شفافیت عامل مهم و اساسی در افزایش نرخ مشارکت در انتخابات است

زنجان-امام جمعه ابهر تاکید کرد: شفافیت عامل مهم و اساسی در افزایش نرخ مشارکت در انتخابات است و اعتماد سازی می کند.

حجت الاسلام جعفر رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه انتخابات شوراها به عنوان یکی از انتخابات مهم، نقش اساسی در دخالت مردم در تصمیم گیری ها برای توسعه شهرها دارد، گفت: شوراها که در قانون اساسی پیش بینی شده است که اگر به شکل درست و خوب پیدا کند واقعاً یک فرآورده مفید و شیرینی برای کشور و ملت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه موفقیت شوراها نیازمند اجرای صحیح قانون شوراها است، ادامه داد: مجموعه شورا می‌تواند همفکری و هم افزایی داشته باشند و با همفکری و با شفافیت، قانونی بگذرانند و مصوبه را تصویب کنند و این مصوبه را به دست یک مدیر اجرایی بدهند و خود نیز برای اجرا نظارت کند.

رحیمی تصریح کرد: شوراها از مظاهر مشارکت مردمی و برای تسهیل امور مردم است اعضای ارتباط دائمی خود با مردم و حضور در بین مردم و اطلاع از مشکلات آنان را باید وظیفه خودشان بدانند.

امام جمعه ابهر گفت: شوراهای اسلامی، باید در بطن مردم باشند و شفاف باشد بطوری که آرا نیز شفاف باشد و هم از نظر مالی خودشان شفاف باشند و با زلالیت با مردم ارتباط داشته باشند.

رحیمی با تاکید بر اینکه شوراها باید در مسیر شفافیت و پاسخگویی گام بردارند، افزود: داوطلبان و منتخبین انتخابات شوراها در روند فعالیت انتخاباتی و بعد از آن در کسوت عضو شورا شفاف بوده و از هر گونه شیطنت، دروغ پرداری و سیاسی کاری پرهیز کرده و همراه با مردم باشند، این چنین شورا می‌تواند در آبادی شهر و روستا و در فرهنگ اسلامی شهر و روستا بسیار نقش ایفا کند.

وی ادامه داد: اگر مردم از افرادی که ثبت‌نام کرده اند، متعهد، متخصص، دلسوز را انتخاب کنند بالاخره جامعه ما یک جامعه پویایی خواهد شد.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه شفافیت ابعاد مختلفی دارد، که بخشی شامل میزان دارایی‌ها اموال نامزدهای انتخاباتی است، گفت: با شفافیت برنامه‌های دقیق و منسجم را ارائه دهند و صداقت داشته باشند و شعارزده و جناح باز نیز نباشند. که اگر این چنین باشد در حضور مردم در پای صندوق‌های رأی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

رحیمی افزود: شفافیت نامزدهای انتخاباتی اعتماد ساز است و شفافیت در حضور مردم تأثیر بسیار زیادی دارد منتخبان باید پاسخگوی مردم باشند.

وی ادامه داد: شوراهایی مردمی را انتخاب کنیم که اصل مبنا شأن خدمتگزاری به مردم باشد و لازمه خدمت شایسته در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی بهداشتی درمانی و…باشند.

خبرگزاری مهر با همکاری جنبش ازما azmaa.net چالش شفافیت کاندیداهای شورای شهر را راه اندازی کرده است و با اجرای این چالش رأی دهندگان می‌توانند با آگاهی بیشتر نسبت به انتخاب اعضای شورای شهر و روستا اقدام کنند.

کد خبر 5223816

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =