فرهنگ دیگر جوامع سلیقه مخاطب ایرانی را تغییر داده است

تبریز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه فرهنگ حاکم بر دیگر جوامع سلیقه مخاطب ایرانی را تغییر داده گفت: نباید بازار فرهنگی را در اختیار رقبای خارجی قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید قاسم ناظمی در اختتامیه جشنواره کالاهای فرهنگی فیروزه در استان اظهار داشت: در دنیایی زندگی می‌کنیم که به دلیل وجود رسانه‌های فراگیر، مرز بین فرهنگ‌ها برداشته شده است و فرهنگ تمامی جوامع از یکدیگر تأثیر می‌پذیرد.

وی ادامه داد: ملتی که از حفظ و نگهداری فرهنگ خود غفلت کند، پس از مدتی متوجه تحریف فرهنگ خود شده و در دنیای فرهنگ دیگر ملت‌ها زندگی خواهد کرد.

ناظمی، لباس را یکی از مظاهر فرهنگی یک ملت عنوان کرده و گفت: هم اکنون اگر به لباس‌های تولید شده به درستی دقت کنیم، متوجه عدم تطابق بیشتر آنها با فرهنگ ایرانی - اسلامی خواهیم شد، چرا که متأسفانه بخشی از تولیدکنندگان ما دچار تقلید از تولیدات سایر کشورها شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه فرهنگ حاکم بر دیگر جوامع حتی سلیقه مخاطب ایرانی را نیز تغییر داده است، گفت: برگزاری این جشنواره حرکت بابرکتی است که سبب می‌شود تا تولیدکنندگان حوزه کالاهای فرهنگی، ظرفیت‌های خود را باور کرده و پرقدرت‌تر از گذشته در این راه قدم بردارند.

وی ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی تاکید بر روی این موضوع است که اگر محصولی متناسب با نیاز مخاطب ایرانی تولید کنیم، می‌توانیم بر روی ذائقه او تأثیرگذار باشیم.

ناظمی، بازار کالاهای فرهنگی را بازار بزرگ و پرمشتری دانسته و یادآور شد: اگر در این حوزه اهتمام جدی و همت راسخ، حمایت نهادهای فرهنگی و در عین حال توجه به ذائقه مخاطب وجود داشته باشد، شاهد ایجاد بازاری بزرگ و پر از مخاطب خواهیم بود که نباید در اختیار رقبای خارجی قرار بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تاکید بر ضرورت حفظ استاندارد در تولید کالاهای فرهنگی گفت: باید در تولید کالاها بر روی موضوع تحقیق و خلاقیت، وقت و هزینه گذاشت تا شاهد تولید کالایی با کیفیت و با استانداردهای بالا باشیم.

کد خبر 5166300

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =