معرفی الگوی خدمات سلامت روان در جنوب تهران

رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران، به معرفی الگوی خدمات سلامت روانی و مراقبت های اجتماعی در جنوب پایتخت پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا سلمانی، گفت: مطالعه‌ای از وضعیت تهران در زمینه سنجش عدالت در سلامت انجام شده و درصد افراد مضطرب، اختلال کارکرد اجتماعی، اختلال جسمی سازی، افسردگی و شیوع هرگونه اختلال روانپزشکی مشخص شده است.

وی با اشاره به نشانگرهای مهم سلامت اجتماعی، گفت: برنامه خدمات سلامت اجتماعی با عنوان سراج در ۸ شهرستان در کشور انجام شده و منطقه ۱۷ به عنوان تنها منطقه کلانشهر تهران وارد این برنامه شد. سپس این برنامه در قالب طرح سامان توسعه پیدا کرد و قرار شد در سال ۹۲، ۲۳ نقطه شهرستانی، در سال ۱۴۰۰ یک شهرستان از هر استان و در سال ۱۴۰۱ همه شهرستان‌ها تحت پوشش خدمات سلامت اجتماعی قرار بگیرند و اکنون این برنامه در دانشگاه علوم پزشکی تهران جلوتر از این زمان بندی، در جنوب تهران و اسلامشهر به اجرا در آمده است.

سلمانی با تشریح برنامه خدمات سلامت اجتماعی گفت: در این طرح، غربالگری اولیه اختلالات روانپزشکی، اعتیاد و سلامت اجتماعی، درمان دارویی، مداخلات روانشناسی، مراقبت و پیگیری و آموزش قرار دارد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران در اقدامی نوآورانه در دوران همه گیری کووید ۱۹، مرکز روانپزشکی کرونا را راه اندازی کرد که توانست خدمات مؤثری ارائه دهد.

کد خبر 5225222

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =