افزایش ۵ برابری مراجعات سرپایی بیماران کرونایی در شهرضا

شهرضا _ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا از افزایش ۵ برابری مراجعات سرپایی بیماران کرونایی در شهرضا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله تنهایی ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان با توجه به سوال شهروندان درباره جهش وضعیت شهرضا از زرد به قرمز، اظهار داشت: این وضعیت شایع است و در بحث‌های علمی به آن شتاب آسانسوری می‌گویند چرا که طی یک مدت زمانی خیلی کوتاه با افزایش شدید آمار در میزان ابتلاء، بستری و مثبت شدن تست‌ها مواجه می‌شویم.

وی افزود: در این جهش ما هیچ گونه شیب صعودی نداشتیم و نمودار به صورت عمودی بوده که یک باره با افزایش آمار و قرمز شدن وضعیت شهرستان مواجه شدیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا با اشاره به افزایش پنج برابری مراجعات سرپایی، تصریح کرد: آمار مراجعات سرپایی شهرضا به روزانه ۱۵۰ نفر رسیده است.

وی با توجه به علائم شایع بیماری کرونا بیان کرد: گلودرد، تب، خستگی و ضعف علائم شایع افرادی است که به مراکز منتخب درمانی مراجعه می‌کنند، اگر فردی اینگونه علائم را در خود احساس کرد حتماً باید به مراکز درمانی مراجعه کند.

تنهایی در ادامه افزود: مردم علائم بیماری را به هیچ وجه به حساب آلرژی یا بیماری‌های فصلی نگذارند تا بتوانیم از انتشار ویروس جلوگیری کنیم.

وی از افزایش ساعت کاری مرکز منتخب خبر داد و گفت: با توجه به افزایش آمار بیماران سرپایی و در راستای خدمت رسانی بهتر، ساعت کاری این مراکز از ساعت ۱۴ به ساعت ۱۶ افزایش یافت و اتاق پرستار و پزشک نیز اضافه شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا، عنوان کرد: مشکلی که ما در مرکز منتخب با آن مواجه هستیم کندی سامانه است و اگر معطلی صورت می‌گیرد به هیچ وجه مربوط به بحث‌های کاری نیست، این مشکل تنها مختص شهرضا نیست چرا که تمامی شهرستان‌های استان با آن مواجه هستند و امیدواریم هر چه سریع‌تر توسط وزارت خانه این مشکل برطرف شود.

۹۱ درصد از افرادی که به مراکز منتخب جهت تست مراجعه می‌کنند کرونا مثبت هستند

وی گفت: ۳۷ درصد از تست‌های سریع و ۵۱ درصد از تست‌های PCR مثبت می‌شود، این آمار نشان می‌دهند ۹۱ درصد از افرادی که به مراکز منتخب جهت تست مراجعه می‌کنند کرونا مثبت هستند.

تنهایی از افزایش دو برابری آمار بستری در بیمارستان خبر داد و گفت: در حوزه بستری در بیمارستان نسبت به هفته گذشته آمار دو برابر در شهرضا افزایش داشته است و از سه روز گذشته از مرز ۵۰ نفر بستری گذشته و اکنون به ۶۰ نفر بستری در بیمارستان رسیده ایم‌.

فعالیت بیمارستان صاحب الزمان (عج) به عنوان سایت پیش بستری کرونایی

وی با اشاره به راه اندازی دوباره بیمارستان صاحب الزمان (عج)، بیان داشت: این بیمارستان را به عنوان سایت پیش بستری کرونایی در شهرستان فعال می‌کنیم و افرادی که نیاز به بستری دارند به بیمارستان امیرالمومنین (ع) ارجاع داده می‌شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا، عنوان کرد: تاکنون ۵۹۰ دوز واکسن در شهرضا توزیع شده اما هنوز نتوانستیم کادر درمان شهرضا را به شکل ۱۰۰ درصدی واکسینه کنیم اما امیدواریم که با اتفاقات خوبی که در کشور در حال انجام است بته زودی این امر را جبران کنیم.

وی با توجه به بازدیدهای بهداشتی طی یک هفته گذشته در شهرستان، گفت: از ۴۳۰ واحد صنفی و ۶۵ اماکن عمومی به صورت تیمی با همکاری نیروی انتظامی، اتاق اصناف، فرمانداری و اتحادیه‌ها بازدید انجام شده که از این تعداد ۱۱ مورد به مراجع قضائی معرفی شدند، ۹ واحد پلمب واحد صنفی، دو مورد پلمب اماکن عمومی و ۹۷۰ اخطار شفاهی و ۲۵ مورد اخطار کتبی داشتیم.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم به کمتر از ۵۰ درصد رسیده است

تنهایی گفت: وضعیت رعایت پروتکل‌های مردمی به زیر ۵۰ درصد رسیده و بر این اساس با همراهی فرمانداری یک مانور خطر در شهرستان با توجه به وضعیت قرمز برگزار شد که هدف از انجام این مانور ایجاد حساسیت نسبت به شیوع بیماری بود.

کد خبر 5189384

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =