دانش‌آموزان از امروز به دنبال زیرساخت‌های مدیریتی باشند

قزوین- رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: نگاه نظام و انقلاب به نوجوانان و جوانان است و به نوبه‌ای دیگر قشر نوجوان و جوان ما هستند که در آینده در جایگاه‌های مدیریتی قرار می‌گیرند.

مجتبی باستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشارکت حداکثری دانش‌آموزان رأی اولی در انتخابات اظهار کرد: مشارکت حداکثری دارای یک رابطه متقابل با امنیت است یعنی مشارکت حداکثری سبب امنیت بیشتر می‌شود که اگر بخواهیم این مسئله را در خصوص ایران و کشورهای همسایه بررسی کنیم باید بگوییم که افغانستان، سوریه، عراق و فلسطین جزو کشورهای همسایه و نسبتاً همجوار با کشور ایران هستند که استکبار جهانی توانسته ناامنی را در این کشورها ایجاد کند چنانچه که چندی پیش شاهد شهادت دانش‌آموزان دختر در کشور افغانستان بودیم.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور اذعان کرد: استکبار جهانی اکنون اجازه نمی‌دهد کشور افغانستان برای خود تصمیم بگیرد و مشارکت حداکثری در مقاطع سیاسی این کشور اتفاق بیفتند حالا که کشور ما از این امنیت و اقتدار برخوردار است و مردم می‌توانند برای سرنوشت کشور خود تصمیم بگیرند نباید اجازه دهند این امنیت از دست برود و با مشارکت حداکثری خود ضمن تعیین سرنوشت کشور باعث افزایش سطح امنیت در منطقه شوند.

وی افزود: اصلی‌ترین دلیل شرکت در انتخابات و رأی دادن تکلیف و حق مسلم ما است و افراد به ویژه دانش‌آموزان با رأی دادن نشان می‌دهند که چقدر تکامل و رشد پیدا کرده‌اند و توانسته‌اند در تعیین سرنوشت کشور دخیل بوده و با انتخاب خود بتوانند شاهد اتفاقات خوب در کشور باشند.

وی ادامه داد: دلیل اینکه می‌گوئیم انتخابات حق و تکلیف ما است این است که همانطور که ما در این جامعه حق تحصیل داریم بعد از پایان ۱۸ سالگی نیز حق شرکت در انتخابات برای تعیین سرنوشت کشور داریم و زمانی می‌توانیم حق خود را به خوبی ادا کنیم که انتخاب اصلح داشته باشیم.

این مسئول ابراز کرد: برای انتخاب رئیس جمهور اصلح که بتواند مشکلات مردم بویژه در حوزه معیشت را برطرف کند چند ویژگی بارز از جمله با ایمان بودن، عدالت‌خواهی، ضد فساد بودن، با کفایت و مدیریت خوب، دارای عملکرد جهادی و انقلابی، اعتقاد به نیرو جوان، امیدوار بودن، و مردمی بودن مطرح می‌شود که اگر فردی چنین ویژگی‌های داشته باشد و سرباز انقلاب باشد می‌تواند امنیت را در خط مقدم کلاس‌ها بنشاند.

وی بیان کرد: مسئله‌ای که امروز در میان دانش‌آموزان بسیار مطرح می‌شود آینده است و این در حالی است که بسیاری از دشمنان نمی‌خواهند دانش‌آموزان ما را در قله‌های پیشرفت ببینند و می‌کوشند مسئله مهمی نظیر آینده را در کشور کمرنگ کنند و این اقدام مؤثر دانش‌آموزان پای صندوق‌های رأی و اثرگذاری آنها برای مشارکت حداکثری است که می‌تواند نقشه‌های دشمن را بر آب کند.

باستان بیان کرد: هفت بند اساسی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ترسیم نقشی برای حضور نوجوان و جوانان در جامعه است و این نشان می‌دهد نگاه نظام و انقلاب به نوجوانان و جوانان است و به نوبه‌ای دیگر قشر نوجوان و جوان ما هستند که در آینده در جایگاه‌های مدیریتی و مسئولیتی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه لازم است دانش‌آموزان از امروز به دنبال زیرساخت‌های مدیریتی باشند عنوان کرد: یکی از مقاطع حساسی که دانش‌آموزان باید در آن حضور داشته باشند مقاطع سیاسی کشور از جمله انتخابات مختلف است که برای رأی اولی‌ها اولین گام مؤثر در سرنوشت کشور و یک تکلیف بزرگ محسوب می‌شود.

این مسئول در پایان ابراز کرد: تاکید ما در انتخابات انتخاب فرد اصلح بر اساس شاخصه‌های موجود است اما امکان دارد در این میان اختلاف نظرهایی نیز وجود داشته باشد اما اینکه اختلاف نظرهای مختلف در یک صندوق جمع می‌شود و افراد آزادانه اظهار نظر می‌کند این نشان می‌دهد که تکامل رفتاری و انسانی به خوبی در کشور اتفاق می‌افتد.

کد خبر 5237150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =