امیدآفرینی زمینه‌ساز افزایش مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد

قزوین - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: جلب مشارکت مردم خیلی مهم است و مهم‌ترین بخش آن نیز امید آفرینی است تا جریان امید دوباره بین مردم زنده شود.

گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام محمدجواد زهرایی در مراسم افتتاحیه ستاد تواصی استان قزوین که پیش از ظهر سه‌شنبه در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: همیشه انتخابات در جمهوری اسلامی مهم بوده و این انتخابات نیز فوق‌العاده مهم است.
وی افزود: برای اینکه بتوانیم در حوزه رسالتهای تبلیغی و طلبگی گام برداریم باید جدیت بیشتری را در رابطه با انتخابات به خرج دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با بیان اینکه ستاد تواصی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری با حضور جمعی از مردم با اراده و انقلابی در قالب یک زنجیره شکل خواهد گرفت، عنوان کرد: امیدواریم با این زنجیره بتوانیم محاصره دشمن را بشکنیم.

وی با تأکید بر اینکه محاصره اصلی و جدی دشمن محاصره اعتقادی است، تصریح کرد: ما در این سال‌ها اثر محاصره اقتصادی دشمن را خوب می‌بینیم اما در واقع این محاصره خسارت کمتری از محاصره اعتقادی و تبلیغاتی دارد.

حجت‌الاسلام زهرایی تصریح کرد: شکستن محاصره اعتقادی نیازمند یک زنجیره تواصی دارد تا همدیگر را به صبر توصیه کرده و به جلو حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه این ستاد با هماهنگی خوب مساجد، حوزه علمیه، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و سازمان تبلیغات شکل گرفت، بیان کرد: این ستاد یک ستاد دولتی و حاکمیتی نیست بلکه ستادی مردمی است و مجموعه‌هایی در ستاد هستند که یک شبکه مردمی دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تأکید کرد: مردمی بودن این ستاد با این هدف است تا مردم ارتباط راحت تری بگیرند و با اصرار بیشتری در این میدان حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: روحانیت قشری است که با مردم ارتباط زیادی دارد و بر همین اساس و به واسطه همین ارتباط حوزه تأثیرگذاری زیادی دارند.

این مسئول با بیان اینکه باور ما بر این است که مواضع امامین انقلاب، مواضع ثابتی بوده است، به تشریح نگاه امام و مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات پرداخت و گفت: موضوع انتخابات به قدری مهم است که روحانیون و علما باید حضور در شهرها و روستاها و حضور در جمع مردم را یک تکلیف دانسته و خود را در این عرصه مسئول بدانند.

وی ادامه داد: در نظام‌هایی شبیه نظام ما حضور کم مردم در انتخابات باعث خواهد شد تا دشمن تلاش مضاعفی را برای قراردادن مردم در برابر نظام به کار خواهد بست.

حجت‌الاسلام زهرایی اضافه کرد: امروز ما نیز دچار یک انفعال شده‌ایم و منتظریم تا دستگاه‌های دولتی اقدامی را انجام داده و ما حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش برای جلب مشارکت حداکثری است، تأکید کرد: در انتخابات اصلح روحانیتی که داعیه انقلاب را دارند همچنان باید با استقامت و وحدت در میدان حضور داشته باشند.

این مسئول عنوان کرد: جلب مشارکت مردم خیلی مهم است و مهم‌ترین بخش آن نیز امید آفرینی است تا جریان امید دوباره بین مردم زنده شود و مردم حس کنند حضور آنها در این عرصه مفید است.

وی با بیان اینکه باید به شبهاتی که تبدیل به یک گره ذهنی برای مردم تبدیل شده تا بگویند در انتخابات شرکت نمی‌کنیم پاسخ داده شود، تصریح کرد: گفت‌وگوی چهره به چهره مهمترین کاری است که باید در تبلیغ انجام شود.

وی در پایان با بیان اینکه به دلیل وجود گره‌های ذهنی تبلیغ عمومی اثربخشی لازم را ندارد و باید این گره‌های ذهنی را به صورت چهره به چهره رفع کنیم خاطرنشان کرد: یکی از مؤثرترین و کارامدترین کارهای تبلیغی برای رفع گره‌های ذهنی تبلیغ چهره به چهره است.

وی در پایان یادآور شد: ستاد تواصی به دنبال پشتیبانی تبلیغی و پشتیبانی محتوایی از طلاب در مسیر تبلیغ و کمک به افزایش مشارکت و در نهایت انتخاب صحیح است.

کد خبر 5220529

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =