تسلیم فشارهای جریان زر و زور نمی‌شویم

قزوین – عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان قزوین با بیان اینکه بیت‌المال و حقوق مردم خط قرمز ما است، گفت: تسلیم فشارهای جریان زر و زور نمی‌شویم.

فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند بررسی صلاحیت کاندیداهای شورای اسلامی شهر استان قزوین با بیان اینکه جلسات خوبی در هیئت نظارت داشتیم اظهار کرد: هرچند جلسات با سختی در تصمیم‌گیری همراه بود اما با دقت زیاد در پرونده‌ها و همچنین استفاده از نظر منابع چهارگانه تلاش کردیم تا بهترین شرایط را برای انتخابات شوراهای اسلامی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در این مسیر از حضور کارشناسان مرتبط با پرونده‌ها استفاده کردیم، اضافه کرد: مجموع نظرات را سعی کردیم با در نظر گرفتن حق‌الناس و قیامت و مستندات موجود در پرونده و مباحث مربوط به رسیدگی قضاوت کنیم.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان قزوین تصریح کرد: کار بسیار سنگینی در حال انجام است اما آنچه مهم بوده و هست حفظ شأن و آبروی افراد بود و تلاش شد تا این مهم رعایت شود.

وی با بیان اینکه هنوز تصمیم نهایی در مورد برخی افراد اتخاذ نشده و آنچه در سطح جامعه بیان می‌شود تنها یک گمانه است، عنوان کرد: در این دور بر خلاف دوره‌های قبل با کاندیداهای رد صلاحیت شده صحبت شد تا تصمیم به درستی اتخاذ شود.

محمدبیگی بیان کرد: بیش از ۳۵ جلسه با این افراد برگزار شد تا جایی که خود کاندیداهای رد صلاحیت شده اذعان داشتند که این روند پیش از این سابقه نداشته است.

برخی‌ها با شایعه پراکنی به دنبال تغییر آرا صلاحیت‌ها هستند

وی اضافه کرد: متأسفانه برخی از اصحاب زر و زور و فعالان سیاسی گروه‌های خاص و برخی افراد در حوزه‌هایی که دنبال رانت و منافع شخصی گروه‌های خود هستند به شدت دنبال شایعه پراکنی و فشار برای تغییر آرا صلاحیت‌ها هستند تا بتوانند نماینده‌ها را مجبور به تأیید صلاحیت کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تصمیم‌گیری در هیئت نظارت به هیچ عنوان بر این مدار نیست و بعد از انتشار نتایج مشخص خواهد شد که در برابر این فشارها ایستاده‌ایم و تلاش کرده‌ایم با سعه‌صدر، عدالت را در نظر بگیریم.

وی تأکید کرد: در حال حاضر نیز فشارهای زیادی وجود دارد اما در مقابل این فشارها ایستاده‌ام و هر جا حجت شرعی را تمام دیدم از مواضع دفاع و از حقوق مردم کوتاه نیامده‌ام.

تأیید صلاحیت ۶۰ درصد افرادی که در هیئت اجرایی رد شده بودند

وی تأکید کرد: به هیچ عنوان نگاه سیاسی و حزبی در رد و یا تأیید صلاحیت‌ها در نظر گرفته نشده و بیش از ۶۰ درصد افرادی که در هیئت‌های اجرایی توسط هیئت‌های منصوب دولت رد شده بودند در هیئت نظارت مورد تأیید قرار گرفته‌اند.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان قزوین ادامه داد: برای حفظ شور و نشاط و مشارکت حداکثری جایی که مر قانون اجازه می‌دهد تخفیف دهیم حتماً اقدام کرده‌ایم.

وی گفت: ما وظیفه پاسداری از بیت‌المال و حق مردم و تشکیل یک پارلمان محلی سالم را داریم و اجازه نمی‌دهیم کسانی که دستشان به مال مردم آلوده است و با رانت و فساد و یا سوءاستفاده یا کم کاری و ترک فعل خطا کرده‌اند دوباره این مسیر را تکرار کنند.

محمدبیگی افزود: دو نماینده دیگر عضو هیئت نظارت نیز چنین نگاهی دارند و همراهی و همدلی بسیار مناسبی در هیئت نظارت بر روی اکثر کاندیداها وجود دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در برخی موارد شاهد فشارهای بیرونی هستیم، تأکید کرد: هیئت نظارت در اتخاذ تصمیم مستقل است و مستقل تصمیم می‌گیرد و تحت تأثیر هیچ گروه، جریان و فشاری قرار نمی‌گیرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ جایی برای اغماض در برابر حقوق مردم نیست، تصریح کرد: بیت‌المال خط قرمز ما است و در برابر افرادی که آن را تضییع کرده‌اند خواهیم ایستاد.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان قزوین بیان کرد: افرادی که دست به تخریب ما می‌زنند و با شایعه پراکنی قصد دارند بین نمایندگان اختلاف بیندازند بدانند محکم ایستاده‌ایم و در مقابل زر و زور و فشار کوتاه نخواهیم آمد.

شاهد فشار برای تأیید کاندیدایی خاص هستیم

این نماینده مجلس عنوان کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند اگر رد صلاحیت شوند آبروی آنها خواهد رفت و دیگر هیچ فعالیت دیگری نمی‌توانند بکنند در صورتی که رد صلاحیت به مانند رد شدن از کنکور است و طبیعتاً فردی که در کنکور قبول نشود می‌تواند فعالیت‌ها و شغل‌های دیگری داشته باشد.

وی همچنین تصریح کرد: برخی ادعاها در رابطه با اینکه این امتیازات برای یک طیف خاص بوده و شخص در آن بهره نبرده است نیز مطرح شده که این امر نیز قابل قبول نیست چون رانت برای یک گروه خاص به معنای تضییع حقوق دیگران است.

محمدبیگی در پایان تصریح کرد: فشارها برای تأیید صلاحیت این فرد ادامه دارد اما بدون تعارف هیئت نظارت بدون در نظر گرفتن فشارها تصمیم‌گیری خواهد کرد و اجازه نخواهد داد عده‌ای مسیر ناصواب پیشین خود را ادامه دهند.

کد خبر 5208019

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =