مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی برای مشارکت محققان فراخوان داد

موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) برای مشارکت معنوی و همکاری داوطلبانه و افتخاری برای داوری، نظارت و عضویت در کمیته‌های موسسه فراخوان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) موسسه ای ملی برای مدیریت تخصیص اعتبار در راستای توسعه و تعمیق تحقیقات علوم پزشکی کشور است.

مشارکت معنوی و همکاری داوطلبانه و افتخاری برای داوری، نظارت و عضویت در کمیته‌های موسسه و عهده‌داری نقش‌های دبیر و ریاست کمیته‌های تخصصی و گردش این مسئولیت‌ها از سوی جامعه علمی، ضروری و مورد نیاز است.

موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) به منظور جلب همکاری داوطلبانه، فراخوانی برای ثبت‌نام در شبکه مشارکت در این موسسه اعلام کرده است.

فرصت ثبت نام در این فراخوان از چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ آغاز شده است و تا دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

نحوه ثبت‌نام به شکل تکمیل اینترنتی فرم ثبت‌نام است و متقاضیان می توانند فرم تکمیل شده را با نام فامیلی خود به انگلیسی نامگذاری کرده و در لینک مربوطه بارگذاری کنند. فرم‌هایی که از طریق ایمیل ارسال شوند مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

تضاد منافع، محرمانگی و معیارهای ورود

مشارکت با موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، نیازمند ابراز منافع همزمان و مدیریت تضاد منافع، حسب سطح همکاری است (مدیریت تضاد منافع در نیماد، پویا و پیش‌دستانه است).

به عنوان مثال در صورت دعوت به عضویت در کمیته‌های تخصصی مؤسسه، تعهدات/پیش نیازهای ذیل مورد انتظار است و در بدو عضویت با کاندیدا، توافق و احراز خواهد شد:

۱. امکان صرف زمان برای داوری غنی (با فرض حداقل دو فراخوان در هر سال و غربالگری حداقل ۳۰ پروپوزال اولیه و ۱۰ پروپوزال کامل) و حضور در جلسات کمیته

۲. امکان حضور فیزیکی در جلسات کمیته (حداقل ۲ جلسه در هر فصل)

۳. تبعیت از دستورالعمل مدیریت تضاد منافع و ابراز منافع همزمان (مانند: عدم امکان ارایه طرح به کمیته‌ مربوطه به عنوان محقق اصلی/مجری توسط شخص عضو و بستگان وی و عدم پذیرش داوری در صورت وجود تضاد منافع). مراعات اصل محرمانگی اطلاعات در مسئولانه‌ترین شکل ممکن از کلیه مشارکت‌کنندگان مورد انتظار است.

۴. دارا بودن مرتبه دانشیاری و بالاتر برای همه کمیته‌ها به استثنای کمیته فناوری و نوآوری در علوم پزشکی و تسلط به زبان انگلیسی در دو مهارت درک مطلب (خیلی خوب یا عالی) و نگارش (خوب، خیلی خوب یا عالی)، پیش‌نیاز مشارکت مفید در نقش‌های داور، ناظر، عضو کمیته، دبیر کمیته و رئیس کمیته است.

چگونگی مرور درخواست‌های عضویت در کمیته‌های مؤسسه

یادداشت انگیزش توسط رئیس موسسه مرور شده و با نیازهای جاری عضویت در کمیته‌ها (که از سوی رؤسای کمیته‌ها و دبیر بازخورد داده شده است)، سنجیده می‌شود.

یادداشت انگیزش دست اول و اصیل متناسب با مأموریت نیماد، اعلام معرفین فرهیخته و فراگیری حضور از رشته‌های مرتبط مختلف در یک کمیته، شروط کافی برای عضویت دانشمندان و پژوهشگرانی است که تقاضای عضویت (شخصا یا از سوی شخص ثالث) داشته‌اند.

پذیرش تعهدات بار کاری، تضاد منافع و محرمانگی نیز شروط لازم هستند.

سیاست موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، دعوت از همگی افراد مشمول شروط لازم و کافی، به عضویت دوره‌ای در کمیته‌های نیماد است.

عضویت در کمیته‌های نیماد (در ظرفیت رئیس، دبیر و عضو کمیته)، دو ساله است و قابل تمدید به سه دوره و مجموعا و حداکثر شش سال است. تمدید بر اساس استمرار تمایل پژوهشگر و مراعات شروط لازم و کافی صورت می‌پذیرد. امکان عضویت مجدد پس از پنج سال استراحت وجود دارد.

کد خبر 5196224

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha