دریافتی دستیاران تازه وارد شهرداری بیشتر از کارکنان قدیمی است

عضو شورای شهر تهران گفت: دستیاران جذب شده شهرداری به رغم سابقه کم نسبت به شمار زیادی از کارکنان، دریافتی بسیار بیشتری دارند که این تبعیض قابل توجه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر گفت: پیش از تذکر لازم است هشدار دهم به نهادهای نظارتی در مورد شهرداری تهران، که به نظر می‌رسد نفوذ جریان نفاق میان برخی از مدیران شهرداری در حال گسترش است و باید حواس‌ها به افرادی که پشت درهای بسته با گروهی می‌نشینند به دلخواه آنان حرف می‌زنند و پشت در بسته دیگر با گروهی دیگر نشسته و حرفی دیگر و کاملاً متفاوت می‌زنند، باشد تا این نفوذ جریان نفاق به ضرر شهر و شهرداری تمام نشود.

وی در ادامه پیرامون خبرهایی است که درباره جذب و تبدیل وضعیت برخی از نیروهای شهرداری تهران به گوش می‌رسد به شهرداری تذکر داد و گفت: لازم است شهرداری تهران مواردی را که مطالبه خانواده بزرگ کارکنان شهرداری تهران است، مورد توجه خود قرار دهد.

نظری با ابراز تاسف از اینکه با وجود تذکرهای مکرر و متعدد، همچنان دسترسی به سامانه جامع منابع انسانی در اختیار اینجانب و تعدادی دیگر از اعضای شورای شهر قرار نگرفته و از این رو امکان آنکه از صحت ادعاهای مدیران شهرداری در مورد عدم جذب نیروی جدید اطمینان داشته باشیم، وجود ندارد.

وی ادامه داد: لازم است دسترسی به سامانه جامع منابع انسانی در حدی که امکان راستی‌آزمایی وجود داشته باشد هرچه سریع‌تر برای اعضای شورای شهر به عنوان نهاد ناظر بر شهرداری تهران ایجاد شود.

این عضو شورای شهر در تذکری دیگر بر عدم رعایت قانون در روند مربوط به جذب دستیاران است هشدار داده و اظهار داشت: موضوعی که دارای ابهامات فراوانی نیز هست. فرآیند جذب این افراد از ابتدا دارای حاشیه‌های جدی بود که مورد تذکر اعضا نیز قرار گرفت و همچنان هم لیستی از این افراد منتشر نشده تا شورا به طور کامل در جریان آنچه که رخ داده قرار بگیرد و مطمئن شود که خدای ناکرده حقی از کسی ضایع نشده باشد.

وی گفت: همچنین یکی از نگرانی‌های کارکنان شهرداری میزان دریافتی دستیاران است که به رغم سابقه کم کاری نسبت به شمار زیادی از کارکنان، دریافتی بسیار بیشتری دارند که این تبعیض قابل توجه است.

نظری در ادامه تصریح کرد: نکته دیگر موضوع ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران است که شامل شهرداری تهران هم می‌شود. بنابر این قانون شهرداری تهران باید ۲۵ درصد از نیازهای استخدامی تامین نیروی مورد نیاز خود اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی را از بین ایثارگران جذب کند، اما به‌رغم وضوح این قانون، در فراخوان جذب دستیاری مدیران این بخش مغفول مانده و گزینه‌ای برای ابراز ایثارگری وجود نداشته است.

وی افزود: بدیهی است آنچه که در عمل رخ داده تخطی از قانون و تخلف بوده و متخلفین به اجرای این قانون باید به هیات تخلفات اداری معرفی شوند.

این عضو شورای شهر ابراز داشت: شنیده‌ها حاکی از آن است که شهرداری تهران قصد ندارد که در راستای برنامه تبدیل وضعیت نیروهای خود به رسمی (برای حدود ۲۰۰۰ نیرو) و تصویب یکی از تبصره‌های بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر که هرگونه رابطه استخدامی اعم از روزمزد، کارگری، شرکتی یا کار معین دارند اقدام کند و به جای آن، شنیده‌هایی به گوش می‌رسد که با برخی ایثارگران خارج از حوزه شهری تماس‌هایی برقرار و پیشنهاد شده که در آزمون دستیاری شرکت کنند.

وی این رویه را بر خلاف نص صریح قانون، مصالح شهرداری و تبعیض علیه کارکنان شهرداری دانست و گفت: به شهردار تهران تذکر می‌دهم نسبت به رعایت مر قانون و صیانت از حقوق کارکنان شهرداری تهران توجه کافی داشته باشد.

کد خبر 5209426

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =