مشارکت بانک‌های خصوصی در توسعه آذربایجان شرقی مناسب نیست

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی، وضعیت مشارکت بانک‌های خصوصی در توسعه آذربایجان شرقی را نامناسب ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفتادمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان عصر شنبه با دستور جلسات " بررسی مراتب اعتراض فعالان بخش معدن به بخشنامه وزارت صمت با موضوع تعیین قیمت پایه مواد معدنی سال ۹۹، بررسی مشکلات سیستمی سامانه کارا در خصوص اخذ تسهیلات بانکی تعیین شده به حوزه گردشگری، درخواست تمدید بخشنامه امهال حق بیمه کارفرمایان کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا، توسعه مشارکت عمومی- خصوصی و بررسی دلایل عدم اجرای ماده ۱۶ قانون بهبود محیط کسب و کار با موضوع ایجاد مکان‌های مناسب توسط شهرداری تبریز برای فروشندگان کم سرمایه جهت عرضه کالاهای تولید داخل " برگزار شد.

استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره‌ای به صورت جلسه اول شورا در خصوص بررسی مراتب اعتراض فعالان بخش معدن به بخشنامه وزارت صمت با موضوع تعیین قیمت پایه مواد معدنی سال ۹۹ گفت: در این راستا باید کار کارشناسی انجام گرفته و ایرادات به وزارت صمت انتقال داده شود.

محمدرضا پورمحمدی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰، صنعت ساختمان باید به عنوان یکی از صنایع پیشران، مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین در خصوص اخذ تسهیلات بانکی تعیین شده به حوزه گردشگری و درخواست تمدید بخشنامه امهال حق بیمه کارفرمایان کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا اظهار داشت: باید نسبت به رفع مشکل کسانی که تاکنون به دلیل مشکلات سامانه‌ای موفق به ثبت نام نشده‌اند، تمهیداتی صورت بگیرد. بانک‌ها نیز باید به مصداق گذشته نسبت به ارائه تسهیلات این حوزه اقدام کنند.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص عدم اجرای ماده ۱۶ قانون بهبود محیط کسب و کار با موضوع ایجاد مکان‌های مناسب توسط شهرداری تبریز برای فروشندگان کم سرمایه جهت عرضه کالاهای تولید داخل نیز گفت: سازمان‌های مربوطه باید در این راستا جلسه‌ای تشکیل داده و با همکاری یکدیگر مشکلات و موانع این حوزه را بررسی کرده و اقدامات روشنی در این راستا داشته باشند.

وی همچنین در ادامه مشارکت بانک‌های خصوصی در توسعه استان را رضایت بخش ندانسته و گفت: این مشارکت‌ها به نسبت منابع چندان مناسب نیست که بارها تذکراتی در این خصوص به این بانک‌ها داده شده است. نباید شاهد روانه شدن منابع بانک‌های استان به دیگر استان‌های کشور باشیم.

نقش آفرینی اتاق بازرگانی در توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان

نایب رئیس اتاق بازرگانی تبریز نیز در ابتدای این جلسه با تبریک انتصاب استاندار آذربایجان شرقی به عنوان «رئیس ستاد توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان» گفت: در این راستا نقش‌هایی بر عهده اتاق بازرگانی تبریز گذاشته شده که برخی از آنها همچون تهیه تیزر از توانمندی واحدهای تولیدی استان، ترجمه مدارک واحدها، تهیه لیست شرکت‌های فعال و ارتباط گیری بیشتر با طرف آذربایجانی انجام شده و به دنبال طی قدم‌ها بعدی در این زمینه هستیم.

ابوالفتح ابراهیمی با اشاره‌ای به برگزاری مرتب جلسات شورای گفتگو در طول سال جاری گفت: در سال ۹۶، ۱۱ جلسه، در سال ۹۷، ۱۰، در سال ۹۸، ۹ و در سال ۹۹، ۱۲ جلسه شورای گفتگو برگزار شده است که نشان دهنده برگزاری مرتب جلسات شورای گفتگو طی سال جاری است.

وی ادامه داد: برای هر یک از موضوعات مطرح شده در جلسه شورای گفتگو، چندین جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان بخش خصوصی و بخش‌های دولتی برگزار شده و موضوعات به طور کامل، بررسی شده‌اند.

کد خبر 5168682

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =