انتظار مازندرانی ها از رئیس جمهور/ چرخ‌های تولید لنگ می‌زند

ساری- کمتر از چندروز دیگر تکلیف دولت جدید با حضور باشکوه ملت در پای صندوق های رای روشن می شود. مازندرانی ها، تحقق آمال و آرزوهایشان را از دولت مردمی و انقلابی طلب می کنند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: اوضاع تولید در مازندران خوب نیست، بسیاری از واحدهای تولید با ظرفیت پایین کار می‌کنند و شهرک‌های صنعتی نیز حال و روز خوبی ندارند.

گرانی‌ها و قیمت‌های بالا و ضعف نظارت‌ها طی سال‌های اخیر سفره‌های مردم را هر روز کوچک و کوچک‌تر کرده است و در این اوضاع نابسامان اقتصادی، مازندرانی‌ها رفع مشکلات و موانع را از دولت جوان و انقلابی مطالبه می‌کنند.

یک شهروند ساروی با اظهار اینکه مهمترین کار رئیس جمهور آینده اشتغال، ازدواج، مسکن و معیشت مردم است در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دولت جوان و انقلابی باید خانواده‌های نیازمند و محروم را مورد حمایت قرار دهد.

حسینی با اشاره به مشکل ازدواج جوانان، عنوان کرد قیمت یک دستگاه یخچال ۱۸ میلیون تومان است و با اوضاع نامناسب قیمت‌ها و مسکن، جوانان از ازدواج واهمه دارند.

یک تولیدکننده نیز با اظهار اینکه دولت باید به فکر تولید باشد، افزود: هزینه‌های بالای تولید سبب شده تا قدرت رقابت از تولیدکنندگان گرفته شود و دولت آینده باید مانع زدایی کند.

هزینه‌های بالای تولید سبب شده تا قدرت رقابت از تولیدکنندگان گرفته شود و دولت آینده باید مانع زدایی کند

احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هر روز بر شمار کارگران بی کارشده اضافه می‌شود، تصریح کرد: بسیاری از کارخانه‌ها با ظرفیت پایین کار می‌کنند و رمقی برای تولید نمانده است.

وی با بیان اینکه قوانین خلق الساعه و بخشنامه‌های متناقض پا روی گرده تولید گذاشته است، افزود: بی ثباتی نرخ ارز سبب شده تا فعالان اقتصادی امیدی به آینده تجاری نداشته باشند و بازارهای تجاری را از دست می‌دهند.

انتظار مازندرانی ها از رئیس جمهور؛ چرخ تولید لنگ می زند

یک کارگر نساجی مازندران که سال‌های نه چندان دور در این کارخانه فعالیت داشت، می‌گوید: باید کارخانه‌های راکد راه اندازی شود و جلوی خصوصی خواری و واگذاری‌های غیرقانونی را بگیرند.

متانی با عنوان اینکه بسیاری از خانوارها دارای جوانان بیکار هستند، افزود: در بسیاری از کارخانه‌ها کارگران پیمانی مشغول کار هستند و قراردادهای سفید امضا و موقت ثبات و امنیت شغلی را از بین برده است.

یک بازنشسته ساروی نیز با بیان اینکه در گذشته نه چندان دور نکاچوب سه هزار و ۵۰۰ کارگر داشت، اکنون فقط ۲۰۰ کارگر قراردادی و پیمانی دارد و کشت و صنعت نیز از دو هزار کارگر ۳۰۰ کارگر دارد و وضعیت دیگر کارخانه‌ها نیز روشن است.

موسوی با عنوان اینکه دست‌هایی در کار است که کارخانه‌ها را زمین زده‌اند و چرخ تولید را متوقف کردند، از مسئولان به ویژه دولت آینده خواست تا با مردم صادق باشند و گفت: مسئولان باید سردار سلیمانی را سرلوحه خود قرار دهند و با مردم صادق باشند.

فرهنگی از شهرستان میاندرود نیز با اشاره به اینکه محرومیت در این شهرستان هویداست، افزود: ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های کشاورزی و دامپروری وجود دارد و رئیس جمهور آینده باید با تشکیل دولت جوان و انقلابی خواسته و مطالبات به حق مردم را اجابت کند.

مهدی ناییج رئیس ستاد انتخابات دولت عدالت در شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دولت باید از وجود بانوان در حلقه‌های مختلف استفاده کند، استفاده ابزاری دولت از این قشر را مایه انتقاد دانست.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مطالبات مردم از دولت مشخص است، با اشاره به نابودی کشاورزی و دامپروری منطقه اظهار داشت: متأسفانه بسترهای این بخش از بین رفته است و دولت آینده باید به زیرساخت‌های این بخش توجه کند.

متأسفانه بسترهای این بخش از بین رفته است و دولت آینده باید به زیرساخت‌های این بخش توجه کند

ناییج یادآور شد: سه استان تأمین کننده غذای مردم هستند و باید به بخش کشاورزی در مناطق شمالی توجه اساسی شود و واردات برنج هندی و خارجی تیشه به ریشه تولید زده است.

وی جلوگیری از ساخت وسازهای بی رویه و مقابله با جنگل تراشی را از دیگر خواسته‌ها از دولت آینده یاد کرد.

منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس نیز وی، ایجاد تمدن بزرگ اسلامی در عرصه جهانی را یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی دانست و افزود: برای تحقق این هدف عالی همه دستگاه‌هایی که در سه قوه کشور مشغول فعالیت هستند باید در تراز انقلاب اسلامی باشند.

نماینده مردم ساری در مجلس با اشاره به اینکه در انقلاب همه مدیران و کارگزاران با نوکر و خادم مردم و مستضعفین جامعه باشند، خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی مدیران به منافع خود فکر نمی‌کنند بلکه به دنبال منافع جمع هستند، به دنبال جیب خود نیستند و حل مشکلات مردم اولویت آنها است که متأسفانه علیرغم همه اقدامات خوب انجام شده در این ۴۲ سال در این حوزه تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله داریم.

انتظار مازندرانی ها از رئیس جمهور؛ چرخ تولید لنگ می زند

منصورعلی زارعی، مردم را اصلی ترین و مهم‌ترین پشتیبان انقلاب در همه عرصه‌ها و صحنه‌ها معرفی کرد و با بیان اینکه قشر محروم و ضعیف جامعه همواره در صف نخست دفاع از انقلاب حضور داشتند، گفت: متأسفانه امروز حوزه عمرانی و اشتغال برای مناطقی که این قشر زندگی می‌کنند به دلیل ناکارآمدی مسؤولان تعطیل است.

وی با بیان اینکه در پیگیری حقوق مردم نیازمند تحول هستیم، ادامه داد: مردم ما انقلابی‌تر از مسؤولان هستند و در همه صحنه‌ها پیشگام بودند و ثابت کردند پشتیبان واقعی انقلاب هستند. نماینده مردم ساری در مجلس با اشاره به اینکه انتخابات نشان دهنده حضور مردم در پشتیبانی از انقلاب است، افزود: مردم نمی‌پذیرند کسی در دستگاه‌های اجرایی باشد که مرتکب فساد گسترده اقتصادی شود و این مسأله به هیچ عنوان در باور ملت ایران نمی گنجد که روزی گرفتار این گونه مدیران شدیم.

زارعی با تأکید بر اینکه باید با منشأ فساد برخورد شود و منشأ فساد در کشور حوزه اجرایی است، ادامه داد: عدم نظارت مدیران، مدیرانی که به فکر رفاه خود هستند و نگاهشان به خارج است، عامل فساد در کشور است.

کد خبر 5233194

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =