انتشار فراخوان دوسالانه تحلیل ونقد خلاقانه «داستان کوتاه حیرت»

شیراز- فراخوان سومین دوره جشنواره سراسری دوسالانه تحلیل و نقد خلاقانه داستان کوتاه سال (حیرت) منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره یادشده، ویژه تحلیل و نقد داستان کوتاه است و تحلیل یا نقد رمان و مجموعه داستان، پذیرفته نخواهد شد و یکی از شروط شرکت در جشنواره این است که داستان کوتاه تحلیل یا نقد شده، باید اثر نویسندگان فارسی‌زبان باشد؛ شرکت کنندگان می‌توانند در هر یک از دو بخش جشنواره، با ۲ اثر شرکت کنند.

جشنواره در ۲ بخش آزاد و ویژه برگزار می‌شود؛ در بخش آزاد جشنواره، امکان تحلیل یا نقد هر داستان کوتاه فارسی (منتشر شده یا منتشر نشده) وجود دارد. در بخش ویژه، باید یکی از داستان‌های منتشر شده در کتاب‌های «مجموعه آثار برگزیدگان حیرت» و یا یکی از آثار برگزیده پنج دوره قبل «جشنواره داستان کوتاه خلاقانه سال (حیرت)» تحلیل یا نقد شود.

هدف اصلی جشنواره را شناسایی و معرفی تحلیلگران و منتقدین خلاق است و در سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و اجرا، کاملاً مستقل است.

برگزارکنندگان این جشنواره مهلت ارسال آثار را از ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ عنوان داشته و اعلام نتایج مرحله نخست داوری: نیمه دوم تیر ماه و اعلام نتایج نهایی و معرفی ۱۰ تحلیل و نقد برتر: نیمه دوم مهرماه ۱۴۰۰ است.

۵ تحلیل و نقد برتر در بخش آزاد و ۵ تحلیل و نقد برتر در بخش ویژه، معرفی و تقدیر خواهند شد.

هر اثر باید در فایلی جداگانه و در قالب word ارسال شود و هیچ محدودیتی در فونت آثار و شکل صفحات و نوشتار وجود ندارد. در انتهای هر اثر و در صفحه‌ای مجزّا، مشخصات زیر به طور کامل درج شود: عنوان تحلیل و نقد، مشخصات داستانی که تحلیل یا نقد شده (نام داستان، نام نویسنده و در صورت انتشار، عنوان کتاب، ناشر و سال نشر)، نام و نام خانوادگی، سال تولد، آدرس، شماره تماس، پست الکترونیکی.

پس از دریافت آثار، حداکثر طی ۷۲ ساعت، به آدرس الکترونیکی فرستنده، تأییدیه دریافت اثر ارسال خواهد شد.

جوایز جشنواره در بخش آزاد و ویژه، به صورت مجزا بر اساس برترین تحلیل یا نقد: تندیس جشنواره و لوح تقدیر اهدا می‌شود. همچنین کتاب مستقل «مجموعه مقالات» یا «یک پژوهش ادبی هنری» انفرادیِ صاحب اثر برتر، در مجموعه کتاب‌های «نقد و نظریه و پژوهش‌های ادبی‌هنری حیرت»، توسط انجمن منتشر خواهد شد. ۵ تحلیل یا نقد برتر: لوح تقدیر جشنواره، ۱۰ تحلیل یا نقد برتر (در بخش آزاد و ویژه)، در دو نسخه کاغذی و الکترونیکی کتاب رسمی سالانه جشنواره حیرت، منتشر خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین دوره جشنواره سراسری دوسالانه تحلیل و نقد خلاقانه داستان کوتاه سال توسط انجمن ادبی هنری حیرت با همکاری مجله داستان شیراز برگزار می‌شود.

کد خبر 5163911

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =