مدیریت نوین زنجیره تامین در بخش کشاورزی آذربایجان غربی ایجاد شود

ارومیه – معاون هماهنگی امور اقتصادی آذربایجان غربی خواستار ایجاد مدیریت نوین زنجیره تامین در بخش کشاورزی استان با هدف رشد اقتصادی و افزایش بهره وری در این بخش شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر صادقی صبح دوشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه یکی از مشکلات بازار پس از تولید در استان و کشور نبود مدیریت سیستماتیک در بخش زنجیره‌های تولید است، افزود: این استان نیازمند مدیریت زنجیره تأمین در بخش کشاورزی برای اتصال عوامل مؤثر در تولید و فرآوری محصولات کشاورزی است که در صورت تحقق آن، کشاورزان مجبور به تولید متناسب با تقاضای بازار می‌شوند که برای خود آنان نیز همراه با درآمد افزایی است.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین راهکار توانمندسازی بخش کشاورزی، فراهم کردن زیر ساخت سیستم مدیریت زنجیره تأمین در استان است، اضافه کرد: بخش خصوصی با استفاده از تجارب کشورهای همسایه و رقبای بازارهای جهانی باید توجه خود را در بخش کشاورزی به مدیریت زنجیره تأمین معطوف کنند.

اکبر کرامتی رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این مراسم توسعه کشاورزی استان را نیازمند پشتیبانی رفع موانع تولید دانست و برون سپاری بخشی از فعالیت‌ها به بخش خصوصی، بهبود فضای کسب و کار با استفاده از پتانسیل مناطق آزاد و نوار مرزی، استفاده از آب‌های مرزی، امید آفرینی در بین تولید کنندگان، استفاده از فناوری‌های نوین در بخش کشاورزی به همراه مقابله جدی با مفاسد اداری از مهمترین برنامه‌های این سازمان در طول فعالیت مدیریت اش عنوان کرد.

رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره ظرفیت‌های استان در بخش کشاورزی گفت: آذربایجان غربی از استان‌های مهم در زمینه تولیدات محصولات کشاورزی از جمله صنعت دامداری و محصولات باغی از جمله سیب است.

رسول جلیلی ادامه داد: استان با تولید بیش از یک میلیون ۵۰۰ تن سیب در سال گذشته رتبه اول را به خود اختصاص داد، هر چند در زمینه صادرات این محصول سال گذشته مشکلاتی به وجود آمد که با تدابیر وزارت جهاد بخشی از این مشکلات برطرف شد...

وی با تاکید بر توجه به امنیت غذایی و تأمین این امنیت توسط بخش کشاورزی عنوان کرد: اقدامت خوبی در زمینه جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان انجام گرفته و باید از این ظرفیت حمایت‌های لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام میرزایی مسئول نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این آئین مسئولیت و مدیریت از نگاه دینی یک امانت الهی است، گفت: ناکارآمدی یک مسئول در نظام اسلامی ناکارآمدی نظام تلقی می‌شود که در این راستا مسئولان باید دقت بیشتری در انجام وظایف کاری خود داشته باشند.

کد خبر 5187247

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =