کردستانی‌ها در ایام حساس انقلاب همواره حماسه‌ساز بوده‌اند

سنندج - معتمدان و خیرخواهان انقلابی کردستان از انسجام مردم مرزدار استان برای نقش آفرینی در انتخابات ۲۸ خرداد و خلق حماسه ای بزرگ خبر می دهند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها، کردستان از همان روزهای نخستین پیروزی انقلاب تاکنون دستخوش معادلات مختلف سیاسی بوده و معاندین خارجی و مزدوران داخلی همواره کوشیده‌اند که انسجام مردم این خطه از میهن اسلامی را به سوی نیت‌های پلید خویش سوق دهند اما در این ۴۲ سال همواره با سد مستحکمی به نام گروه‌های جهادی، انقلابی و ایثارگر در این استان مواجه شده‌اند.

معتمدین، خیرخواهان و ایثارگران کردستانی در برهه‌های زمانی مختلف با میدان داری در خاکریزهای عقیدتی و ارزشی در سرزمین مقدس کردستان که با خون بیش از ۲۳ هزار شهید مهاجر و انصار عطرافشانی شده است، توانسته‌اند انسجامی مثال زدنی را در مناسبت‌های ملی رقم بزنند که عرصه انتخابات یکی از این موارد بوده است.

از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز تاکنون شاهد فعالیت گسترده و منسجم گروه‌های جهادی متشکل از ایثارگران و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در این استان برای جلب مشارکت مردمی در عرصه انتخابات هستیم و در این راستا چند نفر از این بزرگواران دعوت خبرگزاری مهر را پذیرفته و با حضور در دفتر این خبرگزاری در قالب میزگردی به بیان دغدغه‌های خویش پرداخته‌اند.

رئیس مجمع خیرخواهان و معتمدین انقلابی کردستان اظهار کرد: مردم کردستان در ۴۲ سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی، حافظ مرزهای جغرافیایی و ارزشی ایران اسلامی بوده‌اند و در مواقع حساس انقلاب همواره حماسه ساز بوده‌اند.

جمال شهسواری افزود: تقدیم هزاران شهید، جانباز و ایثارگر از سوی مردم کردستان سند مستحکمی از روحیه انقلابی آنان است.

شهسواری خاطرنشان کرد: در مقطع زمانی بسیار حساسی قرار گرفته‌ایم و نیاز است در این بازه زمانی باید دلسوزان نظام اسلامی بدون توجه به اینکه آیا ابلاغ انتخاباتی دارند یا نه وارد میدان شده و مردم را دعوت به حضور در انتخابات کنند.

وی افزود: متأسفانه عملکرد دولتمردان تدبیر و امید آنچنان مناسب نبوده است و همین ضعف عملکرد مدیران موجب ناامیدی و دلسردی بسیاری از مردم شده است.

شهسواری خاطرنشان کرد: این دلسردی مردمی نتیجه عملکرد ضعیف مدیران در این هشت ساله بوده است و متأسفانه دولتمردان نه تدبیری داشتند و نه امیدی برای مردم گذاشته‌اند.

وی افزود: مردم ما بسیار بابصیرت هستند و بدون شک فریب منافقین را نخواهند خود و بدون شک فردی اصلح را انتخاب خواهند کرد.

کردستانی‌ها در ایام حساس انقلاب همواره حماسه‌ساز بوده‌اند

شهسواری تصریح کرد: در سال ۹۶ بنده مسئولیت ستاد حجت الاسلام رئیسی را در کردستان برعهده داشتم و اکنون نیز باز هم طرفدار وی هستیم و در روزهای اخیر نیز شورای اهل سنت کشور حمایت خویش را از وی انجام داده‌اند، لذا بر خود واجب می‌دانیم که از آقای رئیسی حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای ارزشی و انقلابی در استان مرزی و حساس کردستان در این ۴۲ سال برای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی بهای بسیار داده‌اند و هیچ‌گاه پا پس نکشیده‌اند.

رئیس مجمع خیرخواهان و معتمدین انقلابی کردستان افزود: در احادیث نبوی نشانه نفاق انسان‌ها در خلف وعده، دروغ و خیانت در امانت بروز می‌یابد و متأسفانه دولتمردان تدبیر و امید در عملکرد خویش این نشانه‌ها را داشتند و ناامیدی مردم و مشکلات عدیده معیشتی نتیجه این عملکرد است.

شهسواری خاطرنشان کرد: امیدواریم در نخستین سال‌های گام دوم انقلاب شاهد استقرار دولتی انقلابی و مردمی باشیم و همه اقوام و مذاهب کشور در این دولت انقلابی نقش آفرینی کنند.

وی افزود: اهل سنت ایران به این دلیل آقای رئیسی را فرد اصلح و منتخب خود اعلام کرده‌اند، چون عملکرد وی در مسئولیت‌هایی که بر عهده داشته است موفق بوده و بانی خیر بوده است.

این روحانی اهل سنت کردستانی اظهار کرد: متأسفانه جماعتی با هشت سال وعده دروغین به مردم و نظام ظلم کردند، اما به لطف الهی با حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۸ خرداد شاهد استقرار دولتی انقلابی و مردمی خواهیم بود و امیدها در دل مردم زنده خواهد شد و مشکلات و دغدغه‌ها کاهش خواهد یافت.

شهسواری تصریح کرد: شورای معتمدین و خیرخواهان کردستانی پیگیر مطالبات و دغدغه‌های مردم کردستان خواهند بود و حجت الاسلام رئیسی نیز این شورا را به رسمیت شناخته و خواستار همراهی این شورا برای سازندگی و رفع محرومیت در کردستان شده است.

کردستانی‌ها در ایام حساس انقلاب همواره حماسه‌ساز بوده‌اند

کردستانی‌ها آماده خلق حماسه‌ای بزرگ در ۲۸ خرداد هستند

رئیس ستاد حامیان مردمی حجت الاسلام رئیسی نیز در این میزگرد اظهار کرد: بسیاری از نیروهای انقلابی، ایثارگران و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در استان مرزی کردستان چندین ماه است با انسجامی مثال زدنی در وهله نخست اقدام به فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی برای جلب مشارکت گسترده مردمی در انتخابات کرده‌اند.

عباس حسین پناهی افزود: از نقطه صفر مرزی در باشماق مریوان تا مرکز سنندج شاهد فعالیت کمیته‌های تخصصی نیروهای انقلابی و ایثارگران کردستان هستیم و این شور و انسجام در فضای انتخاباتی که با محوریت نیروهای انقلابی به راه افتاده است مثال زدنی و غرورآفرین است.

حسین پناهی خاطرنشان کرد: ستادهای حامیان حجت الاسلام رئیسی نیز علاوه بر مرکز استان در تمامی شهرستان‌ها، شهرها و دهستان‌های بزرگ توسط خود مردم راه اندازی شده و با دعوت همگانی سعی بر جلب مشارکت حداکثری در انتخابات دارد.

وی افزود: با محوریت تشکیلاتی که پایبند به ارزش‌های انقلاب هستند در کردستان به میدان آمده‌اند و در این موقعیت حساس سال ۱۴۰۰ آماده خلق حماسه‌ای بزرگ هستند.

حسین پناهی خاطرنشان کرد: در راستای جلب مشارکت مردمی طرح محلات را با عنوان یاران اجرایی شده است و ۴۴ کمیته تخصصی در استان برای راهبری این طرح و حضور حداکثری مردم ایجاد شده است.

وی افزود: امروز در مقابل تورم و بیکاری و مشکلات معیشتی با دغدغه‌های بسیاری مواجه هستند و متأسفانه این مشکلات ثمره ناکارآمدی مدیران و عملکرد ضعیف آنها در هشت سال اخیر بوده است.

حسین پناهی تصریح کرد: کردستان دارای بیشترین تعداد بیکاران بوده و بسیاری از زیرساخت‌های حمل و نقل و ارتباطی این استان نامناسب است و متأسفانه در این هشت اقدام قابل توجهی برای رفع مشکلات معیشتی، اشتغال و اقتصاد کردستانی‌ها صورت نگرفته است و در به‌سازی زیرساخت‌های این استان نیز در این هشت سال کارآمدی آن‌چنانی مشاهده نشده است.

وی افزود: امیدواریم با پیروزی حجت الاسلام رئیسی شاهد عملیاتی شدن برنامه‌های این مدیر انقلابی در کشور، به‌ویژه کردستان باشیم.

کردستانی‌ها در ایام حساس انقلاب همواره حماسه‌ساز بوده‌اند

عدم شرکت در انتخابات یعنی رضایت نسبت به وضعیت موجود

هیوا رحیمی از نیروهای انقلابی شهرستان مرزی مریوان و از نخبگان کردستانی نیز در این میزگرد اظهار کرد: حضور حداکثری مردم و انتخاب درست هدف نهایی همه نیروهای انقلابی است و کردستان همواره از استان‌های سرزنده کشور در عرصه انتخابات و مناسبت‌های ملی بوده است.

وی افزود: متأسفانه عده‌ای تنها بقایشان بر سیاه نمایی و زیر سوال بردن خدمات نظام در کردستان است و برایشان مهم نیست که در عرصه سرنوشت ساز انتخابات مشارکت گسترده‌ای داشته باشیم یا نه و این یک امر طبیعی است، چون پیرو گام دوم انقلاب باید فضای جامعه در اختیار جوانان انقلابی قرار بگیرد و مدیریت اشرافی کنار گذاشته شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: ما نمی‌خواهیم نقد غیرمنصفانه کنیم، اما عملکرد ضعیف این آقایان در سنوات گذشته خود گویای نیات آنها است و عدم تکمیل پروژه‌های زیرساختی در کردستان و دیگر اقدامات آنها برای همگان روشن است.

دبیر ائتلاف وحدت ملی کردستان افزود: خانواده‌های شهدا و ایثارگران در سرزمین مجاهدت‌های خاموش در هشت سال اخیر از عملکرد دولت‌مردان تدبیر و امید دلسرد و ناراحت هستند و به این دلیل شاهد مشارکت گسترده خانواده‌های شهدا و ایثارگران در ستادهای آقای رئیسی هستیم و گروه‌های خودجوش مردمی در نقاط مختلف استان از جمله نواحی مرزی در این راستا شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: اگر مردم در انتخابات ۲۸ خرداد مشارکت نداشته باشند، یعنی به وضعیت موجود راضی هستند و عدم شرکت در انتخابات یعنی رضایت نسبت به وضعیت موجود و بدون شک دغدغه مردم روسری یا مقنعه نیست، بلکه اشتغال و ازدواج و معیشت است.

کد خبر 5235250

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =