جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد

قزوین – استاندار قزوین گفت: جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل خود تا به امروز در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر بوده و جان‌های زیادی را در این مسیر تقدیم ملت کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر هدایت‌اله جمالی پور بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین با بیان اینکه با توسعه جامعه، مشکلات جامعه نیز افزایش می‌یابد اظهار مرد: مواد مخدر یکی از معضلاتی است که با توسعه جامعه مدل آن نیز تغییر کرده و بهترین راه توقف این معضل بزرگ آگاه سازی جامعه است.

وی افزود: بهترین روش برای مقابله با مواد مخدر تمرکز بر فرهنگ سازی و افزایش آگاهی‌های عمومی است و وقتی جامعه خود را در برابر معضلات این پدیده شوم آگاه ببیند از نزدیک شدن به آن اجتناب خواهد کرد.

استاندار قزوین سود مالی بالای سوداگری مرگ را یکی از عوامل افزایش مواد مخدر در جامعه دانست و اضافه کرد: فقر و حاشیه نشینی بخشی از مشکلات ناشی از اعتیاد است و باید برای پیشگیری از این آسیب‌ها برنامه جدی داشته باشیم.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل خود تا به امروز در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر بوده و جان‌های زیادی را در این مسیر تقدیم ملت کرده است و از این رو باید عملکرد نظام در مقابله با مواد مخدر را مثبت ارزیابی کرد.

جمالی پور ادامه داد: فقر می‌تواند جامعه را به سمت خرده فروشی مواد مخدر و آلوده کردن افراد سوق دهد بنابراین می‌توانیم با ایجاد زمینه اشتغال جلوی این معضل بزرگ را نیز بگیریم.

وی بیان کرد: کشورهای توسعه یافته‌ای وجود دارند که علی رغم صرف سرمایه‌های زیاد، آلودگی زیادی را در برابر این معضل اجتماعی دارند و اثرات مواد مخدر در این کشور بیشتر از کشور ما خود را نشان داده است. این در حالی است که کشور ما درگیر مسائلی همچون تحریم نیز است.

استاندار قزوین در پایان یادآور شد: زمان آن رسیده که با نگاهی منطقی میزان عملکرد خود را در مبارزه با مواد مخدر ارزیابی کرده و برای آینده برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

کد خبر 5184130

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =