کتاب شاگردپروری به چاپ رسید/سیره تربیتی اهل بیت (ع)

کتاب «شاگردپروری» با موضوع تربیت شاگردان در سیره تربیتی اهل بیت (ع) مباحث محمدرضا عابدینی به همت دانشگاه امام صادق(ع) به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «شاگردپروری» که دفتر پنجم از مباحث علم از منظر الهیِ محمد رضا عابدینی است، توسط حسین قاسمی و همکاران وی در هسته منظومه فکری علامه طباطبایی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) تحقیق و نگارش یافته است و توسط نشر معارف چاپ و به بازار عرضه می‌شود.

کتاب «شاگردپروری» نگاهی معرفتی و کاربردی به موضوع تربیت شاگردان در سیره تربیتی اهل بیت (ع) متناسب با نیاز اساتید حوزوی و دانشگاهی و همچنین مربیان تربیتی که به امر تربیت شاگرد می‌پردازند، گردآوری شده است. این کتاب از دو بخش اصلی تشکیل شده است که در بخش اول، ضمن یک نگاه معرفتی با بهره مندی از آیات و روایات، مبانی و اصول شاگردپروری از منظر الهی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بخش دوم این اثر که محتوای اصلی و عمده کتاب را شامل می‌شود، به بررسی سیره تربیتی اهل بیت (ع) در نسبت با شاگردان خود پرداخته و در قالب پنج فصل اصلی، روش‌های کاربردی و مصداقی متخذ از روایات اهل بیت (ع) در امر شاگردپروری مورد تحلیل قرار گرفته است. روش‌های جذب و اولویت بندی جذب شاگردان، جذب تشکیلاتی، ایجاد نظام ارتباطی میان شاگردان، روش‌های تربیت عملی و قواعد رابطه حبّی با شاگردان؛ از جمله موضوعاتی هستند که در این اثر به آن‌ها پرداخته شده است و در ضمن بیان روایات مرتبط، اصول و نکات کاربردی آن‌ها استخراج شده است.

این کتاب به زودی توسط مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) با همکاری نشر معارف رونمایی و توزیع عمومی می‌شود و علاقه مندان می‌توانند آن را از کتاب فروشی‌های معتبر سراسر کشور خریداری کنند.

کد خبر 5186074

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =