برنامه سنجاق شده به نتیجه نمی‌رسد/ تجربه دارم و اقتصاددان هستم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برنامه سنجاق شده به دست دولتمردان به نتیجه نمی‌رسد، گفت: برنامه دارم، تجربه دارم و اقتصاددان هم هستم.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه بدون تعارف شبکه دو سیما در پاسخ به این سوال که آیا سنگینی کار را احساس می‌کنید؟، گفت: بله، هشت سال آینده جزو سخت‌ترین دوران جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: به دلیل تجربه دانش و برنامه‌ای که آماده کرده‌ام وارد این عرصه شدم، من نیروهای جوان کشور را می شناسنم و تجربه استفاده از آن‌ها را دارم و سخت‌تر از این دوران را نیز پشت سر گذاشتم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص اینکه بسیاری از مسئولان در گذشته نیز با برنامه آمده بودند اما نتوانستد مشکلات مردم را حل کنند، گفت: دلیلش این بود که این کاره نبودند. یک عده برنامه نوشته اند و به دست این آقایان دادند، برنامه به دست آن‌ها سنجاق شده و برنامه سنجاق شده به دست دولتمردان به نتیجه نمی‌رسد، اگر مردم دولت را به من بدهند وقتی کارشناسان با من صحبت کنند از ۱۰ نظری که داده می‌شود تشخیص می‌دهم که کدام نظر درست است.

رضایی در خصوص میزان آشنایی اش با درد مردم، گفت: حقیقتاً من شرمنده هستم و طی سه ماه به ۲۵ استان سفر کردم، من درست وارد زندگی مردم شدم. نان قرضی، فقر و زباله گردی را دیدم و حقیقتاً از خودم خجالت کشیدم که چرا میراث شهدا و میراث این انقلاب بزرگ امروز به اینجا کشیده شده است.

وی در در پاسخ به سوال دیگری در خصوص خبر داشتن از قیمت‌ها، گفت: کدام قیمت‌ها را می‌گویید؟ قیمت دیروز یا قیمت امروز؟ واقعاً باید بگویم بی ثباتی و هرج و مرج در قیمت‌ها حاکم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص اینکه آیا اگر جای مردم بودید به وعده‌ها و شعارها اعتماد می‌کردید؟ گفت: من به برنامه و کارنامه اعتماد می‌کنم یعنی هرکس بیاید و حرف بزند تا زمانی که کارنامه و برنامه او را متوجه نمی‌شدم به هیچ وجه و اعتماد نمی‌کردم. حقیقتاً به مردم حق می‌دهم بدون تحقیق اعتماد نکنند.

رضایی گفت: از مردم می‌خواهم که به من و وعده‌هایم اعتماد کنند دلیلش هم این است که کارنامه و سابقه کاری من روشن است، ضمن اینکه آمده‌ام خودم را فدای ملت ایران کنم و به هیچ وجه ملت ایران را فدای خودم و دوستان خودم نمی‌کنم.

وی ادامه داد: قبول دارم که مردم به سادگی اعتماد نکنند اما سابقه من روشن است، من اقتصاددان هستم و استاد تمام دانشگاه از سوی دیگر سیاست‌های اقتصادی که تنظیم کردیم اگر این دولت‌ها به آن عمل می‌کردند این اتفاق‌ها نمی‌افتاد که امروز موجب بی‌اعتمادی مردم شود ما در همه زمینه‌های اقتصادی سیاست گذاری کردیم اما دولت‌ها عمل نکردند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که چند درصد از مشکلات کشور را مرتبط با تحریم‌ها می‌داند؟ اظهار داشت: تحریم‌ها موثر است و حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد مسائل تاثیر دارد اما از داخل می‌توان تحریم‌ها را بی اثر کرد و با توانایی‌های داخلی ما می‌توانیم تحریم‌ها را خنثی کنیم. تولید ملی را راه بیندازیم، جوانان را پای کار آورده و خلاقیت و نوآوری را راه بیندازیم.

رضایی ادامه داد ما چطور صاحب موشک شدیم، اما چگونه است که نمی‌توانیم خودروی ملی را درست کنیم؟

وی در خصوص اینکه مردم دوست دارند با تیم اقتصادی شما آشنا شوند، گفت: در حال صحبت کردن و نهایی کردن هستیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص اینکه اگر در این انتخابات موفق نشود چقدر به قانون تمکین می‌کند؟ گفت: من تا امروز تمکین کرده ام و برای رای مردم احترام قائل هستم، اما اگر این دولت‌هایی که آمده‌اند و رفته‌اند تکرار شوند شرایط سختی بر ایران حاکم خواهد شد. تکرار دولت‌های گذشته سم مهلکی برای آینده ایران است.

رضایی در پاسخ به این سوال که آیا طرح یارانه ۴۵۰ هزار تومانی شدنی هست و اینکه چرا تاکنون دولت‌ها این اقدام را انجام نداده‌اند؟، گفت: به دلیل اینکه نمی‌دانستند و همچنین می‌ترسیدند. کسی که از موضوعی اطلاع ندارد و بخواهد دست به انجام آن کار بزند یا خراب می‌کند و یا به دلیل ترس و وحشت اصلاً وارد آن کار نمی‌شود.

وی ادامه داد: مطمئن هستم که افزایش یارانه ممکن است و به تورم نمی‌انجامد، من اقتصاددان هستم و با دلیل می گویم مثل این است که شما از یک جراح بپرسید که این جراحی که انجام می‌دهید چطور می‌شود. دلیل اینکه تاکنون دولت‌ها وارد نشدن به خاطر این است که این کاره نبودند. کدام یک از این آقایانی که تاکنون آمده اند اقتصاددان بودند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: مشکل کشور این بوده که افرادی بر سر کار آمدند پوز اداره کشور را دادند، اما اصلاً این کار نبوده اند و توانمندی در سابقه و در کارنامه شان نبوده است.

رضایی درباره فرزندانش و شغل آنها، گفت: من دو تا پسر داشتم که یکی از آنها فوت کرده و دیگری دکترا دارد که کارمند مجمع است، همچنین سه دختر دارم که دو تای آنها خانه‌دار هستند و یکی دیگر از آنها در یکی از بانک‌ها کار می‌کند.

وی تصریح کرد: صادقانه به ملت ایران می‌گویم، من فرزند سختی‌ها هستم، در کودکی تابستان‌ها کار می‌کردم. از طرفی دیگر مشکل کشور این است که مدیریتی که بتواند وفاق ایجاد کند و نظرات را تجمیع کند وجود ندارد، بانک مرکزی برای خودش یک کار می‌کند، وزارت اقتصاد کار دیگر.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در جنگ هر کسی می‌گفت از یک جا حمله کنیم اما زمانی که فرمانده سپاه شدم با کمک برادران عزیز ارتش توانستیم وفاق ایجاد کنیم و نظرات مختلف را یکی کنیم. مهم‌ترین کاری که خواهم کرد این است که در همان سال اول یک آرامشی از بعد تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری به وجود می آورم.

message status

کد خبر 5225058

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha