حضور باشکوه رای اولی‌های دهاقان پای صندوق‌های اخذ رای

دهاقان - رای اولی‌های دهاقان امروز با عنوان سرباز وطن و به یاد شهدا، نخستین رای زندگی‌ خود را با ذکر نام خداوند و با حسی سرشار از عشق به میهن به صندوق انداختند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها، الهام هاشمی: هر اتفاقی برای نخستین بار طعم و مزه‌ای خاص و به یادماندنی دارد و تبدیل به خاطره‌ای شیرین می‌شود، بی تردید هر انسانی نخستین روز مدرسه، خواندن و نوشتن و هم‌چنین جشن تکلیف را به عنوان رسیدن به سن بلوغ و کمال به یاد دارد.

این روزها اتفاقی در حال رخ دادن است که سرنوشت میلیون‌ها ایرانی را را دگرگون می‌کند و به یقین یک روز حیاتی، منحصر به فرد و سرنوشت ساز، سرشار از زیبایی و کمال برای رأی اولی‌ها نیز هست؛ روزی برای رأی دادن به سرنوشت کشور که تعیین کننده اتفاقات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور است.

آری؛ یکایک اتفاقات چهار سال آینده کشور با رأی ما ساخته می‌شود؛ این گونه است که روز انتخابات مانند روزهای حساس دیگر زندگی ما با شوق، ذوق و شاید استرس همراه است؛ حال و هوایی قشنگ و تکرار نشدنی دارد زمانی که شناسنامه‌ای برای نخستین بار مزین به مهر جدید می‌شود که گویای کمال و بزرگی یک فرد برای حضور در سرنوشت یک کشور است؛ این جوانان ۱۸ ساله پرشور و ذوق و انرژی رأی اولی نامیده می‌شوند که بزرگ‌ترین سرمایه یک کشور هستند و حضور این عزیزان بار مسئولیت رئیس جمهور و همه مسئولان را بیشتر و سنگین‌تر می‌کند.

حس خاص رأی اولی بودن

بهناز زینعلی یک رأی اولی است که با ذوقی خاص منتظر فرا رسیدن نوبت خود در صف یکی از شعب اخذ رأی دهاقان ایستاده است، وی در گفت و گو با خبرنگار مهر، رسیدن به سن ۱۸ سالگی را دوست داشتنی قلمداد کرد و اظهار کرد: اینکه انسان از سن کودکی و حال و هوای بچگی وارد نوجوانی می‌شود بسیار خاص است.

وی افزود: زمانی که این حس بزرگی با احساس تبدیل شدن به یک بانوی متین و متشخص که حق انتخاب در یک اتفاق تاریخی و مهم دارد همراه می‌شود از همه زیباتر و خاص‌تر جلوه می‌کند.

این دختر رأی اولی اذعان کرد: توانمندی برای انتخاب یک نفر از بین چند نفر کار آسانی نبود و به شدت فکر و ذهن مرا درگیر کرد؛ گاهی حتی کلافه می‌شدم و از خدا خواستم کمک کند تا بتوانم انتخاب اصلحی داشته باشم.

انتخاب اصلح نیازمند تأمل و تحقیق

وی انتخاب اصلح را نیازمند تأمل و تحقیق از دانست و بیان کرد: انتخاب نادرست تبعات بدی به جامعه تحمیل می‌کند و اگر این اتفاق رخ دهد قطعاً مقصر اصلی ما رأی دهندگان هستیم؛ به همین سبب با تدبیر، مطالعه و تحقیق دست به انتخاب زدم و امیدوارم پس از گذشت چهار سال از انتخابات و فرا رسیدن دور بعید انتخاب، نادم و پشیمان نباشم.

زینعلی با بیان اینکه رئیس جمهور نباید رأی ما رأی اولی‌ها را فراموش کند، گفت: رأی دادن وظیفه و تکلیفی برای من محسوب می‌شد و من به آن عمل نمودم؛ از این به بعد هر اتفاق خوب یا بد بر عهده رئیس جمهور خواهد بود پس او هم باید به وظایف خود عمل کند و رأی میلیون‌ها ایرانی را فرا موش نکند؛ به وِیژه رأی ما رأی اولی‌ها را خاص نگاه کند و به ذهن و قلب خود بسپارد.

به عنوان سرباز وطن رأی می‌دهم

علی افشاری رأی اولی دیگری است که همراه برادر کوچکش در صف رأی ایستاده است. این نوجوان ۱۸ ساله در گفت‌و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همه انسان‌ها به ویژه آقایان حس مرد شدن را افتخار و بزرگی می‌دانند و من نیز امروز به عنوان یک مرد پای صندوق رأی حاضر شدم.

وی افزود: به عنوان سرباز وطن رأی دادن را تکلیف دانستم و به یاد شهدا نخستین رأی زندگی‌ام را با ذکر «بسم الله الرحمن الرحیم» و با حسی سرشار از عشق، علاقه و ذوق به صندوق انداختم.

رأی اول و آغاز ورود به دنیایی سرشار از مسئولیت و جوانمردی

افشاری رأی اول را آغاز ورود به دنیایی سرشار از مسئولیت و جوانمردی دانست و اذعان کرد: رأی اول، حس بیدار شدن به من داد و گویا وارد دنیای جدید اما پر از مسئولیت و مقاومت و جوانمردی شده‌ام که باید تا آخر ادامه دهم و همواره شهدا را الگوی خود قرار دهم.

وی تصریح کرد: رأی اولی‌ها وارد میدان شدند و نقش زیبایی از خود ثبت کردند اما دیگر نوبت به رئیس جمهوری رسیده است تا جواب اعتماد همه آحاد مردم به ویژه رأی اولی‌ها را بدهد، سعی در رفع مشکلات کشور نماید و با ساختن سرنوشتی که با منطق، زیر ساخت‌های اصولی و رفاه همراه باشد ایران را تبدیل به کشوری مقتدر کند.

امروز یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رأی اولی در کشور و ۴۰۰ نفر در شهرستان دهاقان واجد شرایط رأی دادن هستند؛ یادمان باشد که این کشوری که امروز رأی اولی‌ها با عشق پای صندوق‌های رأی آن حاضر شده‌اند زادگاه و میهن محسوب می‌شود و همه باید برای حفظ و پیشرفت آن کوشا باشند و هر ایرانی به عنوان یک ناجی میهن قلمداد شود و در این میان نقش رئیس جمهور آینده و کابینه وی پس از انتخابات بی بدیل است.

کد خبر 5238306

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =