اجازه نمی دهیم در هیچ کجا فساد لانه کند/ضرورت ساماندهی کولبران

رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی گفت: رفع مشکلات مردم باید به عنوان یک وظیفه قلمداد شود، اجازه نمی دهیم در هیچ کجا فساد لانه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی با بیان اینکه حفظ کرامت مردم خیلی مهم است، افزود: در نگاه مدیریتی امروز آخرین حرفی که می‌زنند مشتری مداری است، نگاه دین اینگونه نیست، ما می‌گوئیم باید مردم را دوست داشت، رفع مشکلات مردم به عنوان یک وظیفه باید باشد.

وی با بیان اینکه باید یقه فرد فاسد را گرفت به دست عدالت سپرد و او را مجازات کرد تا سبب اعتماد مردم شود، گفت: در قوه قضائیه بنا بر این گذاشتیم هر کجا پرونده مطرحی باشد آن را به سرانجام برسانیم، آنچه در کوچه و بازار می‌گویند و در سطح کشور به آنها رسیدگی می‌شود، این روش در مردم اطمینان ساز است و به آن عمل شد. بعد از این اراده جدی نظام این است که اجازه ندهیم در هیچ کجا فساد لانه کند.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه مدیران باید هیئت تخلفات اداری را فعال کنند، افزود: همچنین بازرسی‌های درون سازمان و نظارت‌های درون سازمانی را فعال شود، هر چه در درون سازمان بخش‌های نظارتی فعال‌تر باشد می‌تواند تاثیرگذارتر است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه جهش تولید با قاچاق کالا سازگاری ندارد و باید سازوکار مالی و پولی به نحوی شود که قاچاق برای قاچاقچی صرف نکند، ادامه داد: در این راستا اول باید اقدامات اقتصادی صورت گیرد و همچنین باید کارهای نظامی و انتظامی و اطلاعاتی و قضائی صورت بگیرد.

ضرورت ساماندهی کولبران در کشور

رئیس قوه قضا با تاکید بر ساماندهی موضوع کوله بری اضافه کرد: باید مسئله پیله وری و کوله بری را سامان بدهیم و بازارچه‌های مرزی را فعال کنیم، چرا که سامان دادن بازارچه‌های مرزی و وضعیت کوله بری و پیله وری یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه این نقض اداری است که کوله برها این گونه در مرزها تردد کنند گفت: کارت‌های الکترونیک و پیله وری در کشور بازنگری شود، اگر آفاتی دارد آفات برطرف شود و اگر خود این مسئله قرار است به آفتی تبدیل شود سامان داده شود.

رئیس قوه قضائیه در خصوص تغییر کاربری‌ها نیز گفت نسبت به برخورد با تغییر کاربری یا ساخت و سازهای غیرمجاز امری قانونی است که باید صورت بگیر،. اولویت با آلونک‌ها نیست و با ساختمان‌های کذایی است و ساختمان‌هایی که افراد سودجو می‌سازند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه ماده ۱۰۰ باید اصلاح شود و ریشه تخلف کنده شود ادامه داد: مجلس باید ماده ۱۰۰ را سامان دهد، ماده ۱۰۰ به منبعی برای شهرداری‌ها تبدیل شده که افراد تخلف را می‌خرند، اگر کسی بنای غیرمجاز ساخت و تغییر کاربری غیر مجاز برای کشور اشکال ایجاد می‌کند. در بعضی مناطق هر کس چاهی زده است باید از وزارت نیرو وضعیت آب را پرسید و هر چه کار سازمان یافته‌تر است سرریزها به قوه کمتر و سهل و آسان‌تر خواهد بود.

کارخانجات به بخش خصوصی واگذار شوند

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: وزارت تعاون باید بر تعاونی‌ها نظارت کنند. الان در دادگستری‌ها پرونده تعاونی‌های را ببینی، چه میزان پرونده تعاونی مسکن داریم؟ اولین ناظر در این ارتباط دولت است.

وی با تاکید بر اینکه: کارخانجات به بخش خصوصی واگذار شود اما بخش خصوصی نظارت شود، گفت: این در حالی است که خصوصی سازی باید توانمند شود.

رئیسی همچنین با اشاره به توقف صدها کانتینر سوخت در مرز پیرانشهر، از دولت عراق و مسئولین اقلیم کردستان بابت همراهی در ترخیص این کانتینرها، همزمان با سفر استانی هیئت عالی قضائی به آذربایجان غربی، تشکر کرد.

کد خبر 5161917

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =