بیمارستان‌های اصفهان سرریز مبتلایان کرونا شد

اصفهان - سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان گفت: بیمارستان‌های اصفهان سرریز بیماران مبتلا به کرونا شده و چندین بیمارستان صحرایی در بیمارستان الزهرا ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله غلامی شامگاه سه شنبه در نشست خبری ارائه گزارش هفتاد و نهمین مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اصفهان با بیان اینکه با توجه به گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان در حال حاضر استان اصفهان در فاز چهارم کرونا قرار دارد، اظهار داشت: علت این امر ورود ویروس جهش یافته کرونا به استان وعدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نوروز و برگزاری مراسم عقد و عروسی است.

واحدهای صنفی گروه یک از ساعت ۲۱:۳۰ تعطیل شوند

وی با بیان اینکه امروز در ادامه جلسه شب گذشته شورای تأمین استان، وضعیت در زمینه شیوع کرونا بررسی شد، ابراز داشت: بر اساس مصوبات این جلسه همه مشاغل گروه یک از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به جز مراکز درمانی و داروخانه‌ها تعطیل می‌شوند و این طرح تا ۱۰ روز ادامه دارد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان با بیان اینکه در پارک‌های استان روشنایی به یک سوم کاهش یافته است، ادامه داد: تردد خودروهای غیر بومی در استان با توجه به تشکیل کمیته حمل و نقل عمومی در ستاد مقابله با کرونا جدی تر کنترل خواهد شد و بر این اساس همه نهادهای مربوط در این زمینه مانند هلال احمر، نیروی انتظامی، بسیج و … به صورت ۲۴ ساعته فعالیت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه ۳۳ دوربین در سطح شهر تخلفات زوج وفرد و تردد شبانه را بررسی می‌کند، ادامه داد: ۴۴۰ دوربین کنترل سرعت نیز از امروز به این سیستم اضافه شد.

غلامی با بیان اینکه در جاده‌های استان نیز ۱۳۰ دوربین فعال شده است، ابراز داشت: این دوربین‌ها ثبت تخلفات را در زمینه تردد خودروهای غیربومی ثبت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار و ۱۰۰ واحد صنفی از روز سه شنبه هفته گذشته تاکنون بازدید شده است، ادامه داد: از این تعداد ۲۰۱ مورد پلمب ،۱۵۲ واحد معرفی به مراجع قضائی، ۳۳۵ مورد اخطار کتبی و یک هزار و ۳۰۰ مورد هم اخطار شفاهی دریافت کردند.

جریمه ۳۱ هزار خودرو در ممنوعیت تردد شبانه

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان با بیان اینکه در این بازه زمانی ۳۱ هزار وسیله نقلیه در تردد شبانه مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی شده‌اند، ابراز داشت: همچنین هفت هزار و ۷۵۰ خودرو در جاده‌های استان جرایم ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی شده و ۷۵ خودرو نیز توقیف شده است.

وی با بیان اینکه شرایط استان بحرانی است و همه دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها باید همه توانمندی‌های شهرستان را در اختیار دستگاه‌های ذی ربط برای مهار کرونا بکار گیرند، اضافه کرد: چنانچه شهروندان و مردم همکاری نداشته باشند شرایط غیرقابل کنترل خواهد شد.

غلامی در ادامه با بیان اینکه مصوبه استانی اصفهان مهلت دو هفته‌ای به چک‌های اصناف است، ابراز داشت: بانک‌هایی که به این مصوبه توجه نداشته و چک اصناف را برگشت بزنند موظف به رفع اثر هستند.

وی اضافه کرد: بازپرداخت وام‌های اخذ شده توسط واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا نیز بر اساس مصوبات ستاد استانی کرونا به مدت ۶ ماه تمدید شد.

بیمارستان‌ های اصفهان سرریز مبتلایان کرونا شد

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان‌های استان اصفهان تکمیل و سرریز شده است، ابراز داشت: در حال حاضر بیمارستان‌های بخش خصوصی و خیریه‌ها به کمک دانشگاه علوم پزشکی آمده‌اند.

وی با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان الزهرا گفت: چندین بیمارستان در این مرکز راه‌اندازی شده است.

غلامی با بیان اینکه اداره بازرسی استانداری موظف به نظارت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و رعایت ظرفیت یک سوم کارمندان است، اضافه کرد: این نظارت‌ها از شنبه هفته جاری تشدید شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس جمع بندی صورت گرفته شماره تلفن‌های ۳۱۱۳ و ۱۹۰ بهداشت و درمان، ۱۲۴ صمت، ۱۳۷ شهرداری اصفهان، ۱۱۱ استانداری اصفهان، ۳۶۳۰۷۹۷۷ ورزش و جوانان، ۳۷۱۰۸۷۱۵ آموزش و پرورش و ۳- ۳۲۳۵۲۰۱۲ بازرسی اصناف آماده دریافت گزارش تخلفات است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص روند برنامه‌ریزی برای ورود عشایر به استان اصفهان گفت: برای این امر رایزنی با استان‌های مبدا عشایر برای تأخیر دو هفته‌ای برای ورود به استان انجام شده اما اگر همکاری صورت نگیرد نیز تمهیدات لازم با همکاری مرکز بهداشت و نیروی انتظامی برای کنترل ورود افراد به استان انجام شده است.

کد خبر 5188711

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha