مجریان انتخابات در ایلام اصل شفافیت و بی طرفی را رعایت کنند

ایلام-استاندار ایلام گفت: مجریان انتخابات در استان ایلام در چارچوب قانون اصل شفافیت و بی طرفی را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری ظهر دوشنبه در نشست ستاد انتخابات استان اظهار کرد: به استناد قانون همه امکانات، نیرو و تجهیزات دستگاه‌های اجرایی در اختیار ستاد انتخابات است، حتی اگر به صندلی مدیرکلی نیاز پیدا شد باید در اختیار ستاد قرار گیرد.

وی افزود: همه مدیران طبق قانون موظف به همکاری هستند با هرگونه تخطی و کوتاهی مدیران برخورد می‌شود.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه تمامی مرخصی مجریان انتخابات لغو می‌شود، گفت: از امروز تا پایان انتخابات تمامی عوامل اجرایی انتخابات در ستاد، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها به صورت مستمر و تمام وقت در محل کار حضور یابند و زمینه برگزاری انتخاباتی بر پایه اصل شفافیت وبی طرفی فراهم و ازهرگونه جهت گیری له یا علیه کسی خودداری کنند.

وی تاکید کرد: همه فرمانداران با برنامه ریزی برای اجرای پروتکل‌ها، مدیریت نارضایتی‌ها و تدوین سناریو برای کلیه شرایط عادی، خاکستری و قرمز آمادگی لازم را برای مواجه با کرونا و سایر شرایط قبل، حین و بعد از انتخابات را داشته باشند.

نوذری با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری در استان فراهم است، افزود: معاونین سیاسی و توسعه منابع، نواقص و مشکلاتی که در برخی از فرمانداری‌ها وجود دارد را پیگیری و با تدبیر مدیریت و حل کنند.

وی با بیان اینکه تأمین امنیت و برگزاری انتخابات دو وظیفه ذاتی وزارت کشور است و از طرفی مهمترین انتخابات کشور را برگزار می‌کنیم، اظهار کرد: ضرورت دارد تمام ارکان حاکمیت برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری به کمک استانداری بیایند چرا که انتخابات اولویت اول و یک موضوع مهم و حیاتی در کشوراست.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه مجریان انتخابات اصل بی طرفی را رعایت کنند، از فرمانداران خواست در اجرای انتخابات افراد بی حاشیه و بی طرف را بکارگیری کنند.

کد خبر 5234789

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =