شفافیت نامزدها انتخاب اصلح را برای مردم آسان می کند

آزادشهر- امام جمعه شهرستان آزادشهر گفت: اگر نامزدها در برنامه‌ها و عملکرد خود شفافیت داشته باشند مردم با آگاهی کامل و راحت تر فرد اصلح را انتخاب می کنند.

حجت الاسلام عین الله شهابی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همان طور که مقام معظم رهبری تاکید کردند، شفافیت تأثیر مستقیم در سلامت انتخابات و مدیریت کشور دارد، زیرا مردم با شناخت نامزدها آگاهانه در صحنه انتخابات حضور پیدا کرده و نامزد موردنظر خود را انتخاب می‌کنند.

وی با تاکید براین مطلب که در نظام مردم سالاری نباید چیزی از مردم پوشیده بماند افزود: وقتی شفافیت در انتخابات باشد، رغبت مردم درصحنه ی انتخابات بیشتر و تشخیص اصلح برای آنان آسان ترمی شود و می‌دانند به چه کسی باید رأی بدهند.

امام جمعه شهرستان آزادشهر با بیان این مطلب که مردم به دنبال حل مشکلات هستند گفت: مردم ما اگر نامزدها را خوب بشناسند به وعده‌ها توجهی نمی‌کنند و یقیناً انتخاب درستی خواهند داشت.

شهابی با بیان این مطلب که بهترین و کامل‌ترین معیارهای انتخاب اصلح در کلام مقام معظم رهبری و امام راحل است، افزود: فرد اصلح باید عالم، آگاه و مطلع از همه مشکلات کشور باشد تا بتواند مشکلات را یکی پس از دیگری برطرف کند.

وی جوان، متفکر و انقلابی بودن را از دیگر خصوصیات فرد اصلح برشمرد و افزود: جوان انقلابی مشکلات مسیر راه را مشکل نمی بیند، ساعت کاری برای خود مشخص نمی‌کند و بدون خستگی شبانه روز برای خدمت به مردم و دفاع از ارزشهای انقلاب از جان خود مایه می‌گذارد تا مردم درآسایش زندگی کنند.

شجاعت و اقتدار از مشخصات فرد اصلح است

شهابی با تاکید بر این مطلب که کشورما به حاج قاسم‌ها نیاز دارد گفت: شهامت، شجاعت و اقتدار در میدان از دیگر مشخصات فرد اصلح است.

وی افزود: امروز کشور نیاز به یک رئیس جمهور تحول آفرین دارد تا درعرصه اقتصاد انقلاب ایجاد و یاس این روزهای مردم را به امید تبدیل کند.

امام جمعه شهرستان آزادشهر با بیان ان مطلب که وعده‌های انجام نشدنی به اعتماد مردم لطمه می‌زند و جایگاه ریاست جمهوری را زیر سوال می‌برد افزود: وعده‌ها اگر واقعاً وعده باشد به حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی کمک می‌کند درحالی که وعده‌های محقق نشدنی نتیجه عکس دارد و باعث ریزش آرا می‌شود.

شهابی نقش رسانه‌ها درانتخابات پرشور و سالم را بی بدیل و اثرگذار دانست و افزود: امروز رسانه‌ها در اجتماع حرف اول را می‌زنند و گردونه انتخابات با چرخه‌ی رسانه می چرخد.

وی با تاکید بر اینکه تبلیغات گسترده برای حضور حداکثری در انتخابات بر دوش رسانه‌های داخلی است افزود: سالم‌ترین و شفاف‌ترین انتخابات دنیا را ما داریم که این وظیفه رسانه‌ها است که به آن بپردازند.

امام جمعه آزادشهربا بیان این مطلب که رسانه‌ها نقش مؤثری در شفاف سازی دارند افزود: انتظار همه مردم است که از وضعیت مالی و کاری داوطلبین مطلع باشند، این کمترین خواسته مردم است و وظیفه داوطلبین است که با شفافیت مالی و کاری خود به آن پاسخ دهند.

شهابی با اشاره به تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن انتخابات گفت: قهر در انتخابات کار دلسوزان انقلاب نبوده و برنامه مهندسی شده دشمن است و باید با حضور حداکثری تلاش دشمنان را بی اثر کنیم.

وی در پایان گفت: مشارکت حداکثری اصول اصلی انتخابات است و همه مردم در این حماسه نقش اساسی دارند و این انتخاب اصلح است که به این حماسه معنای دیگری می بخشد.

کد خبر 5228897

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =