نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پاسخ پژمانفر را داد

نهاد کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور در رابطه با مصاحبۀ حجت‌الاسلام پژمانفر در رابطه با «بررسی تخلفات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کمیسیون اصل نود مجلس» نکاتی را توضیح داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نهاد کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور در رابطه با مصاحبۀ حجت‌الاسلام پژمانفر در رابطه با «بررسی تخلفات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کمیسیون اصل نود مجلس» نکاتی را ذکر کرده است که در ادامه می‌آید؛

۱. ایشان در طول بیش از یک‌سال‌ونیم گذشته طی مکاتبات متعددی مواردی را نسبت به نهاد اعلام کردند که پاسخ دقیق برای ایشان ارسال شد، اما ظاهراً به هیچ‌یک از پاسخ‌ها توجهی نشده و نشانۀ این ادعا تکرار برخی سوالات درحالی‌که پاسخ کامل و گزارش مشروح آن قبلاً برای ایشان ارسال شده است، می‌باشد.

۲. برخی از سوالات که ایشان به‌عنوان تخلفات نام برده‌اند صرفاً از شایعات و تهمت‌های منتشره در فضای مجازی صورت گرفته که البته پاسخ آنها نیز داده شده است.

۳. ایشان در یکی از مصاحبه‌های اخیر اعلام کرده‌اند که به بررسی عملکرد نهاد خواهند پرداخت درحالی‌که اولاً رسیدگی به عملکرد نهاد در حیطۀ وظایف کمیسیون فرهنگی می‌باشد و کمیسیون اصل نود به بررسی شکایت‌ها از دستگاه‌ها می‌پردازد.

ثانیاً مجلس محترم نمایندۀ ناظری به تصویب مجلس در هیئت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور دارد و عجیب این است که نکات مطرح‌شده به‌عنوان تخلفات نهاد به هیچ‌وجه با نمایندۀ ناظر مجلس در نهاد مطرح نشده است.

۴. در مورد افزایش حقوق و مزایای کتابداران به ایشان پاسخ مستدل و مشروح و با آمار دقیق ارائه شد که چرا در سال ۱۳۹۹ نهاد امکان افزایش بخش باقی‌مانده از پنجاه درصد را نداشته است.

۵. طبیعی است امکان افزایش حقوق کتابداران نیازمند مساعدت نمایندگان محترم در افزایش بودجه سال ۱۴۰۰ نهاد بوده که البته برخی از نمایندگان محترم تلاش و مساعدت قابل‌توجهی در این زمینه به عمل آوردند اما از سوی ایشان که در اطلاعیه‌ها خود را خواهان افزایش حقوق کتابداران نشان می‌دهند کمترین تلاش و مساعدت برای ترمیم بودجۀ نهاد صورت نگرفته است.

۶. البته در مورد نظرات واقعی ایشان در مورد امکان پرداخت حقوق و مزایای کتابداران از نیم‌درصد نیز مطالب دیگری موجود است که در صورت لزوم اعلام خواهد شد.

۷. دربارۀ برخی از ادعاهای ایشان، دستگاه‌های مسئول نظارتی عدم تخلف نهاد را رسماً به ایشان اعلام کرده‌اند، با این حال، ادعای تخلف نهاد از سوی ایشان تکرار می‌شود.

۸. طبیعی است استفاده از احساسات پاک کتابداران و ادعای افزایش ۷۵ درصدی حقوق آن هم بدون توجه به مقررات، میزان اعمال‌شده در سال قبل، و بودجه و درآمد نهاد اقدامی صحیح نیست.

۹. اینکه علیرغم پاسخ کتبی و مستدل نهاد در مورد افزایش حقوق کتابداران، تعداد کتابخانه‌های تأسیس‌شده و… ایشان قبل از برگزاری جلسه، دو بار مصاحبه کرده و نهاد را به تخلفات متعدد متهم می‌کنند جای تعجب دارد. انتظار طبیعی این بود که فرایند قانونی طی شود و پس از تشکیل کمیسیون و استماع پاسخ‌های نهاد و ارائۀ مدارک قانونی، نسبت به اعلام احراز تخلف یا عدم تخلف اعلام نظر شود.

لذا ادعای تخلف‌های متعدد نهاد در رسانه‌ها به این شکل جز خدشه به حیثیت خدمتگزاران این نهاد نمی‌باشد.

۱۰. متعاقباً گزارش‌های مستند عملکرد نهاد برای اطلاع عموم منتشر می‌شود.

نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی صبح امروز در گفت‌وگویی، با اشاره به تخلفات در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار گفته بود: به‌دنبال تخلفات صورت گرفته از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور که یکی از آنها عدم اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کتابداران، با وجود داشتن منابع مالی لازم بوده است، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به کمیسیون اصل نود احضار و فراخوانده شده است.

کد خبر 5206842

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 7 + 3 =

  نظرات

  • IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
   4 1
   خوب اگه مشکلی ندارین چرا اینهمه به آب وآتیش میزنید ازقدیم گفتن آنکه حساب پاکه ازمحاسبه چه باکه. شاید نگران تلف شدن وقت نمایندگان هستید؟ نگران اون نباشید برید اونجا ازخودتون دفاع کنید دیگه اینهمه جاروجنجال نمیخواد که
  • كتابدار IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
   2 1
   موضوع را اشتباه گرفتي دوست عزيز.موضوع اينه كه هنوز جلسه برگزار نشده آقاي نماينده با مصاحبه ها و توييت و استوري داره قضاوت مي كنه.
  • IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
   0 4
   سلام آقاي مختارپور شريف‌ترين انسان است آقاي پژمانفر هميشه با نهاد مشكل دارد و انگار آرزوي دبيركلي... كتابداران كه دائم تعطيل‌اند حقوق خوبي هم مي‌گيرند كاش قدر مي‌دانستند.