طرح هادی برای ۷۰۵ روستا در زنجان تهیه شده است

زنجان-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان گفت: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طبق سرشماری سال ۹۵ طرح هادی برای ۷۰۵ روستاتهیه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا خواجه‌ای با بیان اینکه در طول یک سال گذشته طرح هادی روستایی در ۱۰۵ روستای استان تصویب و بازنگری شده است، اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در سال گذشته در زمینه بررسی و تصویب طرح‌های هادی روستایی رتبه اول کشوری را کسب نمود.

وی با بیان اینکه از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طبق سرشماری سال ۹۵ طرح هادی برای ۷۰۵ روستا تهیه شده است، یادآور شد: میانگین تهیه طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سطح کشور ۹۷.۲ درصد و در استان زنجان ۹۹.۳ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد و برای ۵۹ روستای زیر ۲۰ خانوار نیز طرح هادی تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با توجه به اتمام افق ده ساله طرح هادی برای ۲۷۴ روستا بازنگری شده است، تصریح کرد: با توجه به اتمام افق ده ساله، تعداد روستاهای نیازمند تهیه طرح بازنگری ۲۹۱ روستا است.

خواجه‌ای با اشاره به اینکه تعداد اجرای طرح‌های هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ۴۱۳ روستا است، افزود: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۸.۲ درصد و در سطح کشور ۴۶.۲ درصد ست که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی همچنین به کسب رتبه اول کشوری در مطالعه و تصویب طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی برای کلیه بخش‌های تابعه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی به عنوان پایلوت کشوری در بخش مرکزی و گیلوان شهرستان طارم در مرحله اجرا است.

کد خبر 5220263

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =