ادعای تدارکاتچی بودن رئیس‌جمهور برای فرار از پاسخگویی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اینکه عده‌ای می‌گویند رئیس‌جمهور تدارکاتچی است و در اداره کشور قدرت و اختیار ندارد، فرافکنی و فرار از مسئولیت و پاسخگویی است.

حجت الاسلام جواد مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بخشی از بیانات نوروزی مقام معظم رهبری پیرامون انتخابات و ادعای عدم اختیار رئیس‌جمهور در اداره کشور اظهار داشت: به هر حال کسی که وارد یک میدان مسابقه یعنی حضور در انتخابات و نامزد شدن برای انتخابات می‌شود، باید شرایط را بداند، بفهمد، بپذیرد و بعد وارد میدان برای زورآزمایی شود.

وی عنوان کرد: یکی از شرایط حضور در انتخابات، پذیرش شرایط کشور و پذیرش میزان اختیارات رئیس جمهور است؛ مخصوصاً کسانی که سال‌ها در کارهای مختلف و عرصه‌های اجرایی کشور مسئولیت و فعالیت داشته اند و کاملاً با اختیارات و قدرت رئیس‌جمهور که به موجب قانون اساسی شخص دوم کشور محسوب می‌شود، آشنا هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اینکه عده‌ای می‌گویند رئیس‌جمهور تدارکاتچی است و در اداره کشور اختیار و قدرت ندارد فرافکنی، فرار از مسئولیت و پاسخگویی است. اگر واقعاً این چنین بود؛ یا شما می‌دانستید اختیارات رئیس‌جمهور کم است و وارد عرصه انتخابات شدید یا نمی‌دانستید.

مجتهد شبستری افزود: اگر نمی‌دانستید که به قول شما، اختیارات رئیس جمهور کم است چرا با این حجم از اطلاعات کم وارد شدید؟ کسی که اطلاعات لازم را ندارد چگونه می‌تواند وارد عرصه رقابت شود؟ کسی که قانون اساسی را نخوانده و درک نکرده است اصلاً صلاحیت انتخاب شدن ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر می‌دانستید، پس با علم و اطلاع وارد شدید و شرایط را قبول کردید و حالا به جای پاسخگو بودن، بسته بودن دست رئیس‌جمهور و اختیار نداشتن او را بهانه می‌کنید که فرار از پاسخگویی است.

کد خبر 5174160

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =