اقتصاد جنگل ناشناخته ماند/ وجود فقر سبز در مازندران

ساری-نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اقتصاد جنگل در مازندران ناشناخته مانده است خواستار بهره گیری از این ظرفیت با برنامه ریزی مناسب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی عصر سه شنبه در برنامه انتخاباتی شبکه طبرستان با اشاره به افتخار آفرینی مردم مازندران در عرصه‌های مختلف و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این استان اظهار داشت: انتخابات روشن می‌کند چهار سال آینده را چگونه را می‌خواهیم رقم بزنیم.

وی افزود: کشور ایران با توجه به توانمندی‌های ارزشمند می‌تواند به جهش بزرگ و پیشرفت قابل توجه برسد و این امر نیازمند برنامه، باور و اراده است.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به جهش باید باور و اراده را داشتیم باشیم و در بستر برنامه مطالعاتی شده این برنامه اجرا شود.

جلیلی با اظهار اینکه مازندران فرصت‌های بسیار ارزشمندی دارد و فرصت‌های بیشتری از برخی کشورهای اروپایی دارد، گفت: جهش ایران بدون پیشرفت مازندران صورت نمی‌گیرد و جهش مازندران بدون توسعه شهرها و روستاهای آن صورت نمی‌گیرد.

این نامزد انتخابات داشتن برنامه‌ای برای شناسایی توانمندی‌های شهرها و روستاها و برنامه ریزی برای جهش را لازم دانست و گفت: کسانی می‌توانند در این زمینه سهیم باشند که بیشتر از همه به ظرفیت‌های استان و مشکلات آن آگاه باشند.

جلیلی یادآور شد: قبل از دولت، مردم مازندران باید سند پیشرفت استان را در دست داشته باشند و آن را تهیه و از دولت آینده مطالبه کنند و در این هشت سال دولت سایه، یک گفتمان بود.

وی گفت: دولت سایه یعنی گستراندن سایه دولت بر مردم است و پشتیبانی از دولت در این است که اگر خطایی انجام داد و مسیر غلطی رفت، مردم هشدار دهند و گوشزد کنند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: مردم مازندران فرصت‌های بسیار ارزشمندی دارد و مزیت آن در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، جنگل، دریا و غیره است.

سود کشاورزی به جیب دلالان می‌رود / ‏‬ لزوم یکپارچه سازی اراضی

وی با اشاره به اینکه دلالان سود محصولات کشاورزی مازندران را می‌برند، گفت: باید سود حداکثری از آن کشاورز باشد نه دلال و باید از فناوری‌های روز در مراحل مختلف کشاورزی استفاده شود تا کشاورز با زحمت کمتر محصول را تولید کند.

جلیلی تصریح کرد: امروز باید در یکپارچه سازی، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی مازندران برنامه ریزی کرد و با مدل فعلی این طرح تا چند سال دیگر محقق نمی‌شود و نیازمند برنامه جدی برای جهش است.

وی با بیان اینکه اگر از توسعه صادرات محصولات کشاورزی صحبت می‌کنیم باید برنامه ریزی لازم کرد، گفت: ایجاد و تکمیل زنجیره ارزش کشاورزی در استان مازندران نیازمند توسعه است زیرا اکنون فقر سبز در مازندران دیده می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: امروز صنعت گردشگری در مازندران یک فرصت بسیار خوب است و اگر در شرایط طبیعی از ۳۵ میلیون گردشگر میزبانی می‌تواند باید زمینه ساز تولید ثروت در استان باشد.

وی گفت: طی چهار سال آینده کشور می‌تواند با جهاد بزرگ یک جهش بزرگ داشته باشد و جهش کشور بدون توسعه مازندران ممکن نیست.

جلیلی یادآور شد: جهش ایران در چهار سال آینده ممکن و لازمه آن جهش شهرها وروستاها و مازندران است.

کد خبر 5235657

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =