرباز که پنجه در پنجه دشمن در نقطه صفر مرزی به دفاع از کشور ایستاده، شروع و تا یک موشک با برد چندصد کیلومتری که عقبه آن‌ها را پوشش می‌دهد، ادامه می‌یابد.

وی گفت: در دوران دفاع مقدس، دشمن بعثی وعده کرده بود یک هفته‌ای خوزستان و ظرف یک ماه کل ایران را به تصرف درآورد، اما با حماسه‌آفرینی سربازان غیور، یگان‌های منسجم ارتش و دیگر نیروهای جان‌برکف اسلام، علاوه بر اینکه سد محکمی در برابر تهاجم همه‌جانبه آن‌ها شد، با قدرت‌نمایی یگان‌های مقتدر ارتش و نیروی زمینی، دشمن در خاک خوزستان زمین‌گیر شد و اندکی بعد با خفت و خواری از سرزمین ما بیرون رانده شد.

فرمانده نزاجا در ادامه عنوان کرد: تکیه‌گاه نیروی محوری زمینی ارتش سربازان غیوری هستند که در مقابله با غائله ضد انقلاب در اقصی نقاط کشور و در ادامه در دوران دفاع مقدس با تقدیم بیش از ۳۶ هزار شهید، مانند ستاره آسمان این نیرو را نورانی کردند و امروز نیز نیروی زمینی ارتش یک نیروی چابک، انعطاف‌پذیر، پاسخگو به نیازهای عملیاتی روز و تأثیرگذار در تمامی عرصه‌های رزم زمینی و دفاعی است که اگر دشمن متجاوزی خیال خام تجاوز به این کشور را در سر بپروراند، طومار زندگی دشمن در کسری از زمان در هم پیچیده خواهد شد و قطعاً با حضور نیروی زمینی ارتش قهرمان سرنوشت و نتیجه جنگ‌های آینده بر روی زمین مشخص خواهد شد.

سرتیپ حیدری تصریح کرد: امروز فرآیند جنگ در دنیا به‌صورت ویژه تکامل یافته است و هر نیرویی باید متناسب با جنگ‌های پیش رو، خود را تقویت و ارتقا بخشد. نیروی زمینی ارتش به‌عنوان یک نیروی قدرتمند زمینی با تغییر ساختار در یگان‌های خود از روش سنتی به روش‌های نوین روز دنیا تغییر کرد، یگان‌های خود را به نیروهای متحرک هجومی، واکنش سریع و نیروی مخصوص تبدیل کرده است و به واسطه همین تغییر به فناوری‌های بزرگی در حوزه‌های زرهی، توپخانه، موشکی و بالگردی در عرصه رزم زمینی و دفاع از مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دست یافته است.

وی با اشاره به اینکه نیروی زمینی ارتش در حوزه بالگردی به فناوری‌های مهمی دست یافته است، خاطرنشان کرد: امروز هوانیروز ارتش با به کارگیری از موشک‌های دوربرد و نقطه زن و همچنین با به‌کارگیری و نصب دوربین‌های پیشرفته دید در شب به‌عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ناوگان بالگردی در خاورمیانه محسوب می‌شود.

امیر حیدری ادامه داد: هوشمندسازی تجهیزات، نقطه‌زنی ادوات و اتوماسیون کردن سلاح‌ها سه مؤلفه مهم در ارتقای آمادگی رزمی در نیروی زمینیی ارتش است که باید به خودکفایی نهایی برسیم؛ البته در این خصوص با بهره‌مندی از متخصصان نظامی، ظرفیت‌های علمی، نخبگان کشوری و مؤسسات دانش‌بنیان به موفقیت‌های بی‌نظیر و چشمگیری در این حوزه‌ها دست یافته‌ایم و از همین تریبون اعلام می‌کنیم ارتش آماده است تا با شما جوانان نخبه در جهت بالا رفتن آمادگی رزمی و دفاعی نهایت همکاری را داشته باشد.

فرمانده نزاجا در پایان خطاب به دانشجویان نخبه و ذخیره‌های نظام گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران یک ارتش مردمی است و شعار ارتش فدای ملت را همواره اثبات کرد، امروز ارتش در تمامی حوادث غیر مترقبه کشور حضوری مؤثر دارد که نمونه بارز آن در کنترل شیوع ویروس منحوس کرونا از همان روز اول به ویژه در حوزه بهداشت و درمان است که با در اختیار گذاشتن ۵۶ بیمارستان تخصصی، خدمات ارزنده‌ای را به بیماران ارائه کرده است.

کد خبر 5161227

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha