صف روغن بلای جان مردم/ سوء مدیریت گریبان میامی را گرفته است

میامی- تعطیلی اصناف و از سوی دیگر سوء مدیریت در توزیع اقلام اساسی در این شرایط دشوار کرونایی باز هم به ایجاد صف‌های طولانی در شهرستان میامی منجر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، صف طولانی خرید روغن در شهر میامی از صبح چهارشنبه یک بار دیگر بر نگرانی‌های شرایط کرونایی دشوار این شهرستان افزوده است. مردم ناچار هستند تا تاوان عدم توانمندی مسئولان ارشد شهرستانی در مدیریت امور را با ایستادن در صفوف طولانی تهیه اقلامی مانند روغن بدهند.

مغازه‌ها و اصناف به دلیل شرایط کرونایی تعطیل هستند و اوضاع بیماران کرونایی در میامی در یکی از بدترین و حادترین وضعیت‌ها در یکسال و سه ماه اخیر قرار دارد به طوری که تخت‌های بیمارستانی در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از جمله میامی، مملو از بیمار هستند.

همه بسته هستند به جز یکی

مردم از گوشه و کنار میامی به تنها عرضه کننده روغن این شهر آمده‌اند زیرا باقی اصناف به دستور ستاد کرونا بسته شده‌اند. از سوی دیگر از فرمانداری هیچ مقام مسئولی در مقابل این مکان عرضه روغن نباتی نیست تا فاجعه‌ای که قرار است کرونا بر سر شهر میامی طی روزهای آتی بیاورد را به نظاره بنشیند.

کسبه هم آمده‌اند. چندتایی شأن از مغازه داران میامی هستند و گلایه دارند که فقط به همین یک مغازه روغن تخصیص داده شده است از طرف دیگر مابقی مغازه‌های شهر میامی تعطیل شده‌اند تا مثلاً کرونا کاهش یابد اما در مقابل یک مغازه دیگر صف‌های طولانی ۴۰ تا ۵۰ تایی ایجاد می‌شود تا کرونا تشدید شود!

این دوگانگی موجود در شهرستان میامی یکی از نقاط ضعف ستاد کرونا و فرمانداری این شهرستان است. شهرستانی که موقعیت استثنایی داشته و ۲۰ درصد جمعیت خود را نیز در درون مرکز شهرستان نمی‌بیند با این حال همچنان با وجود ساختارها و اختیارات، مدیریت یک شهر کم جمعیت نیز برایشان دشوار است.

مقصر مغازه دار است

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت میامی نیز حضور دارد مصاحبه نمی‌کند اما در صحبتی که با خبرنگار مهر دارد تلویحاً مغازه داری که مقابل مجموعه صنفی‌اش مملو از جمعیت شده را مقصر می‌داند و می‌گوید: قرار بود این فرد روغن‌های تخصیص یافته را به صورت حواله‌ای و نه حضوری توزیع کند اما سر خود، در یک کانال تلگرامی اعلام کرده که در روز چهارشنبه روغن توزیع می‌کند و از صبح اینجا بساطی درست شده است.

وی می‌افزاید: قرار بود به دلیل تعطیلی اصناف به این مغازه روغن دولتی تخصیص شود که این امر انجام شد یعنی صمت کار خود را به درستی انجام داده اما طبق توافق اصلاً نباید این مغازه به صورت حضوری روغن را توزیع می‌کرد و فقط باید حواله می‌داد و سپس شما در ساعات مختلف روغن را دریافت می‌کردید.

مردم هم ناراضی هستند عده‌ای حتی ماسک هم ندارند اما اجبار را باعث ایستادن در صف می‌دانند، یکی از این افراد می‌گوید: بقیه مغازه‌ها بسته هستند از سوی دیگر در این گرانی اقلام من چطور و از کجا روغن آزاد را با قیمت بسیار بالا تهیه کنم؟ مجبور به ایستادن در صف هستم و مسئولان باید برای آن کاری کنند نه من که از سر اجبار در صف هستم.

فرماندار نیست!

صحبت اکثر مردم همین است اینکه در این تلاطم‌های اقتصادی، دشوار است که بتوان روغن آزاد را تهیه کرد و برای روغن دولتی هم شأن و کرامت مردم حفظ نمی‌شود و باید اینگونه در شرایط کرونایی در صف‌ها بایستیم.

گفتنی است هیچ فردی از جمله فرماندار که مسئولیت مستقیم این امر را در ستاد کرونا و شورای تأمین شهرستان میامی دارد تا لحظه تهیه گزارش خبرنگار مهر، در صحنه حاضر نشد و در نتیجه گفتگویی هم با خبرنگار مهر، شکل نگرفت.

مسئولان گویا هنوز در خواب خوش هستند و مردم باید برای تأمین اقلام مورد نیازشان در صف بایستند. مسئولانی که شاید بهتر باشد خودشان هم بعضی وقت‌ها به جای راننده و نیروهای خدماتی ارگان مطبوع شأن به بازار رفته و روغن و ماست و نانی بخرند البته نه از آن دست نان خریدن‌هایی که به صورت کاملاً اتفاقی دوربین روابط عمومی مسئولان هم کنارشان قرار گیرند و به صورت کاملاً تصادفی تصویر مدیران را در صف نانوایی ثبت کنند!

کد خبر 5199683

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =