کاشت ۳۰ نهال امید در ۳۰ سالگی محک

همزمان با ۳۰ سالگی محک، ۳۰ نهال به نشانه امید و با آرزوی بهبودی برای بیش از ۲۰ هزار کودک تحت درمان محک، در باغچه ساختمان شماره ۲ این موسسه کاشته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با ۳۰ سالگی محک و در روز محک و نیکوکاری، ۳۰ نهال به نشانه امید و با آرزوی بهبودی برای بیش از ۲۰ هزار کودک تحت درمان این مؤسسه در سراسر کشور، در باغچه ساختمان شماره دو محک کاشته شد. این اقدام با همراهی داوطلبان و با حضور بنیانگذار، اعضای هیأت امنا و مدیره، مدیرعامل، معاونان و مدیران محک صورت گرفت.

آراسب احمدیان رئیس هیأت مدیره محک ضمن تشکر از داوطلبان و نیکوکاران اهداکننده نهال گفت: بسیار خرسندیم که با موضوعی مرتبط با طبیعت، ۳۰ سالگی محک را آغاز می‌کنیم. کاشت این ۳۰ نهال نشان می‌دهد زیبایی‌شناسی به عنوان جزئی از ارزش‌های بنیادین محک، در کنار سایر ارزش‌ها تا چه اندازه برای ما مهم است. امیدواریم به زودی شاهد آغاز برگ جدیدی از تاریخ محک باشیم و مانند گذشته با حفظ یکپارچگی آن بتوانیم به خدمت‌رسانی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان ادامه دهیم.

شریف نظام مافی مدیرعامل محک نیز اظهار داشت: جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که افراد صرفاً به امید دیدن سایه‌سار درختان، آنها را نمی‌کارند. مهم این است که ما بدانیم در هر زمان کار بزرگی برای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های‌شان انجام می‌دهیم و آیندگان شاهد نتیجه آن خواهند بود.

سعیده قدس بنیانگذار محک در حاشیه این مراسم با بیان آنکه هر کدام از این درختان نمادی از جریان زندگی، مقاومت، آزادگی و دوستی زیر سقف محک هستند، گفت: ۳۰ سال گذشت، یارانی آمدند، یارانی رفتند و یارانی هنوز مانده‌اند. ما هم مانده‌ایم. گرچه برای ما هم که مانده‌ایم فرصت زیادی باقی نمانده است.

وی افزود: در تمام این سال‌ها، تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا پلی میان دست‌های مهربان نیکوکاران و پیشانی تب‌دار قهرمانان کوچکی باشیم که توان مبارزه با بیماری را ندارند، مگر با معجزه عشق. همه ما می‌دانیم این تلاش باید هر روز بیشتر شود تا سلامتی به کودکان مبتلا به سرطان و آرامش به قلب‌های خانواده‌هایشان بازگردد. به همین دلیل «سایه‌سار (شهلا طاهری)» را با کاشت ۳۰ نهال افتتاح کردیم تا به همه بگوییم که نگاه‌مان به آینده است، به حضور جوانانی که مانند این نهال‌های کوچک، قد بکشند و ببالند و بار امانت مردم را بر شانه‌های استوارشان حمل کنند. سال‌ها بعد اگر در سایه این سایه‌سار لحظه‌ای آسودید، ما را به یاد آرید.

۲۵ خرداد به یاد افسانه دبیری (کرباسی زاده) بانوی خیری که رنج درد را به عشق ورزیدن پیوند زد و از دل روزهای سخت بیماری برای دیگرانی که در رنج بودند آسودگی خواست، روز «محک و نیکوکاری» نام گرفته است. بانویی که بناگرفتن ساختمان بیمارستان محک به همت وی شکل گرفت. در این روز به یاد او و به نیت ۳۰ سال همراهی نیکوکاران این سرزمین و استمرار فعالیت محک، ۳۰ نهال همانند ۳۰ شمع سبز بر کیک تولد محک قرار گرفت؛ به امید فردایی که در آن می‌بالند و رشد خواهند کرد.

شهلا طاهری از اولین بانوانی هستند که دست یاری برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان دراز کرده و دو سال قبل از ثبت محک و از سال ۱۳۶۸ به همراه چندین بانوی بزرگوار که عمدتاً مانند خود ایشان از همسران هیات امناء بودند آستین‌ها را بالا زدند و به صورت تمام وقت و گاه شبانه روز در شکل گرفتن هسته اولیه سازمان به صورت داوطلبانه با قدمی، قلمی یا درمی فعالیت کردند.

کد خبر 5235361

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha