۳۵ طرح نوآورانه آب و انرژی در معاونت علمی تایید شد

بیش از ۴۶ طرح نوآورانه در حوزه فناوری‌های آب و انرژی به معاونت علمی و فناوری ارسال شد و در سال جدید ۳۵ طرح به تأیید نهایی رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری‌ آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان مرجعی مطمئن و قابل اتکا برای اتصال طرح‌ها و ایده‌های حوزه آب و انرژی به صنعت محسوب می‌شود و بر اساس همین مأموریت و رسالتی که بر عهده دارد، از طرح‌های خلاق و نوآورانه‌ای که بتواند تأثیری مثبت در توسعه این صنعت حیاتی داشته باشد و گامی اثرگذار در این جهت بردارد حمایت می‌کند.

بر همین اساس افراد حقیقی و حقوقی طرح‌های نوآورانه و فناورانه خود را به این ستاد ارسال می‌کنند تا پس از بررسی‌های تخصصی، شرایط برای توسعه بازار و تجاری‌سازی آنها فراهم شود.

سال گذشته نیز با همین رویکرد حدود ۴۶ طرح فناورانه به این ستاد ارسال شد که پس از بررسی‌های تخصصی و علمی، ۱۴ مورد آنها به تأیید نهایی رسید.

طرح‌هایی در حوزه «فناوری‌های پیشرفته انرژی»، «توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی»، «توسعه فناوری گرمایش و برق»، «طراحی توربین بادی»، «سیستم روشنایی خورشیدی» و «تجاری سازی یافته‌های پژوهشی».

مهم‌ترین دستاورد شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور را می‌توان باور عمومی جامعه و مدیران به توان و قدرت نفوذ ایده‌های نوآورانه و خلاقیت‌ها در توسعه کشور و پاسخ به نیازهای کشور دانست. امروز برای بقا و پیشرفت و حتی حفظ وضع موجود باید جریان نوجوئی و نوآوری را در تمام حوزه‌ها جاری و ساری کرد تا از رکورد و نابودی آنها جلوگیری شود. بهره گرفتن از خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها ضامن حفظ بقای صنایع مختلف است.

به همین دلیل باید به این جریان نوظهور در کشور بها داد و با اتکا به آن روند توسعه یافتگی کشور را دنبال کرد.

کد خبر 5203814

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =