راهکار حل مشکلات اقتصادی قهر با صندوق های رای نیست

زنجان-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تاکید کرد: راهکار حل مشکلات اقتصادی قهر با صندوق های رای نیست.

حجت‌الاسلام سعید احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه انتخابات به عنوان یکی از مهم‌ترین مظاهر مردم‌سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، گفت: در این نظام مردم‌سالار، آحاد مردم در سال‌های مختلف و دوره‌های متعدد از طریق حضور در پای صندوق‌های رأی، نمایندگان خود را برای تصدی پست‌های تقنینی و تصدی قوه مجریه و شورای اسلامی شهر و روستا انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امسال در گام دوم انقلاب اسلامی بنا است اولین دولت گام دوم انقلاب اسلامی و اولین دوره شورای اسلامی شهر و روستا با انتخاب مردم شکل بگیرد، افزود: از سوی دیگر موقعیت جمهوری اسلامی در منطقه و بُعد بین‌الملل و نیز دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی و بغض و کینه‌ای که دشمنان نسبت به انقلاب اسلامی دارند، حساسیت این انتخابات را در این دوره از عمر انقلاب اسلامی نشان می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: به همین خاطر می‌طلبد کاندیداها چه در عرصه ریاست‌جمهوری و چه در عرصه شوراهای اسلامی شهر و روستا به این نکته توجه داشته باشند که ما در یکی از حساس‌ترین موقعیت‌های انقلاب اسلامی به سر می‌بریم.

احمدی گفت: از سوی دیگر مردم در انتخاب با توجه به همه گلایه‌هایی که در حوزه مسائل اقتصادی دارند، می‌طلبد که این حساسیت انتخابات را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند تا بتوانیم در ۲۸ خردادماه با حضور پررنگ و پرشور در انتخاب، کاندیدای اصلح را برگزینیم تا در ناکام گذاشتن دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، گام مؤثری در گام دوم انقلاب اسلامی برداریم.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که در وهله اول مهم است، حضور در انتخابات و شرکت در این عرصه است که تاکید مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام نیز بر همین موضوع است، اظهار کرد: چرا که قهر با صندوق‌های رأی مشکلی را حل نمی‌کند، هر چند که در داخل کشور برخی از جریان‌ها هم‌سو با جریان معارض و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی در صدد تحریم انتخابات هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه باید توجه داشت که حضور در پای صندوق‌های رأی تضمین‌کننده امنیت در داخل و نیز بالابرنده تراز چانه‌زنی کشور در بُعد منطقه‌ای و بین‌المللی است، عنوان کرد: از این جهت همه گلایه‌ها و مشکلات اقتصادی به ویژه در سال‌های اخیر که با شیوع کرونا شدت پیدا کرد، بحق بوده است اما راهکار رهایی از این مشکلات، قهر با صندوق‌های رأی نیست.

حضور حداکثری مردم در انتخابات، از ضروریات و ضامن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است

احمدی یادآور شد: حضور حداکثری مردم در انتخابات، یکی از ضروریاتی است که ضامن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و علاوه بر این، انتخاب اصلح و شایسته‌گزینی نیز یکی از ضروریات عرصه انتخابات است که مردم باید به این نکته توجه داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در معیار کاندیدای اصلح باید معیارهای انتخاباتی، فردی و کاری افراد را در نظر گرفت، گفت: در معیار انتخاباتی باید بدانیم که کاندیداها از چه شیوه‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند و چقدر در روش‌های تبلیغی خود صداقت دارند. همچنین در ویژگی‌های فردی نیز اعتقاد، تعهد، تخصص، مردمی بودن، استکبارستیز بودن، شجاع و مقاوم در برابر فشارهای دشمن و … جزو ملاک‌های مهم است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه در ویژگی‌های کاری کاندیداها که باید به آن توجه داشت، عرصه‌های مختلفی برای ارزیابی افراد وجود دارد، خاطرنشان کرد: داشتن سابقه مدیریت اجرایی قوی و کارآمد، خستگی‌ناپذیر بودن، دارای روحیه جهادی، آگاهی نسبت به نیازهای جامعه، با تدبیر و با برنامه بودن، اهل اجرای عدالت و مبارزه با بی‌عدالتی و فساد، توجه به جوانان، التزام به قانون داشتن و … از جمله این موارد است.

کد خبر 5235101

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =