مراقب ابزارهای جدید فریب دشمن در انتخابات باشیم

قزوین - امام جمعه قزوین با بیان اینکه مردم پای کار هستند و شورای نگهبان با قاطعیت کار خود را انجام دهد گفت: مراقب ابزارهای جدید دشمن برای فتنه انگیزی باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوی، ن آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین با اشاره به کشتار کودکان و زنان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها، اظهار کرد: به معنای واقعی کلمه اقدام صهیونیست‌ها جنون آمیز بود؛ نتانیاهو دیوانه‌ای است که کاری را انجام می‌دهد و خودش هم از عواقب اقداماتش آگاهی ندارد.

وی ادامه داد: برخی گفتند نتانیاهو به خاطر باخت‌ها و نداشتن موقعیت اجتماعی دست به این اقدامات زده تا جامعه شکست‌های او را فراموش کند و به همین خاطر وارد این ماجرا شده است و از همان اول هم مشخص بود که این راه ادامه نمی‌یابد و سیلی محکم به صورت صهیونیست‌ها نواخته خواهد شد و یقین داشتیم که صهیونیست‌ها مجدداً با خواری و ذلت شکست را می‌پذیرند و این مهم تحقق یافت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: مسلمانان، فلسطینیان و مردم مظلوم غزه با شکست صهیونیست‌ها و خواری آنها، جشن گرفته‌اند و در این شکست آنها فهمیدند که مسلمانان منسجم و قدرتمند هستند و در مراحل بعدی موشک‌ها قدرتمندتر و روزشمار نابودی آنها تندتر به جریان افتاد.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: بسیار خوشحال هستیم که در آستانه جشن بزرگ آزادسازی خرمشهر قرار داریم. همه پدران، مادران، فرزندان و همسران از رزمندگان حمایت کردند و به خاطر اخلاص مؤمنان بود که امام خمینی (ره) فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد. خدا غزه را نیز از ظلم نجات خواهد داد و سرزمین‌های اشغالی را آزاد خواهد کرد و این همزمانی آزادسازی خرمشهر با پیروزی مردم غزه و فلسطین جالب توجه است.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های مختلف فلسطینی به رهبری نامه نوشتند و از مواضع ایشان در روز قدس تشکر کردند چرا که آنها هم می‌دانند این هدایت‌ها، انسجام بخشی، ایجاد وحدت توحیدی در بین گروه‌های مبارز، کار رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است و این هم جای خوشحالی دارد.

آیت الله عابدینی با اشاره به نام نویسی و تأیید صلاحیت‌های کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراها، اظهار کرد: انتظار داریم کاندیداها صادقانه به میدان بیایند، فتنه گری نکنند و بازوی دین باشند و باری بر دوش متدینان نشوند و با حیله و نیرنگ به میدان نیایند.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: آنهایی که در برجام خیانتکار بودند نباید دوباره بیایند با مردم صحبت کنند و مسئولیت بپذیرند و جهنم و عذاب خدا را برای خود بخرند. ما هم باید مراقب باشیم، بصیرت داشته باشیم، مبادا فریب بخوریم چرا که امروز تجربه داریم و باید مراقب ابزارهای جدید فریب دشمن باشیم.

وی افزود: یک حرفمان هم به شورای نگهبان است و از این عزیزان می‌خواهیم با قاطعیتی که همیشه داشته‌اید، با شجاعتی که همیشه داشته‌اید، روی مردم حساب کنید و این بار هم با اقتدار کار خود را انجام دهید، این مردم با انقلاب و نظام هستند و مبادا نگران این باشید که مردم حواسشان نیست و به همین خاطر برخی آدم‌های نالایق را از فیلتر شورای نگهبان عبور دهید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه به هیچ موضوعی حزبی و جناحی نگاه نمی‌کنم، خاطرنشان کرد: الحمدالله نیروهای متدین و انقلابی بنایشان بر این است که وحدت و انسجامشان را بالا ببرند و آدم‌های لایق و شایسته را در انتخابات مورد توجه قرار دهند، آدم‌هایی که دستشان پاک است، آدم‌هایی که برای بیت المال کیسه ندوخته‌اند، آدم‌هایی که باندی، گروهی و خانوادگی عمل نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: دشمن شروع کرده با منفی بافی ها و دروغ گفتن کاری کند که صندوق‌ها خلوت بشود، وظیفه یکایک ماست تا بدون نگاه جناحی و حزبی و فقط با محور قرار دادن اصل نظام و مشارکت سالم، پای کار باشیم و کاری کنیم انتخابات با حداکثر مشارکت و حضور مردم عزیز و انقلابی، برگزار شود و نمره قبولی را از امام زمان (عج) و رهبری دریافت کنیم.

آیت الله عابدینی با اشاره به روز بهره وری و مصرف، اظهار کرد: باید دقت کنیم به آب و برقی که مصرف می‌کنیم با توجه به اینکه کشور با کاهش بارش‌ها مواجه بوده و تلاش کنیم مصرف آب خانگی، صنعتی و مخصوصاً مصرف کشاورزی را کاهش دهیم و به سیستم‌های نوین آبیاری روی بیاوریم.

خطیب جمعه قزوین افزود: فرونشست زمین موضوع بسیار خطرناکی است و باید تلاش کنیم راهکارهایی اتخاذ کنیم تا با جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز با حفر چاه‌ها، جلوی فرونشت ها و آسیب‌های نظیر آن را بگیریم و تلاش کنیم همه ناظر بر اجرای دقیق قانون در این راستا باشیم تا جلوی سو استفاده‌ها گرفته شود.

وی با اشاره به روز حمایت از خانواده زندانیان، اظهار کرد: برای آزادی زندانیان در ماه مبارک رمضان در استان قزوین قدم‌های خوبی برداشته شد اما گرفتاری‌ها بسیار بیشتر از این اقدامات است و لازم است با جدیت بیشتری برای آزادی زندانیان و حمایت از خانواده‌های آن عزیزان پای کار باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: روز اهدای عضو است و خوب است خانواده کسی که از او قطع امید شده اما عضوش می‌تواند زندگی دیگری را نجات دهد، با افرادی که نیاز به این اعضا دارند همکاری کنند چرا که باقیات و صالحات است و ان‌شاءالله کوتاهی نکنیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: در ایامی که نماز جمعه برگزار نمی‌شد، عزیزان در صدا و سیمای استان و دست اندرکاران برنامه ارزشمند سروش آسمانی کاری کردند که چراغ مسجد و جمعه خاموش نماند و با زحمت بسیار این برنامه را به صورت زنده پخش کردند و از دست اندرکارن برنامه سروش آسمانی و همه رسانه‌ها که همیشه پای کار نشر فرهنگ جمعه بودند، قدردانی می‌کنم.

وی عنوان کرد: این روزها روز برزگداشت ملاصدرا است که به گردن استان قزوین حق دارد چرا که در مقطعی ایشان در حوزه علمیه قزوین حضور داشت. ایشان شخصیت بزرگی بود که فلسفه مشاء، اشراق، عرفان و کلام که چهار مکتب مهم معرفتی است را به هم متصل کرد و همه را به حکمت متعالیه تبدیل کرد و گام بلند، بزرگ و ارزشمندی در ارتقا فرهنگ معنوی، عرفانی و ایمانی برداشت.

آیت الله عابدینی خاطرنشان کرد: این ایام شهادت حمزه عموی رسول گرامی اسلام (ص) است. حمزه برای رسول الله (ص) نقش سردار شهید سلیمانی برای رهبری را داشت که نقشی بسیار ارزشمند است.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: در بحث بهداشت و درمان برای کنترل بیماری کرونا مراقب باشیم. الحمدالله اهالی نماز جمعه بیشترین نظم و رعایت را دارند و هرگز نمی‌خواهند حق الناس به گردنشان بیاید و با رعایت کامل اجازه نمی‌دهند خودشان عامل انتشار این بیماری باشند.

وی افزود: از عطش برای برگزاری نماز جمعه از سوی مؤمنان قدردانی می‌کنیم. این عزیزان بسیار به ما تذکر دادند و اعتراض می‌کردند که کوتاهی می‌کنید. این اهمیت بسیار مهم است و برای شما عزیزان دعا می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: نماز عید فطر با شکوه بسیار خوبی برگزار شد و بحمدالله با حمایت ائمه جماعت، متدینان و مردم با فرهنگ نماز عید فطر و عید قربان تجمیعی برگزار شود که افتخاری برای استان قزوین است.

امام جمعه قزوین افزود: حضور در عرصه مواساتی بسیار ارزشمند بود که در این ایام هزاران بسته توزیع شد و کارهایی که در استان انجام شد بسیار با برکت و افتخار آمیز بود و بسیاری از مردم و نیازمندان از روی خانواده‌هایشان شرمنده نشدند و از مردم فرهیخته قدردانی می‌کنم.

وی با تسلیت درگذشت خبرنگار عدالت طلب، اهل قیام و قلم و فعال در نشر معارف جمعه، سرکار خانم لیلا امیری، عنوان کرد: این بانو کارهای بسیار اثرگذاری داشت، در مبارزه با مفسده هفت سنگان و زمین خواران، با جدیت پای کار بود و کارهای بسیار اثرگذاری نظیر این مهم را انجام دادند.

آیت الله عابدینی افزود: کسانی که در مبارزه با هفت سنگان آمدند گفتم که هفت سنگان کارش در حال انجام است و از آنها خواستم سراغ ده سنگان، صد سنگان و هزار سنگان های دیگری که الان هم در جریان است بروند؛ آدم‌هایی که در مسئولیت‌ها هستند و ممکن است ناچار شویم اسمشان را مطرح کنیم.

خطیب جمعه قزوین ادامه داد: از فعالان اهل قلم و رسانه می‌خواهم هر کجا این مفسدان زمین خواری که آبروی نظام را می‌برند و دستشان در جیب بیت المال و مردم است را رسوا کنید. رهبر حامی شماست، این مردم حامی شما هستند و هیچ واهمه نداشته باشیم؛ هر کسی از حق دفاع کند خدا از او حمایت می‌کند و هر کاری که شیاطین بکنند به آبروی کسی که از حق دفاع کند، افزوده خواهد شد. کسانی که به ناحق و ظلم اقدام می‌کنند یقین بدانند آبروی نداشته شأن از بین می‌رود و آخرتشان نیز نابود می‌شود.

کد خبر 5217144

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha