۲ هزار بازدید میدانی از خانواده‌های زندانیان در ماه رمضان

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: فقط در ماه مبارک رمضان از قریب به ۲ هزار خانواده زندانی بازدید به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی حاج‌محمدی رئیس سازمان زندان‌ها به تشریح عملکرد این سازمان در بازدید از خانواده زندانیان طی ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: قبلاً اعلام شده بود که که علاوه بر حرکت به سمت اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان، توجه ویژه به خانواده آنها که مورد تأیید و تاکید رئیس دستگاه قضاست را در دستور کار قرار دادیم. البته رفع دغدغه مقام معظم رهبری که فرموده بودند مبادا خانواده زندانی بیچاره شود انصافاً انگیزه اصلی ما بود که مصمم‌تر این موضوع را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه به مدیران کل و مدیران زندان‌های سراسر کشور ابلاغ کردیم که باید حداقل در هفته یک شب از خانه زندانیان سرکشی کنند، گفت: فقط در ماه مبارک رمضان از قریب به ۲ هزار خانواده زندانی بازدید به عمل آمد و قریب به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از مدیران ما در زندان‌ها و مدیران دادگستری‌ها و مدیران اجرایی و دولتی در این بازدیدها حضور و مشارکت داشتند.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به حضور رؤسای کل دادگستری استان‌ها در منزل ۱۶۸ زندانی طی ماه مبارک رمضان، از همراهی دادستان‌‎ها با مدیران زندان‌ها در ۳۰۵ بازدید از خانواده زندانیان خبر داد.

حاج‌محمدی با بیان اینکه قریب به ۷۰ درصد از رؤسای کل دادگستری و دادستان‌های مراکز استان‌ها با مدیران کل زندان‌ها در بازدید از خانواده زندانیان همراه شدند، تاکید کرد که این برنامه استمرار خواهد داشت.

وی با اشاره به برخی از طرح‌های اجرا شده در ماه مبارک رمضان گفت: در یکی از استان‌های ما مدیرکل زندان‌ها در یک طرح سی شب سی مسئول سی خانه زندانی هر شب یک مسئول استانی را با خود همراه کرد و از خانه زندانیان سرکشی کردند.

حاج‌محمدی با بیان اینکه مشاهده وضعیت ناگوار خانواده زندانیان، هر انسانی را به فکر فرو می‌برد و دردمند می‌کند و به فکر چاره اندیشی می‌اندازد، تصریح کرد: حتماً مدیران قضائی و مدیران زندان‌ها از اینکه وضعیت خانواده زندانیان را از نزدیک می‌بینند در مأموریت خطیر اصلاح مجرمین جدی‌تر و مصمم‌تر می‌شوند و تلاش می‌کنند که یک چاره اندیشی جدی کنند که سرپرست خانواده را به طریقی اصلاح کرده و به جامعه برگردانند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: فقط در یک نظام زندانبانی مبتنی بر آموزه‌های دینی است که عالی‌ترین مقام قضائی استان و عالی‌ترین مقام سازمان زندان‌ها فقط از سر دلسوزی و محبت و دغدغه‌مندی نسبت به وضعیت خانواده زندانی و اصلاح مجرمین به منزل آنها می‌روند که هم به ریشه‌های بزهکاری پی ببرند و هم در نسخه درمانی دقیق‌تر عمل کنند و هم از لغزش و آسیبی که خانواده‌ها در معرض آن هستند پیگیری کنند.

کد خبر 5214946

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =