تاکید علمای اهل سنت بر شفاف سازی/ نامزدهای انتخابات صادق باشند

گرگان- علمای اهل سنت گلستان بر شفافیت مالی و عملکردی نامزدهای شوراهای شهر و روستا تأکید کردند و از داوطلبان خواستند برای اطمینان خاطر مردم و انتخاب فرد اصلح، در چالش شفافیت شرکت کنند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- اعظم محبی: شفاف بودن و آگاهی از سابقه عملکردی و مالی داوطلبان شوراها حق مردم بوده و آنها تمایل دارند برای انتخاب درست، شناخت کافی از نامزدهای انتخابات داشته باشند.

لذا در همین راستا چالش شفافیت با همکاری خبرگزاری مهر آغاز شده و نامزدها می‌توانند با مراجعه به سایت ازما، اطلاعات خود را ثبت کنند.

هم اکنون این چالش به شکل یک مطالبه مردمی درآمده و گروه‌های مختلف جامعه بر اجرای آن تأکید کردند. در این بین علمای اهل سنت گلستان هم نامزدها را به چالش شفافیت دعوت کرده و از آنها خواستند برای جلوگیری از فساد مالی و غیره اطلاعات خود در سایت ازما ثبت کنند.

شفافیت مالی و عملکردی از معیارهای انتخاب اصلح است

امام جمعه اهل سنت آق‌قلا در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: مهم‌ترین اصل در انتخاب نامزدها ارائه برنامه است و باید مردم با کیفیت برنامه‌های داوطلبان آشنا شوند و بدانند چه برنامه‌ای برای آینده شهر دارند.

آخوند عبدالحی میرزاعلی افزود: با شفافیت در عملکرد مردم به نحو مطلوبی می‌توانند برنامه‌های ارائه شده از سوی داوطلبان را ارزیابی قرار کرده و این شفافیت باعث می‌شود اعتماد مردم بیشتر شود.

میرزاعلی در خصوص معیارهای فرد اصلح گفت: داشتن اخلاق کریمه و رعایت اخلاق اسلامی اولین ویژگی فرد اصلح است و فرد منتخب باید قاطعیت داشته و در احقاق حقوق مردم و مبارزه با فساد چهره‌ای قاطع و مصمم از خود نشان دهد.

تاکید علمای اهل سنت بر شفاف سازی/ داوطلبان انتخابات صادق باشند

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان افزود: دشمن از هر فرصتی برای ناکارآمد جلوه دادن نظام و ضربه زدن به آن استفاده می‌کند تا حضور مردم را کمرنگ و مشارکت آنها را در انتخابات کاهش دهد لذا حضور حداکثری نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.

میرزاعلی با هشدار نسبت به وعده‌ها انتخاباتی گفت: داوطلبان از دادن وعده‌هایی که در اجرای آن ناتوان هستند، پرهیز کنند زیرا اگر این وعده‌ها عملی نشود سبب دلسردی مردم خواهد شد.

میرزاعلی درباره نقش محوری رسانه‌ها در انتخابات گفت: رسانه‌ها با تبیین اهمیت شرکت در این عرصه سرنوشت ساز، در رونق بخشی به فضای انتخابات نقش مؤثری دارند.

داوطلبان شفافیت خود را در عمل ثابت کنند

امام جمعه اهل سنت قره تپه هم به خبرنگار مهر گفت: امانت‌داری و صداقت مهم‌ترین معیار فرد اصلح است که باید با نگاه به عملکرد گذشته و استفاده از نظرات افراد خیرخواه در جامعه در مورد این امر مهم آگاهی لازم را کسب کنیم.

شفافیت با گفتمان شعاری به دست نمی‌آید بلکه یک امر شعوری است آخوند عبدالجبار میرابی با تاکید به امر شفافیت در انتخابات گفت: شفافیت با گفتمان شعاری به دست نمی‌آید بلکه یک امر شعوری است که داوطلبان لازم است با ثبت دارایی‌ها و صداقت خود این امر را ثابت کنند.

میرابی افزود: صداقت و امانتداری دو بال خدمت به مردم است و اگر داوطلبان در وعده‌هایی که به مردم می‌دهند صادق باشند خداوند به جهت همین صداقت در طول خدمت حمایت و عالی‌ترین درجات انسانی را نصیب آنها می‌کند.

امام جمعه قره تپه افزود: تلاش برای کمرنگ کردن انتخابات از سوی دشمنان اتفاق تازه‌ای نیست، دشمنی با نظام در ذات دشمن است، این ما هستیم که باید با هوشیاری و بصیرت از حق رأی خود دفاع و دشمنان را ناامید کنیم.

تاکید علمای اهل سنت بر شفاف سازی/ داوطلبان انتخابات صادق باشند

لزوم شفاف سازی برای مشارکت حداکثری

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز به خبرنگار مهر گفت: اولین شاخصه فرد اصلح در انتخابات این است که معتقد به قانون بوده و در تمام مدت خدمت خود به قسمی که در برابر ملت می‌خورد پایبند باشد.

حجت‌الاسلام نورعلی دیلم افزود: یک مدیر اصلح حافظ بیت‌المال بوده و باید به اهداف امام، شهدا و انقلاب اسلامی ایمان داشته باشد.

وی با اشاره به نقش شفافیت در سلامت انتخابات گفت: شفافیت در انتخابات به دو قسمت تقسیم می‌شود، اول شفافیت از جانب برگزارکنندگان و مجریان که اگر در تأیید و رد صلاحیت‌ها شفاف عمل کنند از بهانه گیری‌های احتمالی برخی جلوگیری خواهد شد.

دیلم افزود: دومین مرحله از شفاف سازی انتخابات مربوط به داوطلبان است و باید در مواضع سیاسی، دینی، اجتماعی، مالی و همچنین طرح‌ها و برنامه‌هایی که دارند شفافیت داشته و صادق باشند.

وی گفت: شفافیت مالی کاندیداها برای مردم مهم است و اگر مردم به طور شفاف بدانند که مسئولان قبل و بعد از پایان مسئولیت دقیقاً چقدر امکانات مالی دارند موجب افزایش اعتماد آن‌ها خواهد شد، بنابراین کاندیداها باید مردم را محرم بدانند و امکانات و اموال خود را در سامانه‌هایی که به همین منظور قرار داده شده است ثبت کنند.

دیلم ادامه داد: کاندیداها باید وعده‌هایی بدهند که قدرت اجرای آن را در طول خدمت خود داشته باشند و با اختیاراتشان همخوانی داشته باشد و مردم هم باید هوشیار باشند گول وعده‌های دروغین را نخورند و افرادی که وعده‌های درست و همراه با برنامه می‌دهند را انتخاب کنند.

تاکید علمای اهل سنت بر شفاف سازی/ داوطلبان انتخابات صادق باشند

داوطلبان به جای وعده برنامه اجرایی ارائه دهند

فرماندار شهرستان مراوه تپه هم به خبرنگار مهر گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، شفافیت تأثیر مهمی در سلامت انتخابات و مدیریت کشور دارد و همکاری و همراهی مردم در تمام سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات دولت را به همراه دارد.

امانگلدی ضمیر با تاکید بر اینکه داوطلبان انتخابات با شفافیت بستر مدیریت سالم شهر را فراهم کنند، افزود: بیان صحیح و صریح عملکرد، دسترسی جامعه به منابع قابل اتکا، توانمندسازی دولت و ملت در دسترسی به داده‌ها، آمار و اطلاعات صحیح و کامل از عوامل تعیین کننده شفافیت در انتخابات است.

ضمیر در مورد وعده‌های انتخاباتی گفت: اکنون زمان وعده نیست بلکه مردم انتظار حرکت دارند، شروع حرکت و برنامه اجرایی را باید به مردم نشان داد، چهارچوب مشخص برای امور وضع کرد و در آن مسیر ادامه داد.

وی با هشدار در خصوص حربه‌های دشمن در کاهش مشارکت مردم در انتخابات گفت: ما باید راه نفوذ دشمن که همان رسانه‌های معاند است را مسدود و اهداف سو آنها را اطلاع رسانی کنیم و همچنین نقاط ضعف را بهبود بخشیده و نقاط قوت جامعه را اطلاع رسانی کنیم تا روحیه مردم در کشور بالا برود.

وی با مهم خواندن انتخابات شوراها گفت: مردم انتظار دارند منتخبین شورا به وظیفه خود آگاه و در مسیر درست گام بردارند.

چند روز تا پایان اجرای چالش شفافیت فرصت باقی است و کاندیداهای شورای شهر می‌توانند با مراجعه به سایت azmaa.net در این چالش شرکت کنند تا رأی دهندگان با آگاهی بیشتر نسبت به انتخاب اعضای شورای شهر و روستا اقدام کنند.

کد خبر 5223414

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =