اجتماع و راهپیمایی خودرویی در روز جهانی قدس برگزار نمی شود

رشت- معاون استاندار گیلان با اشاره به اهمیت بزرگداشت روز جهانی قدس برای جهان اسلام، گفت: با توجه به وضعیت ویروس کرونا اجتماع و راهپیمایی خودرویی در روز جهانی قدس برگزار نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود قاسم نژاد صبح پنجشنبه در نشست بزرگداشت روز جهانی قدس با اشاره شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی‌ها و برنامه ریزی ها، اجتماع و راهپیمایی خودرویی تحت عنوان «روز جهانی قدس» در سال‌جاری نخواهیم داشت اما این به معنی فراموشی مسئله قدس و فلسطین نخواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت بزرگداشت روز جهانی قدس برای جهان اسلام، افزود: در راستای پیروی از منویات بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب پیرامون مسئله فلسطین، حمایت از آرمان قدس حتماً باید از یک بروز و ظهور در سطح کشور برخوردار باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با اشاره به تدارک ویژه برنامه‌هایی متفاوت جهت پاسداشت روز جهانی قدس در سال‌جاری، اضافه کرد: همانگونه که امامین انقلاب فرمودند، مسئله فلسطین یک صف بندی بین حق و باطل ایجاد می‌کند.

قاسم نژاد، با بیان اینکه رژیم مجعول صهیونیستی به ناحق این سرزمین اسلامی را غصب کرده است، گفت: اسرائیل به پشتوانه استکبار جهانی به دنبال مشروعیت بخشیدن به رژیم نامشروع خود است لذا ملت‌های بیدار و آزاده جهان به ویژه مسلمانان باید همواره این اتفاق نامیمون را یادآوری کنند و در مقابل باطل بایستند.

وی جمهوری اسلامی ایران را سردمدار دفاع از مردم مظلوم فلسطین دانست و تصریح کرد: بسیاری از دولت‌ها و حاکمیت‌ها می‌خواهند مسئله فلسطین و قدس شریف به فراموشی سپرده شود لذا پاسداشت روز جهانی قدس خنثی سازی همه توطئه‌ها علیه امت اسلام را به دنبال دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان، با اشاره به غربت و مظلومیت مردم مسلمان فلسطین در تحمل رفتارهای ظالمانه و خشونت بار صهیونیست‌ها، یادآور شد: روز جهانی قدس روز رساندن صدای مظلومیت مردم فلسطین به گوش جهانیان و به میدان آمدن انسان‌های آزاده در حمایت از آرمان قدس و تزریق خون جدید در رگ‌های امت اسلام است.

قاسم نژاد، نامگذاری روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) را موجب بیداری مسلمانان دانست و اضافه کرد: این حضور در میدان، عقب نشینی صهیونیست‌ها از مواضع نامشروع خود را به دنبال خواهد داشت؛ آنها که روزی آرزوی نیل تا فرات را در سر می‌پروراندند و با گنبد آهنین دژ مستحکم نظامی برای خودشان ساخته بودند، امروز به پوشالی بودن قدرتشان پی برده‌اند.

وی یکی از مهمترین دستاوردهای پاسداشت روز جهانی قدس را دمیدن روح امید به ملت‌های مظلوم و ستم دیده در جغرافیای جهان اسلام دانست و گفت: مسلمانان دیگر زورگویی و سلطه استکبار جهانی و ایادی آنان را برنمی تابند و این جسارت و شجاعت به آنان داده شده تا به پا خیزند و علیه ظالم به صحنه مبارزه بیایند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان، با بیان اینکه روز جهانی قدس زمینه ساز اتحاد ملت‌های مسلمان و آزاده جهان است، اضافه کرد: در سایه این اتحاد و انسجام، استکبار جهانی مجبور به پذیرش تعاملات جهانی و کنار گذاشتن خوی استکباری و سلطه طلبی خود در منطقه است.

قاسم نژاد، از فرمانداران و دفتر امور شهری و روستایی استانداری خواست نسبت به فضاسازی شهرها و روستاها متناسب با روز قدس اقدام کنند و یادآور شد: برنامه ریزی های لازم جهت بهره برداری بیشتر از فضای مجازی در روز جهانی قدس انجام شود.

کد خبر 5200728

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =