خوزستانی ها در ۳ سال اخیر عید آنچنانی نداشته اند

اهواز - استاندار خوزستان گفت: مردم خوزستان در سه سال اخیر به علت سیل و شیوع کرونا، عید نوروز آنچنانی نداشته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ویروس کرونا یکی از مشکلات فعلی خوزستان است که امید می‌رود که با همکاری تمامی مسئولان شاهد خدمات‌رسانی قوی در این زمینه به مردم استان باشیم.

وی با اشاره به لزوم هماهنگی و همدلی قوی‌تر مسئولان با هم برای عبور از این شرایط بحرانی، ادامه داد: در حال حاضر مردم با مشکلات ناشی از سیل، روان آب‌های سطحی و همچنین مشکلات بسیار زیاد در حوزه آب شرب و اصلاح سیستم فاضلاب دست و پنجه نرم می‌کنند که همه مسئولان باید در راستای رفع آلام مردم گام‌های مثبتی را بردارند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در همه دولت‌ها اقدامات زیادی انجام داده و مسئولان زحمات زیادی کشیدند ولی بعد از انقلاب شرایط سختی را در کشور شاهد بودیم و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی هزینه بسیار سنگین‌تری نسبت به دیگر انقلاب‌های دنیا داشت.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حکومت دینی بی‌سابقه‌ای را بنا نهادیم که استکبار جهانی را نهی، حاکمیت استعمارگران را از کشور بیرون و منافع دشمنان را سلب و به دنبال تحقق منافع مردمی بودیم.

وی عنوان کرد: در آن زمان طبیعتاً شرایط برای ما سخت شده بود چرا که دشمنان از همان روز اول تحریم‌های ظالمانه را علیه کشور اعمال، به اختلافات داخلی دامن زده و در نهایت نیز جنگ هشت ساله را به ایران تحمیل کرد.

استاندار خوزستان افزود: سال ۸۸، جنگ افروزی‌های داخلی در ایران بود و تحریم‌های دشمنان در سال ۹۷، به یک جنگ اقتصادی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد؛ رئیس‌جمهور آمریکا در تحلیل‌های خود اعلام کرد که مردم دیگر ۲۲ بهمن را نمی‌بینند و خودشان برای اعتراض به نظام به خیابان‌ها می‌آیند اما امام راحل سنگ بنای قوی برای این انقلاب گذاشتند و در ادامه راه نیز مقام معظم رهبری با قدرت پای این انقلاب ایستادند.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: مردم ایران همیشه و در هر زمینه‌ای در صحنه حاضر بودند و برای حفظ انقلاب بحران‌های مختلف را به خوبی پشت سر گذاشته و اکنون که آخر سال ۹۹ هستیم، امیدواریم تا با کمک حق تعالی این نهضت تداوم پیدا کرده و در زمان خودش به دست حضرت ولی‌عصر (عج) برسد.

وی با اشاره به اینکه خدمتگزاری مسئولان به ملت یکی از شاخصه‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی است، گفت: اگر مردم نباشند دیگر ریاست، مدیریت و رهبری هم معنا ندارد و به طور قاطع باید خدمت به مردم را در اولویت کارهای خود قرار دهیم چرا که بدون حضور آنها نظام و حکومت معنایی ندارد.

برگزاری انتخابات از ارکان نظام ایران است

استاندار خوزستان با گلایه از عدم پاسخگویی تلفنی برخی از مدیران و تأخیر آنها برای حضور در محل کار، ادامه داد: وقتی کسی مسئولیت پذیرفته باید پای کار باشد و نباید مردم را دلگیر کرده و یا آنها را برنجاند.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: برگزاری انتخابات یکی از ارکان و پایه‌های قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هست؛ اکثر حکومت‌های دیگر نیز دو الی سه سال بعد از انقلاب ایران نسبت به برگزاری انتخابات خود اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط جنگ، بمباران و دیگر بحران‌ها انتخابات در ایران تعطیل نشد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری رأی مردم را حق‌الناس تلقی می‌کرد که به معنای تحقق مردم سالاری دینی است؛ ملت ایران با حضور در انتخابات به صورت مستقیم رئیس‌جمهور را و به صورت غیرمستقیم با حضور در انتخابات خبرگان رهبری مقام معظم رهبری را انتخاب می‌کنند.

استاندار خوزستان با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات شورای شهر نیز گفت: فعالیت شوراها نیز هرچند دیر ولی خیلی خوب دیده شد چون فکر می‌کردند اشکال دارد، بله هنوز هم اشکالاتی به آن وارد است ولی نباید به خاطر این موارد آن را تعطیل کرد.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: شورای شهر ناظر بر دستگاه‌های اجرایی هستند و می‌توانند مطالبه‌گر باشند؛ همچنین شورای عالی استان‌ها حتی امکان نوشتن لایحه و ارائه به مجلس را دارند.

وی تأکید کرد: مسئولان قوا باید با وحدت و هماهنگی امور مختلف را انجام دهند تا مردم بدانند آنها متحد با هم فعالیت می‌کنند و سایر مدیران بخش‌های میانی نیز باید با همدلی از اثر سوءگذاشتن بر اذهان عمومی جلوگیری کنند.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه وحدت مسئولان یک الگو برای اعتماد عمومی مردم است، گفت: وحدت یعنی حتی در انتصابات هم از پیشنهادات مختلف استقبال ولی پس از احراز صلاحیت افراد اقدامات لازم انجام شود تا به صورت هوشمندانه برای توسعه استان خوزستان گام برداریم.

مردم پای صندوق‌های رأی حاضر شوند

سلیمانی دشتکی با اشاره به ناملایمتی‌های ناشی از جنگ اقتصادی و فشار کرونا، تصریح کرد: مردم استان خوزستان در سه سال اخیر به دلیل سیل و بعد هم کرونا عید آن چنانی ندارند و متأسفانه در حال حاضر آمار فوتی‌های ناشی از ابتلاء به ویروس کرونا نگران‌کننده و روزانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر بستری داریم.

وی عنوان کرد: بازار و سیستم کارگری در پیروزی انقلاب نقش بی‌بدیلی را داشته که همچنان برای مبارزه با ویروس کرونا از آنها تقاضای همکاری بیشتری داریم؛ البته انتقادات وارده خود را باید به مسئولان بیان کنند ولی قهر هرگز درست نیست چون انقلاب ثمره خون شهدا و تلاش خود آنهاست.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه این استان بیش از ۶۰ هزار ایثارگر، شهید، جانباز و آزاده دارد، اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران، خون‌بهای شهدایی است که با تلاش آنها مردم میراث دار این پیروزی شدند.

سلیمانی دشتکی درخواست کرد: از عموم مردم خوزستان تقاضا داریم که پای صندوق‌های رأی حاضر شوند چون در صورت حضور کمرنگ آنها دشمنان با ظن به قهر ملت، طمع خود را به کشور بیشتر می‌کنند و آن وقت تنها نظام مطرح نیست بلکه به فکر تجزیه ایران خواهند بود.

وی تأکید کرد: قطعاً مردم به عنوان صاحبان اصلی نظام که پیروزی انقلاب نیز حاصل تلاش آنها و خون فرزندانشان است باید حافظ و نگهدار نظام باشند؛ یکی از مهم‌ترین عوامل حاشیه امن ایران حضور پرشور و پررنگ مردم در مناسبت‌های مختلف، راهپیمایی‌ها، انتخابات و دیگر صحنه‌های مهم است.

استاندار خوزستان یادآور شد: بررسی صلاحیت در مراجع چهارگانه نیز باید به شکل کاملاً قانونی انجام شود و این نکته را در نظر داشته باشیم که هر چه گستره حضور کاندیدا قوی‌تر شود، مشارکت مردم نیز بیشتر می‌شود.

سلیمانی دشتکی هشدار داد: اگر افرادی به صورت سلیقه‌ای رد صلاحیت شوند، طبیعتاً خودشان به عنوان ضد انتخابات باعث کاهش شور حضور می‌شوند؛ بنابراین با تأکید بر رعایت مُر قانون باید حضور کاندیدا را محدود نکنیم تا مردم انتخاباتی پرشور را رقم بزنند.

وی اظهار کرد: با توجه به تلاش افراد ضد نظام برای خدشه وارد کردن به انتخابات باید امنیت برگزاری انتخابات نیز به شکلی صحیح تأمین شود.

استاندار خوزستان توصیه کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نیز از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است چون ویروس جهش یافته فعلی ۱۰ برابر قدرت انتقال بیشتری نسبت به ویروس ووهان دارد؛ همچنین میزان کشندگی آن تا ۲۴ ساعت بعد از ابتلاء نیز گزارش شده است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به افزایش شعب اخذ رأی‌گیری در خوزستان (در صورت امکان) و همچنین مدیریت زمان برگزاری انتخابات در این استان، گفت: باید دستورالعمل‌های مربوط به برگزاری انتخابات را با توجه به وضعیت منطقه، بومی کرد و مسئولان برگزاری انتخابات و اداره بهداشت نیز کنترل‌های لازم را در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

کد خبر 5167158

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =