شاهد انباشت قرنطینه‌های کرونایی هستیم/زمان آزمون و خطا نیست

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی برای کنترل کرونا اجرا شده و موفقیت‌ها و شکست‌هایی داشته‌ایم اما به طور کلی در حال حاضر وقت آزمون و خطاهای گذشته نیست.

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اجرای ناقص و بدون نظارت قرنطینه در سطح شهر گفت: طی یک سال اخیر شاهد شیوع کرونا و ایجاد محدودیت‌های مختلف برای شهروندان بودیم اما در حال حاضر که موج چهارم کرونا شیوع یافته، دیگر نه شورای شهر و نه دولت ابزار نظارتی مؤثر و کارآمدی برای کنترل شرایط به ویژه قرنطینه و ایجاد محدودیت در ترددها ندارند.

وی افزود: در حال حاضر با وجود اعمال محدودیت‌ها و لزوم فعالیت محدود مشاغل بنا بر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، اما همچنان در سطح شهر شاهدیم که مغازه‌ها و کسبه به فعالیت خود ادامه می‌دهند و تغییر چندانی در سطح شهر دیده نمی‌شود.

خداکرمی تصریح کرد: وقتی می‌گوئیم مغازه‌ها بسته شوند، نمی‌توانیم تنها با یک قانون یا مصوبه کسب و کار مردم را تعطیل کرد یا در صورت این نوع تصمیم گیری، باید تسهیلات مالی برای شهروندان و کسبه در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: به علاوه برای این گونه تصمیم گیری ها باید توجه شود که با بسته شدن مغازه‌ها چه کسی باید خرج این افراد را بدهد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر اظهار داشت: در حال حاضر شاهد انباشت روش‌های قرنطینه هستیم اما این نوع کنترل به طور مؤثر جوابگو نیست و باید واکسیناسیون عمومی در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: طی یک سال گذشته طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی برای کنترل کرونا اجرا شده و موفقیت‌ها و شکست‌هایی داشته‌ایم اما به طور کلی در حال حاضر وقت آزمون و خطاهای گذشته نیست و به جای پیدا کردن مقصر باید یک راهکار کارآمد را اجرا کنیم.

خداکرمی تأکید کرد: همچنین یکی از معضلات ناشی از اعمال محدودیت‌های کرونا، افسردگی ناشی از مشکلات اقتصادی و محدودیت‌های اجتماعی است. به همین منظور مسئولان مربوطه باید نسبت به سلامت روان شهروندان نیز توجه داشته و برای آن برنامه ریزی کنند.

کد خبر 5198185

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =