لزوم توزیع عادلانه امکانات توسط شورای شهر بجنورد در حاشیه شهر

بجنورد- امام جمعه بجنورد توزیع عادلانه امکانات و توجه به حاشیه شهر بجنورد را وظیفه شورای شهر ششم دانست و گفت: مکان‌هایی برای فعالیت اقتصادی دست فروشان و محرومان حاشیه شهر تعبیه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رضا نوری پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با منتخبان ششمین دوره شورای شهر بجنورد، با اشاره به مسئولیت سنگین پذیرش نمایندگی مردم در شورای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: رأی مردم درواقع سپردن امانت مسئولیت و بیت‌المال به دست شما منتخبان است؛ این امانت متعلق به مردم بوده و شما باید آن را مدیریت کنید.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه مردم ما را در مورد این امانت هم در این دنیا و هم در دنیای دیگر مورد بازخواست قرار می‌دهند، تصریح کرد: یک شیوه بازخواست ما توسط مردم در این دنیا، بعد از گذشت چهار سال دوران مسئولیت و در پای صندوق‌های رأی است که با انتخاب مجدد و یا عدم انتخاب ما، به عملکرد ما نمره می‌دهند.

حجت‌الاسلام نوری گفت: اگر مردم این امانت را از ما گرفته و به فرد دیگر سپردند؛ یعنی در امانت‌داری ما اندکی تردید داشته‌اند، البته این قاعده کلی نیست زیرا در اقبال و عدم اقبال مردم به یک کاندیدا، مؤلفه‌های مختلفی دخیل هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در ادامه تصریح کرد: غالب مردم به دنبال حزب و جناح نیستند؛ بلکه به دنبال کسی هستند که در کف میدان کار کرده و مشکلات جامعه را مرتفع کند؛ بر این اساس اگر فردی در دوران مسؤولیت خود خوب کار نکند چه اصلاح‌طلب باشد چه اصولگرا، مردم در دوره بعد فرد دیگری را به جای او برمی‌گزینند.

وی در ادامه خطاب به منتخبان شورای ششم، اظهار کرد: در فرصتی که تا زمان تحویل گرفتن شورای شهر وجود دارد، مطالعات عمیق و فشرده‌ای در مورد شهر و نیازهای آن داشته باشید و درعین‌حال تکالیف و وظایف خود و دیدگاه‌های همدیگر را شناخته و به هم نزدیک کنید تا بتوانید عملکرد شایسته‌ای داشته باشید.

حجت‌الاسلام نوری همچنین با تأکید بر عدالت در توزیع امکانات و توجه به حواشی شهرها از سوی شورای شهر ششم در بجنورد، گفت: ازجمله اقداماتی که این شورا می‌تواند در راستای توجه به حواشی شهر و محرومان انجام دهد، ایجاد بازارچه‌ها و مکان‌هایی برای فعالیت اقتصادی دست‌فروشان و محرومان حاشیه شهر است.

امام‌جمعه بجنورد در انتها بر خودسازی و مراقبت بیشتر منتخبان شورای شهر تأکید کرد و گفت: خاصیت مسؤولیت آوردن غرور و منیت و تکبر است که درمان این دردها نیز عبادت، مطالعه کتب اخلاقی، کنکاش در سیره شهدا و … است؛ ازاین‌رو همه ما باید بکوشیم با استفاده از این شیوه‌ها خود را در برابر غرور و منیت واکسینه کنیم.

کد خبر 5240322

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =