فراخوان اولویت بندی ایده های پژوهشی در سرطان منتشر شد

شبکه ملی تحقیقات سرطان در نظر دارد اولویت های ملی تحقیقات سرطان را تدوین کند. این اولویت ها مبنای حمایت از پژوهش های ملی سرطان در کشور و گرنت های ملی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، شبکه ملی تحقیقات سرطان در نظر دارد  با دریافت و جمع بندی پیشنهادها و ایده های ذینفعان مختلف، اولویت های ملی تحقیقات سرطان را تدوین کند و آن را مبنای همکاری بین محققین  سرطان کشور قرار دهد.

همچنین  بر اساس سفارش معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت این اولویت ها مبنای حمایت از پژوهش های ملی سرطان در کشور و گرنت های ملی خواهد بود.

با توجه به ارزیابی ها و گزارش های بین المللی، شکاف واضحی بین نیازهای بیماران، مردم و اولویت های تعیین شده در کشورها وجود دارد و ضروری است پیشنهادات و ایده های تمام ذینفعان اصلی شامل محققین، مدیران، کارشناسان، مردم و بیماران، در تدوین اولویت های تحقیقاتی و همچنین تحلیل اسناد بالادستی و وضعیت سرطان در کشورها مورد توجه قرار گیرد.

محققان می توانند مستنداتی از جمله اولویت های پژوهشی مندرج در برنامه ملی کنترل سرطان، آمار سرطان در ایران در سال ۲۰۲۰ مندرج در وب سایت آژانس بین المللی تحقیقات سرطان و توزیع بروز سرطان ها در کشور بر اساس مقاله منتشر شده توسط دبیرخانه برنامه ملی ثبت سرطان جمعیتی (سال ۲۰۱۴) را مطالعه کنند.

از سوی دیگر به دلیل شرایط تحریم های بین المللی از یک سو و شیوع بیماری کووید-۱۹ محدودیت ها و مشکلات فراوانی برای کشور و بیماران مبتلا به سرطان، مدیران، کادر درمان و محققین سرطان  ایجاد کرده است و ضروری است در تدوین اولویت ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

پروژه های تدوین اولویت های تحقیقاتی چندین مرحله دارد که یکی از مهمترین مراحل جمع آوری ایده ها و پیشنهادهای خبرگان و ذینفعان است و شبکه ملی تحقیقات سرطان در این مرحله انتظار دارد پیشنهادات ۲۵۰-۳۰۰ نفر از خبرگان و متخصصین و ذینفعان اصلی مرتبط با پژوهش های سرطان را جمع آوری و تدوین کند.

خبرگان و متخصصین و ذینفعان اصلی مرتبط با پژوهش های سرطان می توانند ایده های خود را در قالب فرم انلاین ارائه شده به دبیرخانه شبکه ارسال کنند. 

کد خبر 5180012

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =