درآمد دولت از هر شهروند خراسان شمالی ۷۲۹هزار تومان برآورد شده است

بجنورد- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی گفت: طی سال جاری ۶۲۹ میلیارد تومان تکلیف درآمدی به استان واگذار شده است لذا به ازای هر نفر ۷۲۹ هزار تومان می‌بایست درآمد کسب کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن پارسی پور صبح یک شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: رویکرد برنامه‌ریزی خراسان شمالی در جهت جهش تولید خواهد بود لذا اعتبارات باید به سمت افزایش تولید از طریق بخش خصوصی سوق یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی ادامه داد: اعتبارات استان باید طبق اسناد فرادستی هزینه شود و در این بین سند آمایش استان به عنوان محور قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به مصوب شدن سند توسعه روستایی و اشتغالزایی خراسان شمالی، افزود: مبنای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در روستاها این سند قرار خواهد گرفت.

پارسی پور تصریح کرد: طی سال گذشته ۴۶۷ میلیارد تومان تکلیف درآمدی بر عهده استان قرار داشت که ۵۳۰ میلیارد تومان محقق شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی تاکید کرد: طی سال جاری ۶۲۹ میلیارد تومان تکلیف درآمدی به استان واگذار شده است لذا به ازای هر نفر ۷۲۹ هزار تومان می‌بایست درآمد کسب کنیم.

وی از جایگاه نوزدهم خراسان شمالی در اعتبارات تملک دارایی خبر داد و افزود: این اعتبار برای سال ۱۴۰۰ حدود هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است.

پارسی پور بیان داشت: اعتبارات تملک دارایی نسبت به سال گذشته ۱۳۵ درصد رشد داشته و فرای این اعتبار مبلغ ۴۷۸ میلیارد تومان برای محرومیت زدایی استان تعریف شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی در انتها گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در سال جاری سعی در تکمیل پروژه‌های بالای ۸۰ درصد پیشرفت داشته باشند و پروژه جدیدی آغاز نشود.

کد خبر 5207538

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =