سند تحول قوه قضائیه منشور کاری سازمان در سال ۱۴۰۰ است

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با ترسیم چهارچوب و اهداف اصلی سازمان پزشکی قانونی در سال جاری، سند تحول قضائی را منشور کاری سازمان در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس مسجدی صبح امروز یکشنبه ۱۵ فروردین ماه در اولین جلسه شورای مدیران در سال جاری با اشاره به برنامه‌های سازمان در سال پیش رو که از سوی مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نام گرفته، گفت: صبر بر مشکلات، توجه به نیازمندان و افرادی که زبان دفاع از خود ندارند و نیز پرهیز جدی از بداخلاقی از جمله مواردی است که در اجرای برنامه‌ها و انجام وظایف در سال جاری باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم ایمان و اعتقاد به خداوند و نیز اعتماد به خود و خودباوری در انجام فعالیت‌ها، افزود: از آنجا که پزشکی قانونی سازمانی خدمت رسان و در مواجهه مستقیم با مردم به ویژه افراد آسیب دیده و متألم است باید از نفوذ رخوت و سستی در مجموعه ممانعت و موانع و مشکلات موجود را در اولین فرصت ممکن و در سریع‌ترین زمان برطرف کنیم تا شاهد آثار، مواهب و برکات آن برای سازمان و مردم باشیم.

مسجدی نظارت دقیق بر زیرمجموعه را از دیگر برنامه‌های سال جاری سازمان برشمرد و اظهار داشت: برای مدیریت خوب نیازمند نظارت و شفافیت هستیم بنابراین لازم است که تمامی مدیران بر حوزه‌های زیرمجموعه خود نظارت و سرکشی دائم داشته باشند تا ضمن احصای مشکلات و موانع برای برطرف کردن آن برنامه ریزی کنند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های سال جاری اتمام پروژه‌ها و برنامه‌های نیمه تمام سال ۱۳۹۹ است که از آن جمله می‌توان به اتصال کامل مراکز به کلانتری‌ها، گسترش ارتباط الکترونیک با مراکز درمانی جهت دریافت مدارک، پیگیری توافقات با دستگاه‌های مختلف و … اشاره کرد.

مسجدی در ادامه از اقدامات قابل توجه در حوزه ساخت کیت‌های ژنتیک و تجهیزات آزمایشگاهی خبر داد و گفت: در سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه تهیه و تولید کیت‌های ژنتیک و تجهیزات آزمایشگاهی صورت گرفت که امیدواریم به زودی شاهد خبرهای خوبی در این زمینه باشیم.

وی با اشاره به اطلاع رسانی شفاف و استفاده مناسب از فضای رسانه تصریح کرد: برای انعکاس فعالیت‌ها و خدمات گسترده سازمان باید از فضای رسانه و ابزار هنر به نحو مناسبی استفاده شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور موضوع هوشمندسازی را از امور مهم مورد توجه قوه قضائیه در سال جاری عنوان کرد و افزود: بحث قوه قضائیه هوشمند امر مهمی است که در قوه قضائیه به طور جدی در حال پیگیری است و ما نیز در سازمان باید به این موضوع به طور جدی توجه کرده و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین برای ایجاد سهولت در دسترسی مردم به خدمات اقدام کنیم.

وی با اشاره به آثار بهره گیری از ابزارهای نوین در ارتقای خدمات سازمان در بخش‌های مختلف گفت: ارتقای سازمان در حوزه‌های مختلف به نحوی که موجب تسهیل ارائه خدمت به مردم شود، باید مورد توجه قرار گیرد که از آن جمله می‌توان به استفاده از سیستم ویدئوکنفرانس در کمیسیون‌های تخصصی در سطح کشور اشاره کرد که ضمن ایجاد سهولت برای مردم، سرعت و دقت رسیدگی به پرونده‌ها را نیز به نحو چشمگیری افزایش داد.

مسجدی همچنین با تأکید بر اهمیت برنامه‌های آموزشی و پژوهشی در سازمان اظهار داشت: در سال جاری برنامه‌های آموزشی و پژوهشی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و ضمن ارتقای فعالیت‌های این حوزه‌ها، برنامه‌های در دست اجرا مانند اصلاح کوریکولوم رشته تخصصی پزشکی قانونی، پیگیری تفاهم نامه‌های آموزشی و پژوهشی با سایر دستگاه‌ها و… باید با جدیت پیگیری شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور استفاده از ظرفیت نخبگانی و برگزاری نشست با نخبگان حوزوی و دانشگاهی، هماهنگی بخش‌های مختلف سازمان در راستای اهداف سازمانی، صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع و نیز توجه جدی به حقوق عامه مردم را از دیگر اهداف و برنامه‌های سال پیش رو دانست.

کد خبر 5180994

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =