تصمیم گیری جهشی بدون توجه به استان‌ها امکان پذیر نیست

کرمان - نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: نگاه و تصمیم گیری جهشی بدون توجه به استان‌ها و روستاها امکان پذیر نیست و براین اساس باید از دولت مطالبه گری کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی عصر چهارشنبه در ویژه برنامه تلویزیونی خطاب به مردم کرمان گفت: استان کرمان که با سرمایه‌های قابل توجه خود، چهره مقتدری در جهان از خود نشان داده است، پرورش دهنده انسان‌های بزرگی است که به عنوان یکی از این انسان‌های بزرگ باید به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد که امروز نه تنها برای کشور بلکه برای جهان اسلام یک اعتبار و آبرو است.

وی با اشاره به اینکه بنده از شمال تا جنوب استان کرمان را سفر کرده و با مردم گفتگو کرده‌ام، بیان داشت: ظرفیت‌ها و فرصت‌های استان کرمان، به اندازه چند کشور اروپایی است. با وجود این همه ظرفیت، چرا باید شاهد محرومیت‌های زیادی در استان باشیم؟ مردم استان کرمان باید متناسب این فرصت‌ها زندگی خوبی را تجربه کنند.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان این مطلب که در هشت سال گذشته ما دولت سایه را مطرح کردیم، اظهار کرد: معتقدیم که هر فرد در محله و استان خود باید تحولات را دنبال کند و سند پیشرفت استان را بنویسد از طرف دیگر نباید اجازه داد که کسانی در استان کرمان این فرصت‌ها را نادیده بگیرند.

تصمیم گیری جهشی بدون توجه به استان‌ها امکان پذیر نیست

وی با بیان این مطلب که ما به دو گونه می‌توانیم برای کشور تصمیم بگیریم یکی نگاه حداقلی و دیگری نگاه جهشی است، تصریح کرد: نگاه و تصمیم گیری جهشی بدون توجه به استان‌ها و روستاها امکان پذیر نیست و براین اساس باید از دولت مطالبه گری کرد.

جلیلی با اشاره به اینکه خود افراد استان برای شناسایی ظرفیت‌ها باید تلاش جدی داشته باشند، عنوان کرد: اگر جوانان کرمانی در لشکر ۴۱ ثارلله و دفاع حرم کارهای بزرگی کردند، فرزندان شما در عرصه‌های کشاورزی، صنعت، فرهنگ، هنر و سایر عرصه‌ها می‌توانند افتخار آفرین باشند که این امر نیازمند تلاش خود شما است.

وی با بیان این مطلب که وظیفه دولت این است که برای هر استان برنامه ریزی جدی داشته باشد، ابراز داشت: استان کرمان که بین شمال و جنوب آن ۱۰۰۰ کلیومتر فاصله است، به اندازه چند کشور اروپایی می‌تواند تولیدات داشته باشد لذا دولت باید بسترساز باشد تا از فرصت‌ها به خوبی استفاده شود.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت: چرا کشاورز باید احساس کند که محصول او را نمی خرند یا با قیمت کم می خرند؟ چرا از معادن به شکل خام فروشی استفاده می‌شود؟ اینها همه نیازمند برنامه است تا نه تنها مشکلات استان حل شود بلکه تمام کشور هم از آن بهره مند شوند.

در دولت سایه توانستیم افراد شایسته ای را شناسایی کنیم

وی با اشاره به اینکه پیشرفت حداکثری با مشارکت خود مردم امکان پذیر است، ادامه داد: ما در هشت سال گذشته در دولت سایه توانستیم افراد شایسته ای را شناسایی کنیم که در ادامه باید برای آنها مأموریت تعریف شود و در نهایت مأموریت آنها به فعلیت برسد لذا من از مردم کرمان می‌خواهم که یاور دولت باشند.

جلیلی با بیان این مطلب که امروز به برکت انقلاب اسلامی، کارهای خوبی انجام شده وظیفه دولت این است که از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کند، اضافه کرد: یکی از موقعیت‌ها و ظرفیت‌های خوب استان کرمان، موقعیت ترانزیتی است و معتقدیم که کریدور شمال جنوب برای اقتصاد کشور و منطقه بسیار مهم است که بخش مهم آن در استان کرمان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های متعددی در استان وجود دارد که باید استفاده بهینه از آنها برد، افزود: استاندار باید دستگاه‌های دولتی و ظرفیت‌های مختلف را سر خط کند، وظیفه بدهد و همه آنها پای کار بیایند لذا ما برای همه اینها برنامه‌هایی را تعریف کرده‌ایم.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان این مطلب که جهش استان به این معنا نیست که محرومیت‌ها و تبعیض‌هایی که در استان وجود دارد، نادیده گرفته شود، بیان داشت: نباید شاهد محرومیت بهداشتی، آموزشی وغیره در استان باشیم و وظیفه دولت اسلامی این است که امکانات را در اختیار همه مردم قرار بدهد.

وی عنوان کرد: امیدوارم ۴ سال آینده همراه با جهش باشد که این امر با همراهی مردم امکان پذیر است و همه ما باید برای پیشرفت ایران و استان تلاش کنیم.

کد خبر 5231184

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =