ساز و کارهای اسلامی برای مقابله با ضعف ها و نارسایی ها وجود دارد

انزلی- رئیس بسیج دانشجویی کشور با اشاره به تأکید رهبری بر جلب مشارکت های مردمی در حکمرانی اسلامی، گفت: ساز و کارهای اسلامی برای مقابله با ضعف ها و نارسایی ها وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد نیک روش عصر سه شنبه در همایش «مردم، دادستان مردم» با اشاره به اینکه اقتضای نگاه اجتماعی به آموزه‌های اسلامی مشارکت دادن مردم در فرآیند حکمرانی است، اظهار کرد: در سال‌های گذشته نگاه به امر به معروف تنها به انجام محرمات برای شخص پرداخته می‌شد و نگاه جزئی نگری به آن نشده است.

وی با بیان اینکه امروز این ندای امامین انقلاب توسط فرزندان انقلاب لبیک گفته شد و نسل‌های جدید انقلاب با همان شور و حرارت عرصه‌های جدیدی را برای نشان دادن الگوی اسلامی برای حکمرانی در حال فتح هستند، افزود: پشتیبانی نسل‌های قدیمی هم روز به روز افزایش می‌یابد.

رئیس بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه دهه پنجم انقلاب شاهد تحقق آرمان‌هایی که ملت سال‌ها پای آن هزینه داده اند خواهیم بود، ادامه داد: برای رسیدن به آن نقطه باید نگاه‌ها تغییر کند.

وی با بیان اینکه تعبیر مطالبه گری با نگاه حکمرانی اسلامی و اجتماعی فصل جدیدی از مردمی سازی حکمرانی را رقم می‌زند، افزود: این امر محدود به قوه قضائیه نبوده و حتی در قوه مقننه و کمسیون اصل ۹۰ مرتبط با کارهایی است که در مطالبه گری شاهد آن هستیم.

نیک روش با اشاره به اینکه برای نمونه اتفاق نامبارکی صید ترال با حضور غیر قانونی کشورهای خارجی در سواحل مکران شکل گرفت که علاوه بر کسب و کار مردم زیست بوم منطقه را نیز تهدید می‌کرد، تأکید کرد: خوشبختانه پیگیری و مطالبه شد و قوه قضائیه و کمسیون اصل ۹۰ با مشارکت سپاه از فعالیت شناورهای صیادی خارجی ممانعت شد.

وی با بیان اینکه ساز و کارهای اسلامی برای مقابله با ضعف‌ها و نارسایی‌ها وجود دارد و نظام را از گزند آسیب دشمنان و بدخواهان واکسینه می‌کند، اضافه کرد: نمونه‌های مطالبه گری مردمی گواهی بر بطلان ادعاهای دشمنان در رسانه‌های معاند است.

نیک روش با تأکید بر اینکه اگر مطالبه گران ناامید می‌شدند هرگز این موفقیت‌ها به دست نمی‌آمد، گفت: تنها مردم هستند که می‌توانند در الگوی حکمرانی اسلامی در سایه ولایت ساز و کارهای کارآمد را برای جلوگیری از فساد و ناکارآمدی رقم بزنند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر ایجاد تحول تأکید فراوانی دارند، افزود: یکی از پایه‌های تحقق انتظار رهبری فراهم ساختن بیش از پیش مشارکت مردم در حکمرانی است و امیدواریم با حمایت بیشتر دستگاه‌های متولی و نهادهای اجرایی با رویکرد ایجابی نقش بهتری داشته باشند.

رئیس بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه امر به معروف می‌تواند زمینه مشارکت مردم در تصمیم سازی را فراهم کنند، اظهار کرد: در فرایندهای ایجابی هم می‌توان از امر به معروف و نهی از منکر بهره برد.

کد خبر 5215175

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =