رفع مشکلات شهرها با شایسته سالاری در انتخابات شوراها

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر رفع مشکلات شهرهای استان با شایسته سالاری در انتخابات شوراها گفت: در این راستا کاندیداها هم باید برنامه داشته باشند.

حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: انتخابات به معنای مردم سالاری دینی بوده و نقطه مقابل استبداد و سلطه بیگانگان است.

انتخابات خرداد ۱۴۰۰ از سرنوشت ساز ترین انتخابات‌ها است

وی با تاکید بر اینکه با برگزاری انتخابات، مردم در تعیین سرنوشت کشور خود اصل هستند، گفت: انتخابات به معنای این بوده که مردم در مقابل استبداد و نظام سلطه ایستاده‌اند و ما باید این حضور مردم را قدر بدانیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: ما باید به واسطه انتخابات به گونه‌ای آینده کشور خود را رقم بزنیم که به لحاظ علمی، فرهنگی و اقتصادی قوی شویم و بتوانیم زیرساخت‌های مورد نیاز کشور را تعیین کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه انتخابات امسال بیش از گذشته دارای اهمیت است بیان داشت: انتخابات خرداد ۱۴۰۰ از سرنوشت ساز ترین انتخابات‌ها در چهار دهه گذشته است.

رفع مشکلات کشور با شایسته سالاری در انتخابات

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه داوطلبان انتخابات نیز باید بدانند این کشور با کار جهادی، کار انقلابی و مبتنی بر کارشناسی و انبوه و… به اهداف الهی دست پیدا می‌کند و ارتقا فرهنگی و اقتصادی می‌یابد گفت: شوراها از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور هستند و به منظور تسریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و… در شهرها و روستاها تشکیل می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه البته انتخابات همیشه از رویدادهای مهم بوده چرا که جمهوری اسلامی ایران بر پایه رأی مردم است، تصریح کرد: همه تلاش کنیم مشارکت حداکثری در این دو انتخابات صورت گیرد.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه این انتخابات، از مهم‌ترین وقایع پیش روی کشور ما است عنوان کرد: انتخابات یک روز انجام می‌گیرد اما در این یک روز یک نفر یا کسانی را برای مدت چهار سال بر سرنوشت کشور و شهرمان حاکم می‌کنیم، اقدامات آنها نه تنها در این چهار سال بلکه تا سال‌های زیادی برای کشور ما باقی می‌ماند.

وی تصریح کرد: اگر این انتخابات‌ها در راستای شایسته سالاری باشد می‌توانند کشور را به وضعیت مطلوب برسانند، اما اگر شرایط لازم را نداشته باشند مشکلات همچنان پا بر جا باقی می‌ماند و یا افزوده می‌شود.

کاندیداها باید برنامه داشته باشند

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: در قانون اساسی مواد و تبصره‌های مهمی به عنوان وظیفه بر عهده شورای اسلامی شهر و روستا نهاده شده و کسانی که داوطلب حضور در شوراها هستند و مرحله اول گزینش را طی کرده‌اند باید به این مواد و تبصره‌ها آگاهی داشته باشند و ببینند که می‌توانند این وظایف را اجرایی کنند؟ می‌توانند خود را وقف خدمت به مردم کنند؟ می‌توانند در امور عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، هنری و بهداشتی وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند؟ می‌توانند در نظارت بر درآمدها و هزینه‌ها بدون ذره‌ای اغماض منافع شخصی خود را کنار بزنند؟ می‌توانند مشکلات شهر را حل کنند؟

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه انجام چنین وظایفی نیازمند داشتن برنامه است، برنامه‌ای که بتواند حاشیه‌های شهر را از وضعیت موجود خارج کند، گفت: مرکز استان و دیگر شهرهای استان نیازمند به تحول است، در بازآفرینی شهری شوراهای اسلامی نقش آفرین هستند.

وی، تصریح کرد: مردم از شوراها انتظار دارند که کاستی‌های گذشته جبران شود، وضعیت شهرهای ما به لحاظ حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی و… بر اساس قانون اصلاح شود.

لازم به ذکر است خبرگزاری مهر با همکاری جنبش «ازما» چالش شفافیت کاندیداهای شورای شهر را راه اندازی کرده است و با اجرای این چالش رأی دهندگان می‌توانند با آگاهی بیشتر نسبت به انتخاب اعضای شورای شهر و روستا اقدام کنند.

کد خبر 5215686

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =