برخی صندوق‌های رای با مشکل سیستم الکترونیکی مواجه شد

ارومیه - رئیس شورای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان‌غربی گفت: برخی صندوق های رای در استان با مشکل سیستم الکترونیکی مواجه شده است.

قنبر کریم نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه اظهار کرد: براساس اعلام عوامل نظارتی، برخی صندوق‌های رأی با مشکل سیستم الکترونیکی مواجه شده است که مقرر شده پس از مهلت ۲۰ دقیقه‌ای، اگر مشکل رفع نشود، کاربران رأی‌گیری را به صورت آفلاین و دستی انجام دهند.

وی ادامه داد: براساس اعلام عوامل نظارتی در شعبات اخذ رأی، برخی صندوق‌های رأی در آذربایجان‌غربی با مشکل سیستم الکترونیکی مواجه شده است که مقرر شده پس از مهلت ۲۰ دقیقه‌ای، اگر مشکل رفع نشود، کاربران رأی‌گیری را به صورت آفلاین و دستی انجام دهند.

قنبرنژاد تصریح کرد: هم اکنون بخش عمده‌ای از مشکل رفع شده ولی به کاربرران ابلاغ کرده‌ایم که در صورت بروز مجدد مشکل، ۲۰ دقیقه منتظر بمانند چرا که زمان انتظار بهبود عملکرد دستگاه احراز هویت ۲۰ دقیقه است.

رئیس شورای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان‌غربی مشکل سیستم‌های الکترونیکی باعث تعطیلی رأی‌گیری نخواهد شد و روند رأی‌گیری ادامه دارد و شعبات اخذ رأی تا پایان زمان رأی‌گیری موظف به اخذ آرای مردم هستند.

وی با تاکید بر اینکه نباید مشکل سیستم‌های الکترونیکی باعث تعطیلی رأی گیری در آن صندوق‌ها شود، گفت: عوامل رأی گیری موظف هستند رأی گیری را تا پایان اعلام وقت قانونی ادامه دهند.

در این استان ۲ هزار و ۷۹۵ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده که هزار و ۸۹۷ شعبه ثابت و ۸۹۸ شعبه سیار است.

بیش از ۶۰ هزار نفر که از این تعداد نزدیک به ۱۱ هزار نفر را عوامل نظارتی تشکیل می‌دهند، کار برگزاری انتخابات در ۱۷ شهرستان آذربایجان غربی را برعهده دارند.

کد خبر 5237818

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =