«دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم» منصوب شد

طی حکمی از سوی رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، فتح الله مضطرزاده عضو پیوسته فرهنگستان علوم به عنوان «دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم» منصوب شد. 

به گزارش خبرگزاری مهر، طی حکمی از سوی رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، فتح الله مضطرزاده عضو پیوسته فرهنگستان علوم به عنوان «دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم» منصوب شد.

شورای آینده نگری فرهنگستان به منظور دستیابی به تفکری جامع و منسجم در زمینه آینده نگری کشور و پیشنهاد اولویت های علم و فناوری با توجه به اسناد بالادستی شامل سند چشم انداز توسعه کشور، نقشه جامع علمی کشور و سیاست های کلی در بخش علم و فناوری، و ناظر به توسعه پایدار ایران تشکیل شده است.

در بخشی از حکم مضطرزاده آمده است: با عنایت به تجارب گرانقدر و فعالیت های ارزشمند جنابعالی در زمینه مطالعات آینده نگری و آینده پژوهی بخصوص تلاش هایی که در فرهنگستان علوم در این خصوص انجام داده اید، به موجب این ابلاغ به عنوان «دبیر شورای آینده نگری» فرهنگستان علوم منصوب می شوید. همچنین در ادامه اظهار امیدواری شده است که این شورا با مشورت و تعامل با گروه های علمی فرهنگستان و تشکیل جلسات منظم و تنظیم برنامه های کلان و دقیق و راهبردی متناسب با اهداف فرهنگستان، بیش از پیش موفق و مؤید باشد.

مضطرزاده استاد پیشکسوت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و از چهره های ماندگار کشور است. وی از ماه های ابتدایی آغاز به کار فرهنگستان علوم تاکنون به عنوان عضو پیوسته در فرهنگستان اشتغال داشته و در این مدت علاوه بر ریاست شاخه شیمی و ریاست گروه علوم پایه فرهنگستان، چند دوره عضو شورای علمی و عضو شورای پژوهشی فرهنگستان هم بوده است. دکتر مضطرزاده سال ها ریاست کمیسیون مطالعات آینده نگری علم و فناوری فرهنگستان را به عهده داشته و جلسات گرامیداشت روز جهانی آینده با همت ایشان و همکارانشان در فرهنگستان برگزار شده است.

از جمله سوابق مدیریتی مضطرزاده می توان به ریاست دانشگاه گیلان، معاونت پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، معاونت دانشگاه تربیت مدرس، ریاست پژوهشگاه مواد و انرژی، معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، ریاست کمیسیون صنعت شورای پژوهش های علمی کشور، معاونت وزیر و ریاست سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و ریاست گروه برنامه‌ریزی مهندسی پزشکی شورای عالی برنامه ریزی اشاره کرد.

کد خبر 5240180

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =