تجهیز پایگاه‌های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان به اتاق اکوستیک

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی گفت: تمامی پایگاه های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، به اتاق اکوستیک تجهیز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جواد حسینی در نشست با اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران و رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی شهر تهران بابیان این که ۶۰ پروژه از سوی مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران در حال ساخت است، گفت: از این تعداد ۳ پروژه شامل یک مدرسه جسمی-حرکتی، یک سالن چندمنظوره برای دانش آموزان جسمی-حرکتی و یک مدرسه اتیسم مربوط به آموزش‌وپرورش استثنایی است.

حسینی بابیان این که تربیت‌بدنی و تجهیزات ورزشی جز ضروریات تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه است، گفت: بر اساس آمایش سرزمینی دانش آموزان با نیازهای ویژه به ۱۰۵ نوع تجهیزات توان‌بخشی، آموزشی، پرورشی و تربیت‌بدنی نیاز دارند که از این تعداد ۱۸ قلم مربوط به تجهیزات وزرشی است و در سال جاری ردیف ۵۰ میلیاردی برای تجهیزات توان‌بخشی بودجه در نظر گرفته‌شده است.

معاون وزیر یکی از برنامه‌های سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی را ساخت سالن‌های ۲۰۰ مترمربعی ورزشی درون مدرسه‌ای در مدارس استثنایی عنوان کرد و گفت: ده مدرسه استثنایی استان تهران، زمین موردنیاز برای ساخت این سالن‌ها را دارند که باید تلاش شود این سالن‌های ورزشی باهمت خیرین ایجاد شود.

وی بابیان این که بر اساس آمایش سرزمین ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور برای رسیدن به استاندارد مطلوب، موردنیاز است، اظهار کرد: ساخت این مدارس در قالب «طرح از خشت تا بهشت» آغازشده است و از این تعداد ۹ مدرسه متعلق به استان تهران است که ۳ مدرسه در حال ساخت و ۶ مدرسه دیگر مورد نیاز است.

حسینی بابیان این که تمامی پایگاه‌های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سطح کشور به اتاق آکوستیک تجهیز خواهند شد، گفت: اعتبارات اتاق آکوستیک پایگاه‌های سنجش استان تهران تأمین‌شده است و به زودی ۲ اتاق آکوستیک سنجش در شهر تهران و ۲ اتاق آکوستیک سنجش در شهرستان‌های تهران، ایجاد خواهد شد.

کد خبر 5224620

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =