پیروزی دوباره مردم/ دیگر زمان فرصت‌سوزی نیست

قزوین – با پایان یافتن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتشار آمار اولیه مشارکت، بدون شک باید مردم را پیروز اصلی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دانست.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: ملت ایران همواره نشان داده‌اند که نباید آنها را در چارچوب نظرسنجی‌ها و افکارسنجی ها قرار داد. ملتی غیرقابل پیش بینی که با وجود مشکلات، راه خود را از نظام جدا نکرده و همواره در سخت‌ترین شرایط نیز در کنار انقلاب خود قرار دارند.

در شرایطی که اغلب نظرسنجی‌ها میزان مشارکت در کشور را ۴۳ درصد پیش بینی کرده بودند، مردم ایران دیروز با زمان شناسی بی نظیر خود همه پیش بینی‌ها را بر هم زده و حماسه‌ای جدید خلق کردند.

هنوز آمار نهایی میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری اعلام نشده اما تا همین جای کار و بنا به اعلام منابع موثق، مشارکت ۵۳ درصدی مردم نشان می‌دهد، پیروزی اصلی در این انتخابات نه برای نامزدها بلکه برای مردم است.

تورم و مشکلات اقتصادی و همچنین ویروس منحوس کرونا نیز نتوانست عزم ملت شریف ایران را خدشه دار کند و شاهد این بودیم که در ساعات پایانی انتخابات هجوم مردم برای مشارکت در سرنوشت خود همه معادلات را تغییر داد.

حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین و رئیس ستاد انتخابات در گفتگو با خبرنگار مهر، حماسه آفرینی ملت ایران را نیازمند قدردانی دانسته و اظهار کرد: این میزان مشارکت باعث شادی ملت ایران و قلب مقام معظم رهبری و نگرانی و خشم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد شد.

به گزارش مهر، نباید فراموش کنیم که این بار نیز مردم علی رغم دلخوری‌ها و ناراحتی‌ها از شرایط و با پذیرش خطر کرونا به میدان آماده‌اند. مردم این بار نیز نشان دادند مرد میدان الگوی آنها است و طبیعتاً حماسه سازی را از بزرگانی چون شهید سلیمانی فرا گرفته‌اند.

حضور با شکوه در شهرستان‌ها گویای این است که مردم همچون گذشته احساس مسئولیت کرده و در میدان دفاع از انقلاب حضور یافته‌اند.

در آوج ۲۵ هزار و ۵۶ نفر در پای صندوقهای رأی حاضر شده و در آبیک نیز ۴۴ هزار و ۱۲۰ نفر حضوری با شکوه رقم زدند.

مردم البرز نیز که در نظرسنجی‌ها از عدم مشارکت بالای خود خبر داده بودند باز هم معادلات را بر هم زده و ۷۵ هزار و ۱۲۳ نفر در پای صندوق‌ها حاضر شدند.

در بویین زهرا ۶۶ هزار و ۵۶۵ نفر رای‌های خود را برای انتخاب سیزدهمین رئیس جمهور ایران اسلامی در صندوق انداخته و در تاکستان نیز ۷۸ هزار ۵۵۶ نفر حق تعیین سرنوشت خود را با مشارکت در انتخابات پاس داشتند.

در قزوین و مرکز استان نیز ۲۰۳ هزار و ۳۹۵ نفر به پای صندوق‌های رأی آمدند تا مجموع افراد مشارکت کننده در انتخابات در استان قزوین به ۴۹۲ هزار و ۸۱۵ نفر برسد.

آوج بیشترین میزان مشارکت در استان را داشته است

منوچهر حبیبی رئیس ستاد انتخابات استان قزوین همچنین در گفتگو با مهر بیشترین میزان مشارکت در انتخابات را از آن مردم آوج دانسته و عنوان کرد: میزان مشارکت در این شهرستان ۷۶ درصد بوده است.

وی افزود: میزان مشارکت در بویین زهرا ۷۰ درصد و پس از آن شهرستان آبیک با ۵۷ درصد قرار دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: ۴۸ درصد مردم در شهرستان البرز و ۴۵ درصد مردم در شهرستان قزوین نیز روز گذشته برای تعیین سرنوشت خود پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.

به گزارش مهر مشارکت مردم را باید پیروزی ملت ایران دانست اما این پیروزی رسالت مسئولین را سخت‌تر خواهد کرد. زمان فرصت سوزی به پایان رسیده و حال دولت منتخب، فارغ از هر رنگ و جناحی تنها یک وظیفه دارد و آن چیزی جز خدمت خالصانه و جهادی به مردم نیست.

مردم همچون گذشته حسن نیت خود را نشان داده‌اند و حال زمان آن فرا رسیده تا با همراهی، همدلی و کار جهادی به مشکلات آنها پایان دهیم.

کد خبر 5238900

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =