یک فوریت اصلاح آیین ‎نامه داخلی شورای شهر تهران رای آورد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت طرح «آیین نامه داخلی شورای اسلامی شهر تهران» را تصویب کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در دویست و هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورا یک فوریت طرح «آئین نامه داخلی شورای اسلامی شهر تهران» مورد بررسی قرار گرفت و حجت نظری در خصوص فوریت این طرح اظهار داشت: در بسیاری مواقع در هنگام مطرح کردن مباحث به مشکل با آئین‌نامه برخورد می‌کنیم. لذا تصمیم گرفتیم‎آیین نامه‌ها را با حذف زوائد یکپارچه کنیم.

وی ادامه داد: در تهیه این طرح تمام مصوبات مورد بررسی قرار گرفته و لحاظ شده‌اند. همچنین تمام رویه‌های جاری شورا هم در این پیش‌نویس آمده است.

نظری افزود: نکته سوم انجام مطالعات تطبیقی بود که در این بخش مدیریت شهری تهران با چندین شهر داخلی و خارجی مقایسه شده و تغییرات لازم در این پیش نویس در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: سعی کردیم آئین نامه جامع باشد. فقط بخش مربوط به وظایف و اختیارات کمیسیون‌ها خالی گذاشته شده تا خودشان به آن بپردازند و نکته پایانی هم اینکه تمام قوانین و مقررات در تهیه این پیش‌نویس لحاظ شده‌اند.

محسن هاشمی با طرح سوالی گفت: اولین آئین نامه داخلی مربوط به سال ۷۸ است و در سال ۸۴ هم آئین نامه‌ای از طرف دولت برای شورا تهیه شده است و از آن زمان شورا دارای دو آئین نامه است و این مشکل ساز است. در نتیجه باید روشن شود که اگر این آئین‌نامه داخلی جدید با آئین نامه دولت تضاد داشته باشد، چاره چیست؟

نظری در پاسخ گفت: این آئین نامه با قانون و مقررات مغایر نیست.

احمد مسجد جامعی در موافقت اظهار داشت: اصلاح آئین‌نامه یک امر ضروری است و آقای نظری دو سال روی این موضوع کار کرده و همه قوانین فرادست را رعایت کرده است.

مجید فراهانی نیز ضمن موافقت با فوریت این طرح گفت: فوریت این طرح برای پایان دادن به تفاوت‌های سلیقه‌ای لازم است.

میرلوحی نیز خاطر نشان ساخت: فکر می‌کنم طرح خوبی است به ویژه اگر با شوراهای کلانشهرها همکاری شود.

شهر بانو امانی هم متذکر شد: از اول دوره با آقای امینی بحث داشتیم که آئین‌نامه درهم و برهم است و لذا باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: شورای نگهبان برای خودش آئین‌نامه داخلی دارد. مجلس هم همین‌طور، مجلس خبرگان هم همینطور، چرا شورای شهر باید از آئین نامه دولت استفاده کند؟ لذا تقاضا می‌کنم به فوریت این طرح رأی دهید.

در نهایت یک فوریت طرح به رأی گذاشته شد و با ۱۸ رأی موافق به تصویب رسید.

کد خبر 5192095

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =